dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Pękająca belka na poddaszu - co robić?

    Witam,

    mam nie mały problem, w mieszkaniu na poddaszu została usunięta ściana. W tej ścianie była belka, która oczywiście została. To zrobił poprzedni właściciel w roku 2008. Mam zdjęcia z tej operacji i widać, że belka była cała. Jak kupiłem mieszkanie to była już popękana, ale wydawało mi się to normalne bo dom jest z 1960 roku. Poprzedni właściciel pomalował ją zwykłą bejcą i był z niego niezły [...], bo wywiercił w belce otwór na włącznik. Najlepiej ukazuje to filmik:

    https://www.youtube.com/watch?v=XoL1...ature=youtu.be

    Pytanie co robić, żeby belka przestała pękać? Od 2008 minęło 8 lat, więc pęka powoli ale ciągle się powiększa co odkryłem dopiero teraz. W mieszkaniu jest bardzo sucho, zimą wilgotność spada poniżej 40%

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Nie masz żadnego problemu. Nic groźnego. To normalne zjawisko pękania schnącego drewna. To typowy przekrój 12x12 cm. Otwór pod gniazdko trochę osłabił przekrój. Dla spokoju można ten otwór "zaflekować" a gniazdko wpuszczane zastąpić gniazdkiem natynkowym. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał prepond Zobacz post
    Witam,

    mam nie mały problem, w mieszkaniu na poddaszu została usunięta ściana. W tej ścianie była belka, która oczywiście została. To zrobił poprzedni właściciel w roku 2008. Mam zdjęcia z tej operacji i widać, że belka była cała. Jak kupiłem mieszkanie to była już popękana, ale wydawało mi się to normalne bo dom jest z 1960 roku. Poprzedni właściciel pomalował ją zwykłą bejcą i był z niego niezły [...], bo wywiercił w belce otwór na włącznik. Najlepiej ukazuje to filmik:

    https://www.youtube.com/watch?v=XoL1...ature=youtu.be

    Pytanie co robić, żeby belka przestała pękać? Od 2008 minęło 8 lat, więc pęka powoli ale ciągle się powiększa co odkryłem dopiero teraz. W mieszkaniu jest bardzo sucho, zimą wilgotność spada poniżej 40%
    Z jednej strony wygląda jakby dzieliła się na dwie części pod ciężarem, obie wyginały się na dwie przeciwlegle strony.Z innych wygląda jednak lepiej.
    Dla bezpieczeństwa owinąć na środku słupa papierem i na to grubo taśmą izolacyjną techniczną taką srebrną zbrojoną .

    Przejść się do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego i niech wskażą Panu kogoś żeby to obejrzał..
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony