dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał powell Zobacz post
    Robi wrażenie. Materiał musi być bardzo równy, czy murarze szlifują każdy bloczek?
    Wcale nie jest, szlifowanie byłoby nieuzasadnione ekonomicznie ( kilka dni pracy).
    Silikaty mają oczywiście kilka wad, ale także zalet, jedną z nich jest fakt, że są prawie równe (ale tylko prawie).

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał powell Zobacz post
    Ja przed ociepleniem domu poszedłem wieczorem z żoną na budowę. Żona świeciła halogenem na ściany wewnątrz domu, a ja na zewnątrz latałem z pianką i zatykałem dziury. Potem to samo za dnia, bez świecenia, ale za to uważnym przyjrzeniem się wszelkim szczelinom.
    Czy uszczelniłem wszystko ? Pewnie nie, ale mam spokojne sumienie
    DOBRE!
    Tez ostatnio zatykalem dziury ktore powstaly nie wiadomo skad. Uwazam ze duze, srednie i male dziury lepiej zatkac piana czy zaprawa. Mikroszczeliny od murowania to juz raczej tynk. Jak mowili przedmowcy tez bardziej skupial bym sie na oknach i przede wszystkim poddaszu.


    Przy racjonalnych kosztach 26 kWh. Obecny etap: SSZ, wykonana elewacja, wylewki, tynki, elektryka, WM, CO (piec odpalony) - pracujemy nad stropem pietra wraz z ociepleniem i pozostałymi GK

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...85-zlece%C5%84

  3. #23
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar chemical
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Brzeźnica k. Dębicy
    Kod pocztowy
    39-207
    Posty
    399

    Domyślnie

    @RafałDz

    Przerabiałem ten sam temat rok temu szlak mnie trafiał, sam z ojcem przeleciałem wszystkie spoiny na zewnątrz tynkiem, pół dnia roboty w dupe :/ aby mieć czyste sumienie. Najważniejsze i tak są okna, drzwi, przepusty (kable ,wentylacja itd.), warstwę szczelną zapewnia tynk wewnątrz.
    Robiłem test przed zrobieniem sufitu z płyt G-K, tylko folie przyklejone na taśmy butylowe i wynik wyszedł przywoity 0,44, teraz stwierdzam, że nie ma żadnej filozofi w dobrym uszczelnieniu, ale nie ufał był żadnej ekipie ! no chyba, że oni później biorą odpowiedzialność za wynik testu.

    Okna na taśmy montowe przez wykwalifikowaną ekipę, ale i tak były drobne nieszczelności, poprawione po teście, później regulowałem też drzwi tarasowe gdzie też delikatnie uciekało.

    Robisz WM ? bo jak nie to daj sobie spokój ze szczelnością...
    Adoptowana parterówka z241, EAh=15kWh/(m2rok), Pu=97m2.
    Dziennik/nocnik:http://forum.muratordom.pl/showthrea...84#post7346184
    Komentarze: http://forum.muratordom.pl/showthrea...80#post7346180

  4. #24

    Domyślnie

    Buduję z bk na pianoklej. Muszę jedna ścianę ocieplić przed testem szczelności. Czym przelecieć wszystkie spoiny na zewnątrz? Klej, tynk, jakis uszczelniacz?

  5. #25
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    Cytat Napisał chemical Zobacz post
    @RafałDz


    Robisz WM ? bo jak nie to daj sobie spokój ze szczelnością...
    Czemu?

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał L.mArK Zobacz post
    Buduję z bk na pianoklej. Muszę jedna ścianę ocieplić przed testem szczelności. Czym przelecieć wszystkie spoiny na zewnątrz? Klej, tynk, jakis uszczelniacz?
    Klejem do BK.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony