dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    niepek

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Pomorskie
    Kod pocztowy
    75-200
    Posty
    2

    Domyślnie Ocieplenie poddasza wentylowanego stare budownictwo drewniany strop

    Witam wszystkich.

    Zwracam się z prośbą o pomoc przy podjęciu decyzji. Otóż mieszkamy w starym domku (płaski dach) i chciałbym ocieplić dach. Strop drewniany nadbudowany zatem można wejść między "stary dach a nowy przestrzeń malejąca od ok. 1metra do ok. 40cm wysokości). Na starym dachu zostawiono papę tak jak była i podniesiono konstrukcję do budowy nowego dachu płaskiego drewnianego pokrytego także papą.

    Dach sufit w domu wykonany jest w postaci legarów do których przybito deski i na to (prawdopodobnie trzcina i tynk) ja na to dałem jeszcze płytę KG niestety nie mogłem zrobić zabudowy i dać wełny od środka ponieważ i tak było 2.30m wysokość w domu na piętrze gdzie mieszkam.

    Wszedłem dziś na dach chciałem rozpocząć ocieplenie tj. kupiłem styropian dach podłoga, pod to chciałem dać folię budowlaną 0.2 mm i na to styropian na przekładkę. Jednak moim oczom jak wszedłem czego wcześniej nie widziałem był otwór przy kominie dobudowanym ileś la temu gdzie mogłem zobaczyć jak wyglądaja legary i stare ocieplenie " Polepa" i zacząłem się zastanawiać czy mój pomysł na ocieplenie ma sens. Między starym ociepleniem i legarami jest ok. 25-30cm przerwy powietrznej co widać na zdjęciu. Proszę o pomoc jak najlepiej wykorzystać zakupiony już styropian i ocieplić ten sufit. Teść podpowiedział mi żeby nie zrywał starych desek bo stara papa to też jakaś izolacja wodna tylko szczelnie zamknąć te poduszkę ze starą polepą i na to dać styropian ale nie wiem czy takie zastosowanie cokolwiek pomoże. Proszę o pomoc. W załączeniu kilka zdjęć.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0367[1].jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	100,6 KB
ID:	356294   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0370[1].jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	90,4 KB
ID:	356295   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0373[1].jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	97,8 KB
ID:	356296  

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Jeżeli przy montażu płyt KG od dołu stropu nie dałeś folii paroizolacyjnej to układając od góry styropian na drewnianym stropie doprowadzisz do powstania zawilgocenia warstw i ewentualnego zagrzybienia. Na zdjęciach widać, że w ten strop jest suchy ale wystarczy go "nawodnić" i podgrzać a zacznie się rozwój różnych mikroorganizmów , jak np. bakterie, sinice, glony, grzyby pleśniowe. Taki strop został wymyślony jako przegroda otwarto dyfuzyjna więc nie polecam przykrywania go folią paroizolacyjną i mało paroprzepuszcalnym styropianem. Zdecydowanie lepszym ocieplenie przy tak nierównym podłoży jak te stare deski są maty z wełny mineralnej, które praktycznie nie wpłyną na przepływa pary przez strop z dolnego pomieszczenia.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony