dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marian_Wolski

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Nowy Dwór Gdański
    Kod pocztowy
    82-100
    Posty
    5

    Domyślnie Listwa przyokienna ?

    Witam! Czy profile przyokienne np. taki jak w załączniku, dają także izolację cieplną? Czy przeszkadza fakt że styropian i siatkę kleję w tym roku, a elewacje planuję zrobić dopiero za rok? Jakie są zalety tych profili?

    Pozdrawiam,
    Marian
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	listwa_przyokienna.jpeg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	5,3 KB
ID:	356688  

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marian_Wolski Zobacz post
    Witam! Czy profile przyokienne np. taki jak w załączniku, dają także izolację cieplną? Czy przeszkadza fakt że styropian i siatkę kleję w tym roku, a elewacje planuję zrobić dopiero za rok? Jakie są zalety tych profili?
    - nie dają żadnej dodatkowej izolacji cieplnej
    - przeszkadza gdyż przyczepność struktury do zakurzonego kleju będzie mniejsza lub wręcz żadna
    - zmniejszają bądź całkowicie eliminują spękania tynku na styku okno/mur

    Nazywa się to listwą dylatacyjną
    Ostatnio edytowane przez nikt ważny ; 23-05-2016 o 19:22

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał Marian_Wolski Zobacz post
    Witam! Czy profile przyokienne np. taki jak w załączniku, dają także izolację cieplną? Czy przeszkadza fakt że styropian i siatkę kleję w tym roku, a elewacje planuję zrobić dopiero za rok? Jakie są zalety tych profili?

    Pozdrawiam,
    Marian
    2 funkcje takowego profilu:
    - połączenie tynk okno jest ELASTYCZNE - a to moim zdaniem konieczność - to co napisał nikt ważny - brak spękań
    - umożliwia doklejenie foli ochronnej na okno - przydatne w czasie tynkowania.


    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Witam, ja również chciałam zapytać o listwy przyokienne, a raczej ich montaż. Chodzi o to, że wykonawcy ocieplenia nie zamontowali nam tych listew. Niestety nie zauważyłam tego wcześniej. Styropian zaciągnęli już klejem, a tynk będzie kładziony wiosną. Przed tynkiem jeszcze raz będą zaciągać klej i wtedy też chcą zamontować listwy. Dlatego chciałam zapytać czy lepiej zrobić to teraz czy na wiosnę przed tynkiem czy w ogóle ich nie montować, co oczywiście według wykonawcy jest najlepszym rozwiązaniem. Proszę podpowiedzcie coś, bo nie mam pojęcia co powinnam zrobić.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Wykonawca ma rację. Listwy należy montować, ale lepiej zrobić to na wiosnę, tuż przed tynkami.
    Gdyby u mnie wystąpiła taka sytuacja, nakazałbym oprócz montażu listew, dodatkowych narożników wokół okien. Narożniki na koszt wykonawcy.
    Też mam takie listwy przy oknach, na zewnątrz i wewnątrz.

    Jak moderator się nie pogniewa, to polecę listwy Bellaplast. Moim zdaniem Mercedes wśród polskich producentów listew.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    Wykonawca ma rację. Listwy należy montować, ale lepiej zrobić to na wiosnę, tuż przed tynkami.
    A jak chcesz wkleić listwy pod styropian "zaciągnnięty" siatką i klejem?

  7. #7

    Domyślnie

    No ja właśnie mam takie listwy, tylko wykonawca ich nie zamontował i teraz mówi, że tak naprawdę są nie potrzebne, a jeżeli już się upieram na ich montaż, to zrobi to wiosną, bo teraz już jest siatka i klej, a wiosną będzie drugi raz przed tynkiem zaciągał klej i wtedy je zamontuje. Tylko nie wiem czy po zamontowaniu ich na już położony klej będzie dobrym rozwiązaniem czy nie ma to znaczenia i nic się z nimi później nie będzie działo.
    Czy ja dobrze zrozumiałam, że powinny być również zamontowane dodatkowe narożniki wokół okien?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    A jak chcesz wkleić listwy pod styropian "zaciągnnięty" siatką i klejem?
    Właśnie się zastanawiałam czy jest sens ich montowania przed drugim zaciągnięciem kleju skoro powinny być wklejone na styropian.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Przecież są przypadki klejenia dwóch warstw siatki. N/p w przestrzeni przycokołowej, pod płytki.
    Moim zdaniem można przykleić listwy do okien, ich siatkową część zaciągnąć klejem, założyć wokół okna narożnik, z siatką oczywiście. Może dać dodatkowe kołkowanie.
    Będzie grubiej, mocniej, bo siatka podwójnie w okolicy okna i na to właściwy tynk.
    Tak bym to naprawił.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  10. #10

    Domyślnie

    Ale narożniki i listwy okapnikowe mamy zamontowane, brakuje jedynie tych listew przyokiennych. Dzięki za podpowiedzi, myślę, że skoro są już kupione, to może je zamontuję.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    ...

    Jak moderator się nie pogniewa, to polecę listwy Bellaplast. Moim zdaniem Mercedes wśród polskich producentów listew.
    Polecenia ze strony wiarygodnych użytkowników są bardzo pożądane. Nawet jakbyś dał link
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #12

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o dostępność w Polsce to ja jako firmy stosuje od 14 lat naprzemiennie Protektor i Belaplast. Niemieckie jako tako są niby lepsze jakościowo ale też dużo droższe i mniej dostępne.

  13. #13

    Domyślnie

    Powiedzcie proszę czy montaż tych listew rzeczywiście jeszcze będzie można wykonać?


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elewacja 1.jpg
Wyświetleń:	766
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	439529

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Styropian sporo zachodzi na ramę okna i jak zamontujesz wspomniane listwy będzie wyglądało jeszcze słabiej.

    Trudno coś doradzić.
    Jak ma być budżetowo, to trzeba tak zostawić, docelowo położyć tynk i patrzyć na dylatacje tynk-okno (szpary).

    Albo wyciąć w diabły obróbkę okien razem z narożnikami i zamontować listwy przyokienne plus nowe narożniki. Zaciągnąć siatkę na ścianę wokół okien.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Nożykiem lekko naciąć robiąc przy ościeżnicy zagłębienie i wypełnić silikonem
    Spełnia taka sama rolę jak listwa dylatacyjna
    Lub
    Zrobić całość od poczatku

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    zgadza sie...
    montowac montowac, niestety trzeba wypruc troche to co jest zeby ta listwa tam weszla.
    z polskich producentow tylko bella plast zadnej innej.
    ovczywiscie systemowe ze sto i caparol-a ale z dostepnoscia bieda.
    i absolutnie zadnych polskich podrobek bella !!! bo wiecej szkody niz pozytku moze sie okazac. jezeli masz innego producenta - nie montuj wcale albo je wymien.

    z belli: te
    https://med-bud.pl/search/text=midi/pl.html
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  17. #17

    Domyślnie

    Mam właśnie takie i chciałabym, żeby je zamontowali, ale rozumiem, że trzeba będzie usunąć wszystkie narożniki, wyciąć na około styropian, zamontować listwy i ponownie narożniki, a potem zaciągnąć klejem.
    Powiedzcie jeszcze ile wyciąć tego styropianu, żeby po zamontowaniu tych listew dobrze okno wyglądało?

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał WiolciaO Zobacz post
    Mam właśnie takie i chciałabym, żeby je zamontowali, ale rozumiem, że trzeba będzie usunąć wszystkie narożniki, wyciąć na około styropian, zamontować listwy i ponownie narożniki, a potem zaciągnąć klejem.
    Powiedzcie jeszcze ile wyciąć tego styropianu, żeby po zamontowaniu tych listew dobrze okno wyglądało?
    O ile dobrze zrozumiałem Fighter'a, to nie trzeba usuwać narożników, czy wycinać całego styropianu przy glifach, tylko wyciąć styropian przy samej ramie, na tyle, żeby wkleić listwę. Listwa BP nie jest łaska z tyłu (jak np. Protektor), tam gdzie dolega do do styropianu:


    A jeśli chodzi o producentów, to podpisuję się wszystkimi kończynami pod tym co napisał Fighter. Miałem BP i Protektora (brakło BP i musiałem zaopatrzyć się w zielonym markecie budowlanym) i mimo odtłuszczenia ramy przed przyklejeniem listwy jak przyszła porządna wichura to Protektor odpadł a BP się nic nie stało (i powiszą do wiosny, bo robić warstwę zbrojoną przy takiej pogodzie się boję).

  19. #19

    Domyślnie

    Jeśli tak można zrobić, to jestem spokojniejsza, bo bałam się już, że wszystko trzeba będzie robić od początku, a to i czas i kolejne wydane pieniądze. Mam tylko nadzieję, że wykonawca wykona to prawidłowo.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony