dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie Jaka żywica na anhydryt?

    Może ktoś polecić producenta farby lub żywicy epoksydowej który dopuszcza jej stosowanie na wylewkach anhydrytowych?
    Dwa wybrane przeze mnie produkty czyli żywica cienkowarstwowa z firmy bautech oraz farba FEG-B z Polifarbu nie nadają się.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    keram67

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    13

    Domyślnie

    Stoję przed tym samym problemem w garażu.
    Jedyne co znalazłem to żywica Hydropox (noxan) x2 + grunt przy czym zalecają skonsultowanie się z producentem wylewki.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Z firmy Noxan dostalem info mają złe doświadczenia z żywicą Hydropox na anhydrycie, że nie polecają bo jest wodorozcieńczalna i grozi to odspojeniem podłoża ale żeby sie wypowiedział producent wylewki. Czytając między wierszami wychodzi na t,o że można sobie pomalować na własną odpowiedzialność. Uda się albo nie...

    Caparol Disbopox 442 GaragenSiegel też jest wodorozcieńczalny ale w karcie informacyjnej doczytałem że można stosować na anhydryt.
    Pozostaje kwestia jak ma się teoria do praktyki. Stąd cenne okazało by się polecenie od kogoś kto ten produkt przetestował we własnym garażu lub jest wykonawcą i na nim pracuje

    Pozostaje jeszcze Sika. Chyba najbardziej uznana marka w temacie żywic podłogowych. Niestety nie miałem dotąd czasu by się zagłębić w rozwiązania tego producenta.
    Stąd też między innymi wynikła prośba o poradę odnośnie konkretnego produktu.

  4. #4

    Domyślnie

    Do garażu można zastosować żywicę firmy Bautech "Parking system"
    "Specjalistyczny, sztywny system posadzkowy o strukturze antypoślizgowej. Przeznaczony do stosowania w wewnętrznych obiektach garażowych i parkingowych narażonych na obciążenia typowe dla ruchu kołowego - samochody osobowe, techniczne i ciężarowe.
    Baupox Parking System
    1. Bezbarwna żywica Baupox 100 ST lub STR, 2. Piasek, 3. Pigmentowana żywica epoksydowa Baupox 200

    Parking System - posadzka przeznaczona do aplikacji na wysezonowane podłoża betonowe oraz jastrychy cementowe, spełniające standardowe parametry równości i nośności w obszarze wewnętrznych garaży oraz parkingów wielostanowiskowych, np. :

    ciągi jezdne
    miejsca postojowe
    rampy zjazdowe
    W zalażności od rodzaju poślizgowości Bautech Parking System można stosować z różnymi wielkościami kruszywa kwarcowego:"

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał jnow1 Zobacz post
    Do garażu można zastosować żywicę firmy Bautech "Parking system""
    Przypominam że temat dotyczy posadzki anhydrytowej.
    Z Bautech po zapytaniu co polecają na anhydryt Lafarge Agilia Sols A dostałem informację cytuję " Z przykrością informuje że nie mam co panu polecić na takie podłoże"
    Zatem jak dla mnie Bautech odpada.

  6. #6

    Domyślnie

    Musi to być odpowiedni rodzaj anhydrytu z dedykacją w karcie technicznej pod posadzki żywiczne. Inne , czyli te pod wykładziny, panele czy płytki się nie nadają. Jest natomiast możliwość nałożenia cienkowarstwowej nakładki z micro toppingu i wtedy można użyć barwniki i zabezpieczenia według projektu.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Nie mam karty technicznej anhydrytu z Lafarge ale sprawę udało się chyba rozwiązać.
    Sika proponuje cytuję: posadzki z żywicy epoksydowej np. Sikafloor 2540, Sikafloor 264. Podłoże z jastrychu anhydrytowego należy oczyścić z mleczka cementowego /zeszlifować na sucho/ i zagruntować dobrze penetrującą żywicą epoksydową Sikafloor 156 w celu powierzchniowego wzmocnienia.
    Po szczegóły mam dzwonić do doradcy technicznego.

    Lafarge ma ponoć z kolei listę produktów które są dopuszczone do stosowania.
    Ciekawa sprawa jest też z Bautech. Oficjalne stanowisko jakoś niedawno sie zmieniło jest takie że nie polecają itp.
    Natomiast mój wykonawca anhydrytu rozmawiał przy mnie z kimś z Bautech i wyszło na to że jeśli próba pull off będzie ponad o ile dobrze pamiętam 15Mpa i wilgotność poniżej 0,5% to nie widzą przeszkód.
    Ostatnio edytowane przez zbigor ; 02-06-2016 o 18:21

  8. #8

    Domyślnie

    Witam, co do zasady, to producent żywicy epoksydowej decyduje o tym, czy konkretny produkt sprawdzi się na wylewce anhydrytowej.

    Pozdrawiam
    Marek Tucholski
    Online Ekspert marki Lafarge

  9. #9

    Domyślnie

    Rozmawiałem z producentami żywić (noxan, bautech), przeglądałem karty techniczne, opinie na forum, rozmawiałem z doradcami technicznymi, wykonawcą posadzki anhydrytowej i zdania niestety są różne, jasności w temacie niestety nie mam.

    Producenci żywić z obawą patrzą na anhydryt twierdząc, że może być za słaby "bo to gips a nie beton B25" (jak słyszałem), żywica może odrywać wierzchnie warstwy wylewki, podobno niektórzy klienci się skarżyli, reklamowali i stąd takie obawy. Producenci żywić odsyłają więc do producentów wylewek a Ci jak widać z postu powyżej grają w "ping ponga" i odsyłają do producentów żywić....


    Ja muszę do soboty wybrać żywicę i pomalować swoją wylewkę anhydrytową w kotłowni i garażu... mam wylewkę o parametrach ca-c25-f5 i zaryzykuję chociaż wolałbym poznać doświadczenia innych
    Ostatnio edytowane przez jkowals1 ; 15-06-2016 o 15:49

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Jaką żywicę wybrałeś? Jak poszła jej aplikacja? Robiłeś sam czy zleciłeś do wykonania?

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigor Zobacz post
    Może ktoś polecić producenta farby lub żywicy epoksydowej który dopuszcza jej stosowanie na wylewkach anhydrytowych?
    Dwa wybrane przeze mnie produkty czyli żywica cienkowarstwowa z firmy bautech oraz farba FEG-B z Polifarbu nie nadają się.
    anhydryt jest wrażliwy na wilgoć.
    1. Zbyt wilgotny anhydryt powyżej 0,5% wilgoci resztkowej dla 20C i 55%RH nie powinno pokrywać się żadną żywicą, blokującą odparowywanie wody z posadzki anhydrytowej.
    2 .Warstwa wierzchnia powstała w wyniku sedymentacji musi być usunięta aż do pokazania się kruszywa.
    3. Wytrzymałość posadzki na odrywanie musi wynosić minimum 1,0N/mm2 lub na ścinanie 1,5N/mm2.
    Jeżeli to wszystko zostanie spełnione to na rynku jest pełno żywić, które można użyć.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigor Zobacz post
    Jaką żywicę wybrałeś? Jak poszła jej aplikacja? Robiłeś sam czy zleciłeś do wykonania?
    czesc, zdecydowalem sie na firme bautech - zywica baupox 200 z podkladem 100. pomalowalem sam, na razie nic sie zlego nie dzieje, nic nie odspaja, wrzuce niedlugo zdjecia.... to byla na razie kotlownia, przede mna garaz

  13. #13

    Domyślnie

    Witam, czy w temacie żywic na posadzkę anhydrytową wystąpiły jakieś nowe informacje, uwagi czy opinie posiadaczy rożnych żywic zastosowanych na anhydryt.
    Przeglądając forum i ogólnie internet mamy rozwiązanie:

    1) Hydropox + RO 3333
    2) Disbopox 442 GaragenSiegel Caparol + grunt 443
    3) Sika 2540W + grunt Sika 156
    4) Bautech

    Z opinie zastanawiam się przede wszystkim nad opcją 1 lub 2, natomiast odrzuciłem(nie wiem czy słusznie) ze względu na koszty Sika.
    Bautech posiada mało opinii.

    Czy na chwilę obecną któryś z forumowiczów posiada jakieś doświadczenie opinie na temat tych preparatów- żywic.?

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar termolit
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Dolnyśląsk
    Kod pocztowy
    50-062
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1
    TERMOLIT Ogrzewanie Podłogowe | Wylewki Anhydrytowe | Pianobeton | Styrobeton www.termolit.pl tel. 513 148 985

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigor Zobacz post
    Może ktoś polecić producenta farby lub żywicy epoksydowej który dopuszcza jej stosowanie na wylewkach anhydrytowych?
    Dwa wybrane przeze mnie produkty czyli żywica cienkowarstwowa z firmy bautech oraz farba FEG-B z Polifarbu nie nadają się.
    My robimy żywice na naszych anhydrytach i mamy już to dość dobrze przetestowane, mieliśmy kilku producentów żywic, aż końcowo zdecydowaliśmy się na współpracę z BAUTECH, czy to chodzi o garaże i posadzki BAUPOX czy np. mikrocement Creativo, bez problemu trzyma się na anhydrycie Anhylevel CA C25 F5 produkcji CEMEX Polska węzeł betoniarski Kąty Wrocławskie (na innych nie wiemy jakie jest kruszywo)

    załączam zdjęcie żywicy w garażu na anhydrycie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	15.jpg
Wyświetleń:	604
Rozmiar:	26,2 KB
ID:	415365   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13.jpg
Wyświetleń:	399
Rozmiar:	15,8 KB
ID:	415366  
    Ogrzewanie Podłogowe | Wylewki Anhydrytowe | Pianobeton | Styrobeton
    www.termolit.pl
    tel. 513 148 985

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    W takim razie coś się w Bautech zmieniło.
    Byłem świadkiem rozmowy z Bautechem gdzie przedstawiciel firmy jasno i wyraźnie powiedział, że zmieniła się polityka firmy i użycie Baupoxa nie jest przez firmę zalecane na jakimkolwiek anhydrycie a wykonawca robi to na własną odpowiedzialność.

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar termolit
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Dolnyśląsk
    Kod pocztowy
    50-062
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1
    TERMOLIT Ogrzewanie Podłogowe | Wylewki Anhydrytowe | Pianobeton | Styrobeton www.termolit.pl tel. 513 148 985

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigor Zobacz post
    W takim razie coś się w Bautech zmieniło.
    Byłem świadkiem rozmowy z Bautechem gdzie przedstawiciel firmy jasno i wyraźnie powiedział, że zmieniła się polityka firmy i użycie Baupoxa nie jest przez firmę zalecane na jakimkolwiek anhydrycie a wykonawca robi to na własną odpowiedzialność.
    Zmieniło się odkąd my zaczęliśmy robić bautecha na naszych anhydrytach , nawet mikrocement robiliśmy i nic się nie dzieje
    Ogrzewanie Podłogowe | Wylewki Anhydrytowe | Pianobeton | Styrobeton
    www.termolit.pl
    tel. 513 148 985

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał termolit Zobacz post
    Zmieniło się odkąd my zaczęliśmy robić bautecha na naszych anhydrytach , nawet mikrocement robiliśmy i nic się nie dzieje
    ... w jaki sposób przygotowuje termolit podkład anhydrytowy do bezpiecznego (bez późniejszych szkód) pokrycia go żywicą? Proszę o odpowiedź, jeżeli nie jest to tajemnicą?
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał jkowals1 Zobacz post
    czesc, zdecydowalem sie na firme bautech - zywica baupox 200 z podkladem 100. pomalowalem sam, na razie nic sie zlego nie dzieje, nic nie odspaja, wrzuce niedlugo zdjecia.... to byla na razie kotlownia, przede mna garaz
    Jak ta żywica po 2 latach?
    Trzyma się?

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    akurat

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    19

    Domyślnie

    czytałem właśnie, że dobrym sposobem jest
    Żywica epoksydowa na anhydryt - HP Primer + Hydropox
    Żywica Hydropox przystosowana jest do zabezpieczania posadzek w zróżnicowanych warunkach. Profesjonalna, a zarazem łatwa w aplikacji - doskonale sprawdza się do przemalowania posadzek anhydrytowych w obszarach przemysłowych i domowych, między innymi w:

    https://www.noxan.pl/posadzki/posadz...malowanie.html

  20. #20

    Domyślnie

    Czy jak malowaliście anhydyt żywicą to rzucaliście piasek kwarcowy?
    Żeby nie było bardzo ślisko.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony