dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    AnnDorsey

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2

    Domyślnie Wejściowe drzwi akustyczne do mieszkania w bloku - firma Delta

    Dzień dobry,

    Stanęłam przed dylematem wymiany drzwi wejściowych do mieszkania w bloku. Zaczęłam rozglądać się za propozycjami firm produkujących drzwi i potrzebuję porady.

    Parametr na którym mi zależy to izolacja akustyczna drzwi.
    Z klatki wchodzi się bezpośrednio do salonu i nie chce słyszeć sąsiadów ani nie chce im uprzykrzać życia. W tej chwili zamontowane są 2 pary drzwi - z przerwą około 15 cm. Wydaje mi się, że taki układ dość dobrze wygłusza dżwięki bo w mieszkaniu jest cicho i ku swojej radości nie wiem kiedy sąsiedzi wracają z pracy albo czy zapraszają znajomch. Nie chciałabym, żeby wymiana drzwi na nowe pogorszyła mój komfort mieszkania - w końcu nie po to robie remont i wydaje pieniądze.

    Inne parametry jak izolacja termiczna czy antywłamaniowość mają są dla mnie pomijalne znaczenie.

    Poza popularnymi firmami jak Gerda czy Porta bardzo zainteresowała mnie oferta firmy Delta.

    Celuje w dwa modele: Delta MAGNUM 56K lub Delta MAGNUM 68K.

    Drzwi są tańsze niż u konkurancji, a do tego producent podaje świetne parametry akustyczne. Chwali się patentem co uwiarygania jego słowa.

    Mam kilka pytań związanych z samym producentem:
    - Czy ktoś miał do czynienia z ich produktami? Jak ocenia jakość wykonania? Czy odstają od produktów konkurencji?
    Czytałam opinie o tej firmie, ale wszystko co znalazłam jest sprzed kilku lat i nie wiem czy są nadal aktualne.

    - Czy podanym parametrom można ufać?
    Obawiam się, że tak naprawde, żeby uzyskać dobre wyciszenie muszę dokupić do drzwi dodatkowe akcesoria (np. uszczelki) i cena pójdzie w górę.

    - Czy w ogóle moge myśleć o dobrych (czyli bezproblemowych i cichych) drzwiach w cenie +-1700zł czy powinnam zapomnieć o tym i kupic coś z wyższej półki?


    Widziałam też dobrze wyciszone drzwi na stronach POL-SKONE, ale mniej mnie zaciekawiły. A może to zły trop i powinnam zapomnieć o Delcie i wybrać POL-SKONE?


    Linki do modeli które wstępnie wybrałam:
    http://www.delta.net.pl/produkty/drz...gnum-k,18,2,73
    http://www.delta.net.pl/produkty/drz...gnum-k,18,2,74

  2. #2

    Domyślnie

    Drzwi o izolacji akustycznej około 30dB lub więcej dobre sprawdzają się w blokach. Porta ma w swojej ofercie drzwi o Rw=42dB więc są to odczuwalnie cichsze drzwi w porównaniu do 30ek.
    Oczywiście takie rozwiązanie nie jest tanie i na pewno nie zmieścisz się w przedziale 1700zł +/-. Raczej szukałbym tu drzwi w okolicach 30dB.
    Boryszew miał serię Toro o izolacji akustycznej w okolicach 30dB, tak samo Wikęd będzie miał w Premiumach ponad 30dB izolacji. Tylko, że cenowo przekroczysz 1700zł brutto.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    AnnDorsey

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2

    Domyślnie

    30 dB wydaje mi się za mało -większość producentów drzwi o izolacji 30dB nawet nie nazywa akustycznymi.
    Podstawowe gerdy mają 32dB.

    42 dB to często spotykana wartość w drzwiach akustycznych:

    Natomiast Delta proponuje znacznie lepsze wyciszenie niż standardowe 42dB:

    MAGNUM 56K 44dB
    http://www.delta.net.pl/produkty/drz...gnum-k,18,2,73

    MAGNUM 68K 47dB (czyli ~3razy ciszej niż przy 42 db)
    http://www.delta.net.pl/produkty/drz...gnum-k,18,2,74

    Chciałabym uzyskać jak najlepsze wyciszenie i to teoretycznie daje mi Delta.
    • Pytanie tylko czy ta wartość to tylko reklama w katalogu czy to rzeczywiste wyciszenie które osiągnę.
    • I drugie pytanie czy drzwi Delty to dobry produkt który będzie służył bezproblemowo?


    Kwestia ceny jest dla mnie drugorzędna.
    Ostatnio edytowane przez AnnDorsey ; 16-06-2016 o 10:44

  4. #4

    Domyślnie

    Delty są w porządku. Raczej nie ma co się do nich za bardzo czepiać. Co do samego wyciszenia. Wiadomo, że im wyższy parametr Rw tym drzwi cichsze będą. Parametry są podawane w Deklaracji Właściwości Użytkowych dla drzwi pełnych (bez szyby) z określoną ościeżnicą i osprzętem. Każda zmiana może pogorszyć te warunki.
    Jeśli cena to rzecz drugorzędna to poleciłbym skromnie od siebie Portę 42dB. Miałem możliwość montować ją kilka razy i na prawdę dają radę. Montowałem ją co prawda w domach jednorodzinnych a nie w bloku.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    JuliaM

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    13

    Domyślnie

    Też mam wrażenie, że 30dB to za mało. Płyta drzwiowa o parametrach akustycznych to minimum 33dB. Warto zwrócić uwage na konstrukcję. Drzwi akustyczne powinny być wykonane z odpowiedniego laminatu i posiadac rdzeń odpowiadający za taką izolację akustyczną. Poza tym ościeznice, dobrze poadowienie drzwi w świetle? To też ma duże znaczenie. Nic ta izolacja nie da sięśli drzwi nie będa odpowiednio zamontowane. No i stawiałabym także na wzmocnienie. Drzwi wewnętrzne w bloku, zwłaszcza z sienia wejściową zazwyczaj nie są zbyt wytrzymałe. Drzwi akustyczne znajdują się w każdym salonie z drzwiami takimi jak : Polecam głównie z uwgai na montaż, któy zazwyczaj o wiele bardziej się opłaca.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 16-01-2020 o 11:00

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ajjjj, nie zdążyłem zobaczyć kto i co zlecił teraz do spamowania .. ;(
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7

    Domyślnie

    Miło, że ktoś po 4 latach dodał coś "merytorycznego" od siebie do tego wątku.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony