dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie krzywa wylewka samopoziomujaca

    Witam. Czy może ktoś mi wytłumaczyć na chłopski rozum jak sprawdzić poprawność wykonania wylewki samopoziomującej?
    Mam wylaną wylewkę materiałem Weber.floor plus. Czytałem, że prawidłowość wykonania wylewki polega na przyłożeniu łaty 2m i odchylenia powierzchni podkładu od płaszczyzny poziomej nie powinny przekraczać 2 mm długości łaty i 5 mm na całej długości lub szerokości pomieszczenia. Czytałem również że odchylenie od poziomu na poziomnicy położonej w dowolnym miejscu nie mogą przekraczać 1mm/1m. Czy tutaj chodzi o prześwity między powierzchnią poziomnicy a powierzchnią wylewki?

    U mnie wygląda to następująco. Przykładam poziomnicę 1 m lub 1,5 m równolegle do ściany i mimo, że poziom jest zachowany to w niektórych miejscach prześwit miedzy poziomnicą a wylewką jest większy.
    Natomiast jeśli przyłożę poziomnicę 1m prostopadle do ściany to poziom zjeżdża i aby go wyrównać muszę pod jeden koniec poziomnicy podłożyć 1 cm żeby pokazała poziom.
    Jednym słowem w zależności od sposobu przyłożenia poziomnicy albo mam poziom i wtedy prześwity w niektórych miejscach są większe niż 2 mm albo nie mam prześwitów, ale nie mam poziomu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wylewka poziom 4.jpg
Wyświetleń:	501
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	357511   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wylewka poziom.jpg
Wyświetleń:	411
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	357512   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poziom wylewki.jpg
Wyświetleń:	628
Rozmiar:	11,6 KB
ID:	357513   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poziom wylewki 2.jpg
Wyświetleń:	462
Rozmiar:	18,3 KB
ID:	357514   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poziom wylewki 3.jpg
Wyświetleń:	382
Rozmiar:	17,3 KB
ID:	357515  


  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A poziomica Twoja jest dobra? Sprawdzana? Zazwyczaj do wylewek samopoziomujących daje się trochę więcej wody niż zaleca producent i wtedy nie ma problemów .

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiesiek6308 Zobacz post
    A poziomica Twoja jest dobra? Sprawdzana?
    A jak mam ją sprawdzić?

  4. #4

    Domyślnie

    Połóż poziomnicę na wylewce i zaznacz co oczko wskazuje . Następnie obróć poziomnicę o 180* i porównaj . Jak oczko wskazuje inaczej , to masz kłopot z poziomnicą .

  5. #5

    Domyślnie

    Sprawdzone łatą 2 m. Zdjęcia do wglądu. Do dokładnego pomiaru powinienem mieć klin z podziałką milimetrową, ale w każdym razie w te prześwity między podłogą a łatą wchodzi 4-5 wieszaków ES położonych na sobie na płasko.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160606_082058 (Copy).jpg
Wyświetleń:	427
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	357879   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160606_081858 (Copy).jpg
Wyświetleń:	375
Rozmiar:	102,4 KB
ID:	357880   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160606_082146 (Copy).jpg
Wyświetleń:	283
Rozmiar:	99,7 KB
ID:	357881  

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiesiek6308 Zobacz post
    A poziomica Twoja jest dobra? Sprawdzana? Zazwyczaj do wylewek samopoziomujących daje się trochę więcej wody niż zaleca producent i wtedy nie ma problemów .
    ale wtedy "wylewka" jest do niczego...
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał boro69 Zobacz post
    Witam. Czy może ktoś mi wytłumaczyć na chłopski rozum jak sprawdzić poprawność wykonania wylewki samopoziomującej?
    Mam wylaną wylewkę materiałem Weber.floor plus. Czytałem, że prawidłowość wykonania wylewki polega na przyłożeniu łaty 2m i odchylenia powierzchni podkładu od płaszczyzny poziomej nie powinny przekraczać 2 mm długości łaty i 5 mm na całej długości lub szerokości pomieszczenia. Czytałem również że odchylenie od poziomu na poziomnicy położonej w dowolnym miejscu nie mogą przekraczać 1mm/1m. Czy tutaj chodzi o prześwity między powierzchnią poziomnicy a powierzchnią wylewki?

    U mnie wygląda to następująco. Przykładam poziomnicę 1 m lub 1,5 m równolegle do ściany i mimo, że poziom jest zachowany to w niektórych miejscach prześwit miedzy poziomnicą a wylewką jest większy.
    Natomiast jeśli przyłożę poziomnicę 1m prostopadle do ściany to poziom zjeżdża i aby go wyrównać muszę pod jeden koniec poziomnicy podłożyć 1 cm żeby pokazała poziom.
    Jednym słowem w zależności od sposobu przyłożenia poziomnicy albo mam poziom i wtedy prześwity w niektórych miejscach są większe niż 2 mm albo nie mam prześwitów, ale nie mam poziomu.
    prześwity mierzy się między dwoma punktami podparcia łaty kontrolnej np. poziomicy. Nie dozwolone jest mierzenie nierówności powierzchni w ten sposób jak na twoim zdjęciu...
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  8. #8

    Domyślnie

    W poprzednim poście wstawiłem nowe zdjęcia z pomiarów, tym razem chyba prawidłowo zrobionych. Prześwity miedzy łatą a powierzchnią wylewki w najniższych punktach wynoszą między 4-5,5 mm - mierzone klinem z podziałką milimetrową.
    Chcę na podłodze położyć panele, ale żadna firma przy takich prześwitach nie da gwarancji na montaż. Według ich wymogów prześwity nie mogą przekraczać 2 mm na 1 m lub 2 mm na 2 m łacie w zależności od firmy.
    Producenci paneli również zakładają maksymalne prześwity 2 mm na 1 m.

    Czy jak dam podkład pod panele 5 mm to będzie ok czy podkład nic nie da?
    Ostatnio edytowane przez boro69 ; 26-06-2016 o 21:56 Powód: literówka

  9. #9

    Domyślnie

    Odświeżam stary temat, bo mam taki sam problem.
    Była wylewka cementowa bardzo nierówno zrobiona.
    Wylaliśmy na to wylewkę samopoziomującą i są miejsca, gdzie po położeniu poziomicy jest szczelina między punktami podparcia 2-5 mm.
    Można kłaść już panele, czy jeszcze raz trzeba wylewkę lub masę wyrównującą?
    Wylewka była robiona ceresit cn69 (1mm-10mm), producent zalecał 6l wody na 25kg, jednak masa nie rozlewała się sama dobrze.

  10. #10

    Domyślnie

    Do wylewania wylewki samopoziomujących trzeba użyć reperów. Rozstawia się je w pomieszczeniu w odstępie 1 m przenosi na nie poziom na jakim powinna być wylewka. Po wylaniu wyjmuje się i gotowe. Tylko wtedy wylewka będzie prosta.

  11. #11

    Domyślnie

    Mąż jako pierwszą robił wylewkę w garażu. Wyszła tragicznie. Już chciałam żeby zatrudnił do tego fachowca ale przeczytałam gdzieś ze do wylewki trzeba używać tych reperow. Reszta wylewek wyszła idealnie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony