dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 61
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Oczywista sprawa, szkoda tylko że rząd zdaje się tego nie zauważać. Im bliżej terminu realizacji więcej znajdzie się winnych niepowodzenia. Opozycja, TK i sam Bóg wie kto jeszcze inny. Dla mnie to czysta propaganda, zasłona dymna.....
    Szczerze muszę napisać, że pomysł, by państwo zaoferowało obywatelom grunty pod budowę ma sens jak najbardziej. Problemem jest to, że jest to bardzo droga forma pomocy i w związku z tym pytanie czy nas na to stać jest jak najbardziej zasadne. Tu jednak mamy do czynienia z trochę czymś innym i moim zdaniem nierealnym. Państwo chce wziąć na siebie praktycznie cały ciężar wykonania projektu pod tytułem: "mieszkanie dla każdego" a nie tylko gruntu dostępnego po "okazyjnej" cenie. Fikcja.
    Ostatnio edytowane przez perm ; 04-06-2016 o 12:59
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Fikcja. 1200 zł to czynsz czyli opłaty za utrzymanie, ogrzewanie, wodę, śmieci. Do spłaty zostanie jakieś 800zł. Ne licząc odsetek 20 lat o ile nie ma być żadnych dopłat.
    Jest jeszcze ten drobiazg o którym rząd nie wspomina. Co będzie jak "rodzina bez zdolności kredytowej" przestanie płacić czynsz, np po 10 latach.
    Coś drogi ten czynsz. Ja za mieszkanie ponad 60 mkw płacę do spółdzielni 492 zł.
    Żeby taki program miał sens, czynsz musi wynosić ok 50% kwoty rynkowej, stąd przyjąłem 1200 zł dla Warszawy, mieszkania 2-pokojowego. Kojarzysz council housing z UK? Ile wynosi czynsz za wynajem takiego mieszkania, w stosunku do czynszu rynkowego?

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    ..... Kojarzysz council housing z UK? Ile wynosi czynsz za wynajem takiego mieszkania, w stosunku do czynszu rynkowego?
    Jest to jakiś śmieszny ułamek, przypuszczasz że podobnie może być w Polsce?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Jest to jakiś śmieszny ułamek, przypuszczasz że podobnie może być w Polsce?
    Nie mam pojęcia - ja kończąc studia w 2008 roku miałem do wyboru - wynajem pokoju za 1k, wynajem mieszkania za 2k, kredyt hipoteczny za 1,5k miesięcznie, mieszkanie z rodzicami .
    Sensownej alternatywy w postaci właśnie takiego państwowego mieszkania na wynajem nie było, a na pewno na takie dobra jest w Polsce spory popyt.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Coś drogi ten czynsz. Ja za mieszkanie ponad 60 mkw płacę do spółdzielni 492 zł.
    Żeby taki program miał sens, czynsz musi wynosić ok 50% kwoty rynkowej, stąd przyjąłem 1200 zł dla Warszawy, mieszkania 2-pokojowego. Kojarzysz council housing z UK? Ile wynosi czynsz za wynajem takiego mieszkania, w stosunku do czynszu rynkowego?
    To zobacz ile z tych 492 zł to koszty dodatkowe (nie woda, ogrzewanie itp). Council housing - hmmm nie interesowałem się tym ale, generalnie królestwo dopłaca do tego majątek. Ich na to stać, nas, moim zdaniem nie.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Przykładowy koszt dwupokojowego mieszkania komunalnego w Londynie to 180-220£.
    Na rynku wtórnym podobne mieszkanie można wynająć za 1000-1100£. To taki uśredniony koszt, który zależny jest od strefy w której owe mieszkanie wspólnicy Anglii się znajduje. Tak jak perm napisał, angoli porostu na to stać.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    A może rozwiązaniem na problemy na polskim rynku mieszkaniowym są mieszkania z kontenerów? Coś na wzór, amerykańskich osiedli przyczep, tylko bardziej cywilizowanych. Ostatnio widział z kontenerów pomieszczenie socjalne przy "Orliku" - wygląda spoko. Klimat się ociepla, a chyba to jest największy problem w takim budownictwie.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    A może rozwiązaniem na problemy na polskim rynku mieszkaniowym są mieszkania z kontenerów? Coś na wzór, amerykańskich osiedli przyczep, tylko bardziej cywilizowanych. Ostatnio widział z kontenerów pomieszczenie socjalne przy "Orliku" - wygląda spoko. Klimat się ociepla, a chyba to jest największy problem w takim budownictwie.
    Chciałbyś spłacać w ratach kontener?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Nie. Ja ogólnie nie jestem fanem wynajmu - nie licząc okresu studiów w wynajmowanym mieszkałem przez 14 miesięcy. Tanie mieszkania na wynajem jak rozumiem są dla ludzi niezbyt bogatych, dla których głównym kryterium jest cena, a z tym się wiąże adekwatna jakość. W USA jak kogoś nie stać na normalny dom wynajmuje przyczepę mieszkalną, u nas jeszcze przed takim rozwiązaniem ludzie mieliby bariery psychologiczne. Z drugiej strony w czym takie mieszkanie kontenerowe jest gorsze od jakieś kamienicy socjalnej z dziurawym dachem i wspólnym kiblem na korytarzu.

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Nie chciałbym nikogo urazić ale kontener mieszkalny bardziej kojarzy mi się z przydrożną budką z piwem niż lokalem w którym miałbym wychowywać swoje dzieci...
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Nie. Ja ogólnie nie jestem fanem wynajmu - nie licząc okresu studiów w wynajmowanym mieszkałem przez 14 miesięcy. Tanie mieszkania na wynajem jak rozumiem są dla ludzi niezbyt bogatych, dla których głównym kryterium jest cena, a z tym się wiąże adekwatna jakość. W USA jak kogoś nie stać na normalny dom wynajmuje przyczepę mieszkalną, u nas jeszcze przed takim rozwiązaniem ludzie mieliby bariery psychologiczne. Z drugiej strony w czym takie mieszkanie kontenerowe jest gorsze od jakieś kamienicy socjalnej z dziurawym dachem i wspólnym kiblem na korytarzu.
    Zapominasz, że program mieszkanie+ to wynajem połączony ze spłatą. Docelowo wynajmujący mają zostać właścicielami. Kontener raczej nikogo nie skusi.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Zapominasz, że program mieszkanie+ to wynajem połączony ze spłatą. Docelowo wynajmujący mają zostać właścicielami. Kontener raczej nikogo nie skusi.
    Ale my rozważamy również jak możnaby ten program zmodyfikować, żeby był bardziej realny. Wg mnie takie tanie czynszowki nigdy nie powinny przejść na własność najemców, tylko być własnością budżetu państwa.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.193

    Domyślnie

    O ile dobrze pamiętam, to tworząc gminy UWŁASZCZONO JE na tym, co było MAŁE.
    (działki, grunty, obiekty)
    To "duże" zostało w rękach wojewody = skarbu państwa.
    To jak ma być?
    Teraz wyłącznie to DUŻE pójdzie pod mieszkalnictwo?
    Bo grunt gminy nie jest skarbopaństwowy!
    Skarb państwa odbierze gminom to, co im dał i z czego maja dochód?

    Dla mnie - chory pomysł!
    Totalnie nierealny, nieekonomiczny i nierealizowalny.
    Za to jakie pole do przekrętów!

    Jak chcą ludziom pomóc, to powinni MĄDRZE NIE PRZESZKADZAĆ.
    Ludzie sami najlepiej o siebie zadbają.
    Na razie - nie ma za co, nie ma po co.
    Brak jakichkolwiek sensownych perspektyw...

    Czytaliście w sieci ze jedynie trzech polaków na dziesięciu jest niezadowolonych z tego co jest?
    - Bo SIEDMIU na dziesięciu już jest lub będzie w Anglii!!!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.193

    Domyślnie

    "tanie czynszowki nigdy nie powinny przejść na własność najemców, tylko być własnością budżetu państwa. "

    I, oczywiście, leżałyby na terenie nie państwowym a gminnym i to państwo by nimi administrowało?!
    No to mamy kolejne ministerstwo, wydziały wojewódzkie, powiatowe, gminne...
    Ile to fajnych miejsc pracy się tworzy!!!

    Ale to już było...
    Były wydziały lokalowe, prawo lokalowe, dokwaterowywanie, administrowanie "nie swoim"... Czynsze "regulowane" i grubo poniżej kosztu odtworzenia czy utrzymania...
    Mamy i doświadczenie i nawet akty prawne co się "sprawdzały" przez długi czas w PRLu.
    Wystarczy je odkurzyć i przywrócić.



    A jak ktoś z Was sobie wybudował "za duże" przestrzenie, to mu się kogoś dokwateruje i będzie "po równo" dla każdego!
    Tylko mi tu nie piszcie = ze nie, BO JA TAKIE COŚ PAMIĘTAM!!!
    BYŁO!!!


    Adam M.
    Ostatnio edytowane przez adam_mk ; 05-06-2016 o 13:13
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Ale to już było...
    Więc może właśnie, bogatsi o doświadczenie, zróbmy to drugi raz, ale lepiej?

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Więc może właśnie, bogatsi o doświadczenie, zróbmy to drugi raz, ale lepiej?
    Tęsknota za czymś czego się nie zaznało ? (za PRL-u miałem " dokwaterowanie")
    unde venis et quo tendis

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.193

    Domyślnie

    "... zróbmy to drugi raz, ale lepiej?..."

    kemot
    Mam propozycję!
    Jest teraz PEŁNA DEMOKRACJA.
    Znaczy to, że rządzi WIĘKSZOŚĆ.
    Niech ta większość uchwali, ze 2 + 1 to 60m2.
    Na każde następne "1" dodatkowe 10m2.
    Wtedy, jak masz dom 150m2 będzie można Ci spokojnie dodać jaką rodzinę!
    A że miało być jak najtaniej - państwo jednorazowo zrefunduje Ci te 60 x 2000 (za m2 tanio) = 120000zł.
    Potem będzie państwo pobierało czynsz, dawało i zabierało przydziały...
    Ty jedynie masz dbać o stan i standard budynku!
    Te 120000 oczywiście, dostaniesz jako odpis z podatków.
    Np. katastru co ma 1% i co się go wprowadzi, bo ten program "trzeba wprowadzić drugi raz, ale lepiej" a to kosztować musi!
    Podoba Ci się?
    I - powiedz, ze tak się DEMOKRATYCZNIE nie da!


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.193

    Domyślnie

    Policzę Ci to, bo pewnie tamtych praw nie pamiętasz i nie wiesz jak było...

    Na start od domu za 500000zł kataster ustali Ci się na 1% co daje 5000zł.
    Masz "zapłacone" za najbliższe 24 lata ten podatek.
    (ale tylko ten!!!)
    Co miesiąc państwo za Twoje metry skasuje 1000zł czynszu, bo to ONO dzieli, daje, zabiera.
    To jest 24000 rocznie a za 24 lata to jest 576000zł.
    Spokojnie starczy na 500+ i coś jeszcze! Na bardzo długo starczy!
    Nie bełkocz tylko, że chcesz żyć wiecznie!
    Te zapłacone 24 lata podatku to i tak łaska... Pomyśl o tych, co maja dom tak mały, ze im się rodziny żadnej nie wciśnie!
    Oni będą ten kataster MUSIELI zapłacić!
    A i tak i Ty i oni ten dom w jakim taki stanie technicznym utrzymać muszą...
    Za to Ty będziesz miał JASNO PRZYKAZANE co, kiedy i czemu wymieniasz na nowe, co kontrolują Ci stosowne urzędy, kiedy...
    Myślec o tym nie musisz. Państwo zadba i Ci powie!
    Jak nie zrozumiesz - nakaże, ukara, zmusi...
    Tak! DEMOKRACJA TO POTĘGA JEST!!!
    Coraz bardziej zawracamy w kierunku demokratycznej dyktatury proletariatu.
    A że doświadczenia już mamy = zróbmy to LEPIEJ!!!



    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Adamie, a dlaczego Ty mi podajesz jakieś chore przykłady rodem z prl-u, skoro można przecież to zrobić inaczej. Kolega parę postów wyżej napisał o Londynie- mieszkanie wynajmujesz za 200 funtów od miasta, podczas gdy czynsz rynkowy to 1000. Bez dokwaterowywania i innych patologii. Moze warto na tym się wzorować, a nie na jakiś reliktach z przeszłości?

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    ..j. Kolega parę postów wyżej napisał o Londynie- mieszkanie wynajmujesz za 200 funtów od miasta, podczas gdy czynsz rynkowy to 1000. Bez dokwaterowywania i innych patologii. Moze warto na tym się wzorować, a nie na jakiś reliktach z przeszłości?
    Znasz może źródła finansowania tego "projektu" ?
    ... może jakieś "uszczelnienia", odszkodowania od "przestępców" (którzy mają za wiele, nie wiadomo z jakiego powodu - bo "żołądki mamy równe"), "rozkułaczenie", ? ... może podatki tylko wystarczy trochę podnieść ? (oczywiście wszystkim, by finansować wyborców PiS-u)
    unde venis et quo tendis

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony