dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Dom do remontu Stan dachowki (zdjecia)

    Witam!

    Mam na oku piekny stary przedwojenny drewniany dom do remontu z duzym ogrodem. Wiem, ze dach jest kosztowna czesca remontu, ale czytalam gdzies, ze dachowke niekoniecznie trzeba wymieniac. Mozna tez wyczyscic. Czy moglby ktos ze znawcow doradzic w jakim stanie jest dach na zdjeciu, czy to bylaby kwestia raczej tylko wyczyszczenia dachowki (o ile sie w ogole da rady cos stwierdzic). Nie mieszkam w Polsce i dopiero w lipcu pojade objerzec dom z fachowcem. Z gory dziekuje!

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	357598

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach2.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	357599

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Odradzam. Lepiej i taniej postawić nowy dom. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  3. #3

    Domyślnie

    Dziekuje za odpowiedz. Wiem, ze lepiej nowy, ale stary dworek to inny klimat

    Czy ta dachowka nadaje sie tylko do wyczyszcenia czy tego raczej nie mozna ze zdjecia wywnioskowac?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał katarzyna_sie_buduje Zobacz post
    Czy ta dachowka nadaje sie tylko do wyczyszcenia czy tego raczej nie mozna ze zdjecia wywnioskowac?
    Nastawiaj się raczej nie tylko na wymianę dachówki ale także naprawę (albo wymianę) więźby dachowej.
    Ogólnie koszt remontu tego domu przekroczy prawdopodobnie koszt budowy nowego, nowoczesnego i energooszczędnego domu od podstaw.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Nastawiaj się raczej nie tylko na wymianę dachówki ale także naprawę (albo wymianę) więźby dachowej.
    Ogólnie koszt remontu tego domu przekroczy prawdopodobnie koszt budowy nowego, nowoczesnego i energooszczędnego domu od podstaw.
    OK rozumiem, dziekuje za odpowiedz! Jeszcze sie bede zastanawiac

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Piękny mansardowy dach. Takie domy mają duszę. Na podstawie tych zdjęć profesjonalna opinia wykluczona. Konieczne oględziny na miejscu. Chodzi głównie o stan więźby. Dachówka wygląda przyzwoicie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #7

    Domyślnie

    zgadzam się że stary dom to inny klimat ale remont takiego domu na pewno wymaga wielu funduszy

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Cytat Napisał DannyK Zobacz post
    zgadzam się że stary dom to inny klimat ale remont takiego domu na pewno wymaga wielu funduszy
    Można pobudować nowy dom w starym stylu. Np. kupując dachówkę rozbiórkową. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jureekknapik

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-005
    Posty
    2

    Domyślnie

    Niestety mimo iż taki dom ma dusz, jak to napisałeś, to renowacja takiego domu zapewne będzie studnią bez dna. Dach na pierwszy rzut oka nie wygląda źle, ale skoro to wiekowy dom, to bardzo możliwe, że wieźba nie jest już w najlepszej formie, jednak by to dokłądniej ocenić potrzebne są ogledziny na miejscu.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał jureekknapik Zobacz post
    Niestety mimo iż taki dom ma dusz, jak to napisałeś, to renowacja takiego domu zapewne będzie studnią bez dna. Dach na pierwszy rzut oka nie wygląda źle, ale skoro to wiekowy dom, to bardzo możliwe, że wieźba nie jest już w najlepszej formie, jednak by to dokłądniej ocenić potrzebne są ogledziny na miejscu.
    Zgadzam się. Myślę, że chcąc remontować taki dworek to jednak zdecydujesz się na wymianę dachówki, bo jak wygladałby piękny odnowiony ze starą dachóką? Wiem, że nie musi być w najgorszym stamie, ale bez wymiany nie będzie efektu, o którym zapewne przyszły właściciel marzy.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    No właśnie zachowanie starej da efekt. Oczywiście ostateczna decyzja po profesjonalnej opinii dotyczącej jej stanu. Wykonywałem nowy dach dachówką 96 letnią i efekt uważam za bardzo dobry. W załączeniu kilka zdjęć z tej realizacji.Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1060242.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	358351   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1060247.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	358352   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1060236.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	358353   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1060228.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	358354   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1060229.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	358355  

    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony