dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Wilgotność podłoża pod Dysperbit

    Szukam w kartach technicznych mas bitumiczno kauczukowych informacji na temat wilgotności podłoża pod aplikację i niestety nie mogę nigdzie doczytać się wiążącej informacji.
    W czym rzecz- ściany fundamentowe u mnie nie będą murowane tylko wylewane i zastanawiam się kiedy mogę je izolować przeciwwilgociowo?
    Technologię wykonania ścian fundamentowych zmieniam ze względu na czas i łatwość wykonania. Wiadomo, że świeży beton do pełnego wysezonowania potrzebuje 28 dni ale nie wyobrażam sobie czekać tyle czasu z zasypką fundamentów i kończeniem stanu zero.
    Jaki są Wasze doświadczenia?

  2. #2

    Domyślnie

    Wsztscy robią na szybko , niemniej jednak właśnie dlatego dysperbit sie kruszy i jest do du.....

  3. #3

    Domyślnie

    Z tego też powodu pytam- zdecydowana większość materiałów do izolacji wymaga odpowiedniego wysezonowania podłoża a z bitumami nie wiem jak to jest bo nie mam doświadczenia.
    Niby bitumy jako grunt rozcieńcza się z wodą stąd może mniejsze obwarowania co do sezonowania i wilgotności???

  4. #4

    Domyślnie

    wilgotność a wysezonowanie to dwie różne sprawy.
    Dysperbit kładzie się na lekko wilgotne.

    Abyś miał pewność to użyj preparatu typu crystalizer..np cr90. Crystalizery można kłaść na niewysezonowanere betony

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Harison1988

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Dulcza Mała
    Kod pocztowy
    39-310
    Posty
    3

    Domyślnie

    Mam ten sam problem fundament lany teraz jesienią i nie wiem kiedy izolacje zrobić

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qba30 Zobacz post
    Szukam w kartach technicznych mas bitumiczno kauczukowych informacji na temat wilgotności podłoża pod aplikację i niestety nie mogę nigdzie doczytać się wiążącej informacji.
    W czym rzecz- ściany fundamentowe u mnie nie będą murowane tylko wylewane i zastanawiam się kiedy mogę je izolować przeciwwilgociowo?
    Technologię wykonania ścian fundamentowych zmieniam ze względu na czas i łatwość wykonania. Wiadomo, że świeży beton do pełnego wysezonowania potrzebuje 28 dni ale nie wyobrażam sobie czekać tyle czasu z zasypką fundamentów i kończeniem stanu zero.
    Jaki są Wasze doświadczenia?
    Zagadnienie wilgotności podłoża jest krytyczne dla pewnej przyczepności masy asfaltowej do podłoża. Przeciwwilgociowa izolacja fundamentu nie należy do tego. Możesz smarować Dyspertymczymś kiedy chcesz. Oczywiście, drobne pytanie nadwyżki wilgoci w samej konstrukcji, jak zaizolujesz od zewnątrz i środka to chociążby śladową wentylacją od góry.

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qba30 Zobacz post
    ...
    Niby bitumy jako grunt rozcieńcza się z wodą stąd może mniejsze obwarowania co do sezonowania i wilgotności???
    Jak nie wiesz - to powstrzymaj się od wypowiedzi. Rozcieńcza się wodą tylko masy-grunty asfaltowe (bitumiczne) na bazie wody. Dla specjalnych oraz przemysłowych zastosowań są rozpuszczalnikowe masy, które wodą zepsujesz.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony