dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Dachówka ceramiczna Braas czy Creaton

    Witam.
    Jestem na etapie wyboru pokrycia dachowego.
    Wybór padł na dachówkę ceramiczna glazurowana firmy Braas rubin 11v czarna glazura i Creaton Titania czarna glazura.
    Bardzo bym prosił o pomoc w wyborze, osób które miały z nimi styczność.


    Dach jest wielospadowy

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał MatiKos Zobacz post
    Witam.
    Jestem na etapie wyboru pokrycia dachowego.
    Wybór padł na dachówkę ceramiczna glazurowana firmy Braas rubin 11v czarna glazura i Creaton Titania czarna glazura.
    Bardzo bym prosił o pomoc w wyborze, osób które miały z nimi styczność.


    Dach jest wielospadowy
    Powiem jak to sprawdzić. Proszę obejrzeć reklamy/grafiki/banery/foldery Creatona, a potem pójść do hurtowni i poprosić o pokazanie na żywo dachówki. Wszystko będzie jasne.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zgredek_98

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-480
    Posty
    18

    Domyślnie

    Według mnie lepszą jest Titania, sam na takiej pracowalem i było mało krzywych, wszystko ladnie wyszło.

  4. #4

    Domyślnie

    Potwierdzam. Oglądałem niedawno DuratopPRO, który jest zeroko reklamowany. Nie powiem, spodobał mi się bardzo, ale na żywo...

  5. #5

    Domyślnie

    Co za różnica? Wybierz e, które hurtownia chce Ci sprzedać taniej!

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    werka878

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    LEGNICA
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    56

    Domyślnie

    Po burzliwej dyskusji między płaska dachówka Creaton a Brass! Wybraliśmy Brass turmalin szary kryształ! W okolicy obejrzeliśmy chyba wszystkie domy z płaską dachówką i niestety Creaton przy Brassie wypada słabo!

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    A co powiecie o nowości Creatona SIMPLA? Muszę zdecydować się na dach w przyszłym tygodniu. Wycena około 1 000 zł tańsza od Braasa Tergalit

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    hej marcin wczoraj zamówiłem creaton simpla chciałem domino ale mój dostawca mówił że już nie załatwi i zaproponował mi simpla, też myślałem na tegalitem i teviva są to betonowe ale mnie to jeszcze nie odstraszało, zobaczyłem ten okapnik i wyglądał jakby nie zagęszczony taki porowaty oczywiście z dachu pewnie nie było by widać ale w końcu zdecydowałem się na creatona a tu kolejna niespodzianka, simple próbki już widziałem jest większa formatowa podobna do teaglitu/teviva czarna angoba taką wybrałem ładnie wygląda, nowy produkt pewne ryzyko zawsze istnieje ale widząc domino zdecyzdowałem się na simpla choć ta produkowana jest w Polsce a uważam że nasze zakłady też potrafią dobrze ją zdrobić

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał kopal Zobacz post
    Potwierdzam. Oglądałem niedawno DuratopPRO, który jest zeroko reklamowany. Nie powiem, spodobał mi się bardzo, ale na żywo...
    Też byłem zachwycony ulotkami i reklamą w Internecie a co gorsza nikt nie miał tego na składzie nawet żeby pokazać 1 szt.Udało mi się uprosić aby ściągli jedną abym mógł zobaczyć i pomacać.Oglądałem ale macać nie chciałem jak szybko wszedłem tak szybko uciekłem ze składu.Do reklamy chyba zrobili specjalną dachówkę bo nawet w 25% nie była do tej jednej podobna.Tragedia.

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Braas teviva bym odradził ponieważ jest krucha i zamki odpadają podczas montażu, a nie wspomnę już gdy po dachu biegają ekipy od instalacji odgromowej bądź od internetu czy telewiziji, wtedy gdy pęknie jedna musisz wymienić 5 kolejnych

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Dominik Dolecki

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Borówiec
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał ironsmith Zobacz post
    hej marcin wczoraj zamówiłem creaton simpla chciałem domino ale mój dostawca mówił że już nie załatwi i zaproponował mi simpla, też myślałem na tegalitem i teviva są to betonowe ale mnie to jeszcze nie odstraszało, zobaczyłem ten okapnik i wyglądał jakby nie zagęszczony taki porowaty oczywiście z dachu pewnie nie było by widać ale w końcu zdecydowałem się na creatona a tu kolejna niespodzianka, simple próbki już widziałem jest większa formatowa podobna do teaglitu/teviva czarna angoba taką wybrałem ładnie wygląda, nowy produkt pewne ryzyko zawsze istnieje ale widząc domino zdecyzdowałem się na simpla choć ta produkowana jest w Polsce a uważam że nasze zakłady też potrafią dobrze ją zdrobić
    ironsmith, jak z Towją Simpla? Ja również wybrałem SIMPLE Creatona - okazał się to największy błąd jaki popełniłem podczas budowy. Dachówka krzywa, popękana, Skończyło się u mnie na reklamacji, niestety Creaton nie chce zwrócić mi pieniędzy za zmarnowane materiały. Nie wierzcie w super zdjęcia (photosop, wizualizacje) jak ją kupicie i przywiozą Wam na budowę - załamiecie się jej jakością....

  12. #12

    Domyślnie

    Pytanie Creaton czy Braas to pytanie rodzaju PiS czy PO. Chyba ktoś tu chce konfrontacji Ja bym polecił Braasa, szczególnie orzy badziewiu jakim jest nowa Simpla Creatona.

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    keyh1989

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    7

    Domyślnie

    Nie polecam firmy creaton to najgorsza firma chyba z wszystkich,dachowka krzywa ze nikt nie chcial jej ukladac,firma nie poczuwa sie kompletnie do odpowiedzialności i nie zamierza pokryc zadnych kosztów. Omijajcie creaton szerokim lukiem!!!

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ciasteczka

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Poszukuję druku gwarancyjnego z firmy Creaton z 2014 roku. Może ktoś posiada takowy dokument, w którym są wyszczególnione warunki gwarancji.

    Będę wdzięczny, gdyż wznawiam walkę z Creatonem.

    Creatona nie polecam ze względu na podejście do klienta. Reklamuję dachówki Creaton Premion Finese , które stają się z roku na rok coraz bardziej białe z powodu wewnętrznych mikropęknięć / wykwitów. Mikropęknięć przybywa, dach coraz to bardziej szary zamiast błyszcząco czarnego, a firma Creaton stwierdziła, że cytuję "Nie możemy uznać, że zgłoszona przez Państwa wada dachówek, jest wadą podlegającą reklamacji w ramach gwarancji, gdyż ma ona charakter wyłącznie estetyczny."
    Wspomnę jedynie, że dachówkę zakupiłem w 2009 roku. w 2014 roku została wymieniona z dokładnie tego samego powodu, który pojawił się ponownie.
    Przypadek, że z dachówką dzieje się ciągle to samo?
    Ciekawym jest również fakt, iż w 2020 roku w nowych warunkach gwarancyjnych jest dokładnie opisane wyłączenie z gwarancji cech estetycznych.
    Człowiek na poziomie, musi trzymać się w pionie!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony