dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie

    Musze zdecydowac jak od wewnatrz ocieplic dom drewniany. Czytajac wypowiedzi na forum zorientowalam sie ze powinnam zastosowac welne zamiast styropianu. Nie wiem jednak jaka (jest duzo firm na rynku)i o jakiej grubosci. Zwracam uwage na to ze w przyszlosci planuje ocieplic dom na zewnatrz. Zastanawiam sie poza tym co zrobic z dziurami pomiedzy balami, czym je uszczelnic i czy impregnowac w jakis sposob bale. Ze wzgledow oszczednosciowych nie zatrudnilam ekipy budowlanej. W remoncie pomaga mi kuzyn, ktory jednak nie ma duzego doswiadczenia w tym temacie. Nie chcialabym popelnic bledu podczas tego remontu, dlatego prosze o rade. Wiem, ze naprawianie zle zrobionej roboty jest bardziej czasochlonne i kosztowne. Bede wdzieczna za pomoc.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    A dlaczego nie od zewnątrz od razu? Ocieplanie od środka to nie najlepszy pomysł.

  3. #3

    Domyślnie

    Mam chyba taki sam dom jak Ty i podobne problemy. Jeżeli zamierzasz go ocieplać to ocieplij go tylko z jednej strony. Ocieplenie z dwóch stron może spowodować kumulację pary wodnej w ścianach i masz po domu. Mnie polecono odwiedzenie strony http://www.atlas.com.pl jest tam program do obliczania izolacyjności i przenikania pary wodnej przez ściany - sprawdz czy nie nastąpi kumulacja wody w ścianie ale przy ociepleniu wełną z dwóch stron bali i zastosowaniu odpowiednich folii napewno to nastąpi . Dom jeżeli jest stary to konieczneie go zaimpregnuj. Moj dom ma 80 lat konstrukcja sumikowo-łątkowa bale 8 cm grubości.Jeżeli masz jakieś pytania to pisz [email protected]

  4. #4

    Domyślnie

    Nie planowalam tego remontu w tym roku. Jednak podloga w jednym pokoju, ktory nie byl ocieplany zupelnie sie zarwala w ciagu 3 miesiecy. Konieczna byla wymiana wiec zdecydowalam sie na zrobienie wylewki. Po wyniesieniu wszystkiego z pomieszczenia, zerwaniu podlogi okazalo sie, ze plyta wiorowa na scianie jest tak pogryziona przez myszy, ze sa takie dziury, ze reke mozna wlozyc. Pomyslalam, ze dobrym pomyslem jest zerwanie tej plyty i zaimpregnowanie drewna. Nie moge tego jednak tak zostawic bo bale sa nierowne,pomalowane farba i jeszcze na dodatek jakis szlaczek z walka jakie sie kiedys stosowalo. Chcialam polozyc na to plyte G-K i ocieplic to w jakis sposob. Remont bede kontynuowac w przyszlosci, jednak nie wiem jak dalekiej. Dlatego chcialam ocieplic sciany od srodka bo nie wiem kiedy ocieple dom od zewnatrz. Czy welna o grubosci 5 cm (taka widzialam najciensza w sklepie) rowniez nie moze byc zastosowana do ocieplenia tych scian ze wzgledu na kumulacje pary wodne. Zastanawiam sie czy wogole zrezygnowac z takiego ocieplania. A jesli tak to jakie rozwiazanie wybrac. Co zrobic z tymi scianami. Zupelnie nie mam pomyslu. Moze wy mi pomozecie. Dzieki za dotychczasowe rady.
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Możesz poeksperymentowac ale szkoda pieniędzy i domu.
    Jeżeli już ocieplasz to rób to docelowo i zamontuj paroizolację. Nie wiem jak grube są bale u mnie przy 8 cm grubości bala ocieplam 12 cm wełny.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Ocieplanie od zewnątrz jest dużo korzystniejsze, czytałam na ten temat w "Muratorze " chyba w zeszłym roku. Najlepiej byłoby poszukać tego numeru.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony