dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    JerryCool
    Guest
    JerryCool

    Domyślnie

    Pytanie jak w temacie, a konkretniej chodzi o boki lukarny, dodam , że są one zaszalowane deską calówką. Co na to (przy metodzie lekkiej mokrej) wełna?, styropian? ile? (20 cm wystarczy?), a najważniejsze jak to przymocowac do desek aby nie odpadło.

  2. #2

    Domyślnie

    u mnie ocieplone jest steropianem, potem siatka i tynk.
    Dziś spojerze jaka jest grubość tego steropianu i dam Ci znac, ale nie pytaj mnie jak oni to przymocowali do desek, bo nie mam bladego pojęcia a tego juz sie nie da podejrzec

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Mam ten sam problem. U mnie boki lukarny zostaly na zime zakryte papa. No i teraz nie wiem czy ta pape zrywac czy nie (na to pojdzie styropian. Jak na razie planuje dac 15cm styropianu (z frezem), na to klej, siatka i tynk mineralny.

  4. #4
    JerryCool
    Guest
    JerryCool

    Domyślnie

    Styropian-klej-siatka-klej-podkład-tynk to jest oczywiste. Problem w tym jak przymocować ten styropian do desek?
    Na klej? Nie wiadomo czy będzie sie trzymał desek (chyba raczej nie) , poza tym deski mogą "pracować", klej pękać, styropian odpadać itp.
    Jak na razie pomysł mam taki aby nabić w deski gwoździe powiedzmy 5 cali i na to "nadziać" styropian. Pytanie brzmi jak gęsto dać tych gwoździ i czy za bardzo nie obniżą oporu cieplnego ściany?

  5. #5

    Domyślnie

    Jestem właśnie w trakcie obudowywania lukarny postawionej w szkielecie drewnianym i robię to w sposób najbardziej zbliżony do tej technologii.
    Szkielet obiłem płytami OSB, które pokryłem wiatroizolacją - w szkielecie drewnianym konieczną. Na nią nabiłem listwy dystansowe i montuję teraz styropian - wkrętami do drewna poprzez obcięte typowe kołki do montażu styropianu. Styropianu daję 2x5cm, ale to ma niewielkie znaczenie, bo główne ocieplenie będzie z wełny od wewnątrz pomiędzy słupami konstrukcji.

    Pozdrowionka

  6. #6

    Domyślnie

    Widziałem w handlu takie "talerzyki" specjalnie właśnie do wkrętów,bez kołka.Mario

  7. #7

    Domyślnie

    Ja właśnie tak zrobiłem, talerzyki plastikowe z wkrętami długości 20cm (styropian 15cm) a dalej normalnie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony