dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: wentylacja

  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ela_

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    1

    Domyślnie

    Zależy mi na dobrej wentylacji w domu, który wykańczam. Jest to bliźniak, 3 kondygnacje, podpiwniczony, szczelne okna, będzie docieplony. W każdym pomieszczeniu ( wszystkie pokoje oraz kuchnia i łazienki ) są założone rury wentylacyjne, których wylot(kratka) umieszczony jest na wysokości 2.5 m (blisko sufitu)-te wywiewniki mają działać na zasadzie grawitacji. Chcę zamontować jeszcze nawiewniki, być może higrosterowane. Firma od tych nawiewników podaje, że należy je montować na wysokości 2 m. Czy takie rozwiązanie będzie efektywne i ekonomiczne przy moim rozwiązaniu wywiewu powietrza ( podobna wysokość nawiewników i wywiewników i usytuowanie ich w tych samych pomieszczeniach ) ? Czy wystarczy samo roszczelnienie okien zamiast nawiewników ? Czy może nawiewniki montować niże, blisko podłogi ?

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Jeżeli zależy Ci na dobrej wentylacji to zainstaluj rekuperator

  3. #3

    Domyślnie

    Popieram anonima.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Zgadzam się z poprzednikami. Sami instalujemy to w naszym domu

  5. #5

    Domyślnie

    Pytanie za ile?
    Od kilku dni tracę czas by znaleźć rekuperator dla "normalnego" człowieka i mam wątpliwości czy mój budżet to wytrzyma, czy ktoś starał się połaczyć rekuperator z systemem dogrzewania kominkiem?

  6. #6

    Domyślnie

    Ale przecież można budować system etapami. W pierwszym etapie instaluje się tylko rury, dwa wentylatory, elektroniczny regulator prędkości wentylatorów i trochę trójników żeby połączyć przewody wentylacyjne. I już mamy wentylację nawiewno - wywiewną. Jak pozwolą finanse to za kila lat można kupić sam wymiennik ciepła.

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    zobacz na stroni http://www.agagt.pl ja mam od nich rekuperator a projekt za darmo
    Bogdan

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    My też zamierzamy zainstalować rekuperator z odzyskiem ciepła. Projekt zrobiła nam firma SystemAir (wpłaciliśmy zaliczkę 1000 zł, która potem będzie odliczona od materiałów). Wycenili nam całą instalację na około 10 000 zł. (dom 210 m2 z Ytonga 36,6 ogrzewany olejem).

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Maluszek dnia 2002-09-04 10:14 ]</font>

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    ja też oglądałem system air i agagt te z agi po rozmowie wydają się lepsze a za calość materiałów mam zapłacić na dom 120 m około 7000 dokładnie bedzie wiadomo po wykonaniu projektu
    Bartas

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Ja też stoję przed dylematem wyboru systemu wentylacji w nowo budowanym domu 7000 – 10000zł to moim zdaniem zdecydowanie za dużo wystarczy mi wentylacja grawitacyjna z nawiewami higroskopijnymi to się sprawdza i jest tańsze w eksploatacji

  11. #11

    Domyślnie

    Ludzie kochani 7000-10000 za wykonanie wentylacji mechaniczenej nawet z odzyskiem ciepła i co do tego 3000 za rozprowadzenie ciepła z kominka plus za instalacje ogrzewania 25 000 i dochodzimy do kwoty 35000-40000, a ogrzewanie powietrzem które łączy te wszystkie funkcje macie za 25 000 - 30 000 i dodatkowo za parę lat możecie wpiąć w to klimatyzację

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony