dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 58 z 60
Pokaż wyniki od 1.141 do 1.160 z 1194
  1. #1141
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Ja nie widzę tego cięcia kosztów (sam kupiłem używane inwertery). Widzę że montaż do tej blachy to bajka.

    Jakie masz ustawienia dachu?
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  2. #1142
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Aja mam pytanie czemu przy zużyciu 5500kwh dałeś 8 kWp?
    Nie jest tak, że rozliczą Cie tylko za tyle co zużyjesz.
    Resztę oddaje się do sieci za friko?
    Ale i tak, koszty mega niskie a i montaż do rąbka idelany.

    Gratuluje

    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  3. #1143

    Domyślnie

    Z A J E B I S T E !!!!

    Co tu więcej napisać...
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  4. #1144

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Aja mam pytanie czemu przy zużyciu 5500kwh dałeś 8 kWp?
    Nie jest tak, że rozliczą Cie tylko za tyle co zużyjesz.
    Resztę oddaje się do sieci za friko?
    Ale i tak, koszty mega niskie a i montaż do rąbka idelany.

    Gratuluje


    Uciu,

    Założyłem z lekką górka straty spowodowane odchyleniem od południa. Mam chyba azymut 135* jeśli dobrze pamiętam.
    Dlatego do tych 5500-5800kWp rocznie (zależy jaki rachunek wziąłem do ręki) doliczam 10%. Większość energii zużywam zimą na CO i doliczam z górką od całości 20% na opust dla ZE.

    Doliczam z naddatkiem, bo wszyscy mówią, że jak już założysz PV to zużycie wzrasta, bo przecież prąd jest "darmowy"
    Już muszę brać pod uwagę klimatyzator, a jeszcze myślę o grzanym jacuzzi
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  5. #1145

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Ja nie widzę tego cięcia kosztów (sam kupiłem używane inwertery). Widzę że montaż do tej blachy to bajka.

    Jakie masz ustawienia dachu?

    Accel,

    Mam azymut 135* u nachylenie 35*.
    Oszczędności to szukanie/kombinowanie najniższych cen, zdecydowanie na chiński falownik i moduły, vat, brak szyn etc.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  6. #1146
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Hej.
    Gratki PV, już zapisuje posta co trzeba kupić. Cena super szczerze nie myślałem o PV jeszcze bo stwierdziłem że się nie opłaca ale przy tych liczbach co u Ciebie no to bajka. Wykonanie jak zwykle eleganckie, pełen szacun.

    Pozdro

  7. #1147
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Opłaca się już od jakiegoś czasu, zdjęli cła zaporowe na moduły z Chin (i ogniwa które także dla europejskich paneli są tam produkowane). Nadwyżka produkcji w Chinach też wpłynęła na obniżki.
    Dopłaty to tylko polepszyły.

    Ja będę jechał*w całości na panelach, trochę jest ryzyko że rząd nam wytnie jakiś numer, ale UE ciśnie. No i opusty są tylko do 2035 r.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  8. #1148
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    keldorn

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Jankowice
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cześć Daniellos,
    Nie wiem czy jeszcze tu zaglądasz ale spróbuje podpytać
    Przygotowuje się do samodzielnego wykonania płyty fundamentowej i bardzo zaciekawił mnie pomysł ułożenia burt i przyklejenia bezpośrednio na styropianie, mógłbyś przekazać jakieś wskazówki odnośnie wykonania ?/
    1. czy ułożony EPS na podłożu wyszedł ci idealnie równie i później nie miałeś problemu z wypoziomowaniem burt czy był z tym jakiś kłopot?,
    2. czym ciąłeś EPSA na burty?
    3. Czy nie istnieje jakieś ryzyko w razie bardzo silnego wiatru że porwie ten EPS z podłoża?, jednak przy standardowej metodzie kleimy go jeszcze do burt które albo są osadzone lekko w ziemi albo posadzone na zaprawie betonowej
    Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

  9. #1149

    Domyślnie

    Wiataj keldorn

    1. Styro na podłoży nie wyszedł idealnie płasko, choć wielokrotnie równałem podbudowę. Teraz bym nie przywiązywał do tego aż tak dużo wagi i nie poświęceł aż tyle pracy. Oczywiście w granicach rozsądku, ale jeśli płyta będzie miała miejscami kilka cm więcej to nic jej się nie stanie
    2. Styropian ciąłem maszynką DIY zrobioną z drutu żarowego do prodiża. Jest gdzieś w tym poście.
    3. Przy silnym wietrze zawsze jest ryzyko. Podobnie przy podmyciu po ulewnych deszczach. Jednak u mnie rozłożenie styro to kilka godzin pracy i od razu poszła folia i kładłem poskręcane już elementy zbrojenia. Dopiero później mozolnie kręciłem siatki.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  10. #1150

    Domyślnie

    Jaką masz powierzchnię płyty fundamentowej?
    Chciałbym przeliczyć ile wyniesie mnie moja, tak orientacyjnie.

  11. #1151

    Domyślnie

    Cytat Napisał L.mArK Zobacz post
    Jaką masz powierzchnię płyty fundamentowej?
    Chciałbym przeliczyć ile wyniesie mnie moja, tak orientacyjnie.
    122m² jeśli dobrze pamiętam.

  12. #1152

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    122m² jeśli dobrze pamiętam.
    To u mnie będzie aż 170 :/

  13. #1153

    Domyślnie

    Cytat Napisał L.mArK Zobacz post
    To u mnie będzie aż 170 :/
    170 to już garażem? Moje 122 to sam dom.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  14. #1154

    Domyślnie

    Cześć Daniellos_ ,

    Przeleciałem twój temat od dechy do dechy jako pierwszy na forum, jeszcze bez konta.
    Gratuluje pomysłu i determinacji z jego wdrożeniem w życie.


    Napisałeś na samym początku parafrazując, że ludzie patrzą z niedowierzaniem na to, że chcesz zrealizować budowę samemu.
    Jakie są reakcje znajomych teraz po czasie gdy już dom postawiłeś?

    Mam też takie pytanie bo znalazłem na forum taką wypowiedź w innym wątku użytkownika "jacentyy":
    "Ogrzewanie w elemencie konstrukcyjnym jest niezgodne z polskim prawem (...)"

    Rozeznawałeś temat przed decyzją na ogrzewanie w PF?
    Swoją drogą nawet firmy realizują taką wersję PF więc dziwne, że nie są za to karane czy tam banowane dlatego tutaj mam dysonans informacyjny...

    Pozdrawiam i dziękuję za dziennik

  15. #1155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sakufate Zobacz post
    Cześć Daniellos_ ,

    Przeleciałem twój temat od dechy do dechy jako pierwszy na forum, jeszcze bez konta.
    Gratuluje pomysłu i determinacji z jego wdrożeniem w życie.


    Napisałeś na samym początku parafrazując, że ludzie patrzą z niedowierzaniem na to, że chcesz zrealizować budowę samemu.
    Jakie są reakcje znajomych teraz po czasie gdy już dom postawiłeś?

    Mam też takie pytanie bo znalazłem na forum taką wypowiedź w innym wątku użytkownika "jacentyy":
    "Ogrzewanie w elemencie konstrukcyjnym jest niezgodne z polskim prawem (...)"

    Rozeznawałeś temat przed decyzją na ogrzewanie w PF?
    Swoją drogą nawet firmy realizują taką wersję PF więc dziwne, że nie są za to karane czy tam banowane dlatego tutaj mam dysonans informacyjny...

    Pozdrawiam i dziękuję za dziennik
    Cześć

    Wspomnianym ludziom niedowierzanie przechodziło już w trakcie budowy, gdy widzieli nie wycofuje się z zapowiedzi i dom buduję samemu, a postępy mówią same za siebie.
    Mijają właśnie dwa lata jak mieszkamy i nadal sprawia mi dużo satysfakcji wspomnienie komuś mimochodem, że sam pobudowałem dom. Zawsze trzeba doprecyzować, żeby brali to najbardziej dosłownie jak możliwe

    Przyznam, że nie spotkałem się wcześniej z opinią przytoczoną jacentego. Faktycznie wiele firm na rynku robi w ten sposób.
    Jednak tak jak wspominałem w wątku "co drugi raz bym zrobił inaczej". Drugi raz chyba bym robił wylewkę. Kosztowo wyszłoby podobnie, bo zaoszczędzić można na cieńszej warstwie drogiego styro pod płytą.

    Powodzenia we własnej budowie. Nie piszesz, że taką planujesz, ale nie trafiłeś tu bez powodu ....
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  16. #1156

    Domyślnie

    Odpiszę tu na pytanie z priv-a, bo może info przyda się innym:

    1. Czy zachowałeś zalecany odstęp falownika od sufitu (80cm)? jeżeli nie to czy widzisz aby jakoś specjalnie się grzał?
    Inwerter wisi ok 30cm od sufitu. Dotknąłem radiatora i jest ma teraz 54*C, a instalacja pracuje aktualnie z mocą 5kW

    2. Domyślam się, że instalacje zrobiłeś kompletnie sam, tylko wszystko przeszło przez znajomego? Ja planuje tak samo. Jak wygląda procedura zgłaszania tego do energetyki? Tzn chodzi mi o to że masz już instalacje zamontowaną, fakturę na 8% z montażem i co dalej? Jak to wygląda? Wiem że trzeba podpisać nową umowę czy tam zmienić i zgłosić instalację, ale to wszystko możesz zrobić Ty, jeżeli nawet teoretycznie montował kto inny?

    Tak. Wszystko zrobiłem sam. Znajomy zrobił "odbiór", wprowadziłem drobne poprawki po jego uwagach.
    Najpierw wypełniony wniosek składa się do ZE i czeka 30dni na wymianę licznika i zaświadczenie o przyłączeniu instalacji prosumenta.
    Z tym zaświadczeniem zgłaszasz się do ZE POK i podpisujesz aneks do umowy. Wtedy oficjalnie możesz włączyć instalację i zaczynasz być rozliczany jako prosument z chwilą pierwszego wprowadzenia energii do sieci.
    Potem wspomniane zaświadczenie + faktura (z wpisem o programie) + dowód zapłaty wysłałem do NFOŚ. Dobrze jest opisane co i jak na stronach rządowych
    https://mojprad.gov.pl/jak-złożyć-wniosek/

    4. Masz jakieś TIPy odnośnie instalacji? Jakieś uwagi co do montażu, albo inwertera? Bo też mam sofara.
    Pod względem samej instalacji Sofar idealny, bo zwyczajnie podłączasz string lub dwa włączasz inwerter i działa Nie zmieniałem żadnych ustawień.
    Miałem spory problem z konfiguracją apki po wifi. Finalnie po x podejściach się udało. Pytałem znajomka, który też sam podłączał i mówił że nie miał z tym problemów to może to tylko u mnie. Ważne, że sieć wifi nie może być 5GHz.

    Do tej pory max moc szczytowa jaką wygenerowała moja instalacja to 6.6kWp (nie mam najlepszej orientacji dachu). Ci, którzy już mają mówią, że ten parametr jest mało istotny. Może w lato będzie więcej z powodu lepszego kąta padania promieni, ale z drugiej strony wzrośnie temp. otoczenia.... zobaczymy jak to będzie.
    Do tej pory wyprodukowałem już łącznie 1MWh
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  17. #1157

    Domyślnie

    Dodam jeszcze, żeby nie popełnić mojego błędu i nie montować chwytu do powieszenia Sofara na ścianie z BK na dołączonych do niego kołkach do betonu
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  18. #1158

    Domyślnie

    Chciałbym założyć (ofc samemu) alarm.
    Mała instalacja - 4 czujki pir.

    Myślałem o Satel Micra lub perfecta.
    Ktoś z forumowiczw mógłby pomóc to skonfigurować?

  19. #1159

    Domyślnie

    Świetni dziennik Daniellos - gratuluje świetnego domku

    Parę pytań:
    1) Jak oceniasz akustykę przy padającym deszczu?
    2) Jak oceniasz akustykę i wytrzymałość płyt KG na ścianach i sufitach
    3) Masz już policzone koszty garażu ile wyszło?

    Pozdrawiam,
    Miszka

  20. #1160

    Domyślnie

    Cytat Napisał #Miszka Zobacz post
    Świetni dziennik Daniellos - gratuluje świetnego domku

    Parę pytań:
    1) Jak oceniasz akustykę przy padającym deszczu?
    2) Jak oceniasz akustykę i wytrzymałość płyt KG na ścianach i sufitach
    3) Masz już policzone koszty garażu ile wyszło?

    Pozdrawiam,
    Miszka

    Deko późno zobaczyłem i pewnie już za późno, ale może komuś się przyda

    1. Nie bardzo mam odniesienie. Blacha faktycznie hałasuje przy deszczu, ale wełny mam 20+10cm i nie jest źle.
    2. Akustyka to słaby punkt w moim domu. dźwięk mocno "niesie się" z salonu do sypialni na końcu korytarza, ale nie wiem na ile to kwestia płyt kg
    Na pewno jest słabe wyciszenie przez "strop". Tzn jak się po chodzi po strychu, który jest oddzielony od pomieszczeń użytkowych płytą kg, 20cm granulatu styr i 20cm wełny to na dole słychać.Chcąc użytkować takie poddasze trzeba pomyśleć o dodatkowym wygłuszeniu.
    3. Garaż - może faktycznie pominąłem podsumowanie kosztów co zaraz uzupełnię.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

Strona 58 z 60

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony