dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 60
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1194
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Strasznie długi ten dolot do kominka. Nie możesz zrobić przez ścianę z oknem balkonowym?

    Jeszcze pomyśl, czy nie ładniej byłoby gdyby wejście do pomieszczenia technicznego było z wiatrołapu. Znikną jedne drzwi z mieszkania, ewentualne smrody też lepiej odizolujesz, może nawet obniżysz tam temperaturę i nie będzie ciągnęło po nogach, a funkcjonalnie wszystko zostanie jak jest.

  2. #42

    Domyślnie

    Strasznie długi ten dolot do kominka. Nie możesz zrobić przez ścianę z oknem balkonowym?
    Ciągnąłem ten dolot za winkiel, żeby ta czerpnia nie sterczała na tarasie. Chyba, że taras byłby drewniany to możnaby zakończyć pod tarasem. Jednak jeszcze nie wiem jaki będzie taras.

    Jeszcze pomyśl, czy nie ładniej byłoby gdyby wejście do pomieszczenia technicznego było z wiatrołapu
    No te drzwi już kilka razy zmieniały położenie Jak będzie finalnie zobaczymy przy stawianiu ścian działowych.
    Nie liczę na dużą regulację temperatur w pomieszczeniach ze względu na bezwładność grzanej płyty.


    Dzięki wszystkim za cenne uwagi.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Z tym poziomem zero to Ty ustalasz gdzie on jest. Geodeta robiac te lawice czy jak to sie nazywalo moze zrobic tak zeby ich poziom byl wlasnie zerem. Ja zawsze dla samorobow proponuje wlasnie ten poziom lawic zrobic na wysokosci puerwszego bloczka i do tego same lawice przesuniete nie wyznaczajace osi tylko obrys scian zew. Jak sobie sam tak przesuwalem i pozniej bylo latwiej murowac i wszystko robic.

  4. #44

    Domyślnie

    Fajny dom! Pozaglądam z przyjemnością


    Mam Meetinga 7kW gruntowego. Widzę, że planujesz rurę pod przyszłe dolne źródło 2 x 110mm PVC. Zrób próbę, czy rura dolnego źródła przejdzie przez takie PVC. Ja w tym tygodniu kładłem nawadnianie ogrodu - próbowałem przepchać jedną rurę 25mm przez rurę 110mm i się klinuje. Zgina się i ostatecznie nie przepchałem jej.
    A masz dłuższy odcinek rury 110mm i dwie grubsze rury (pewnie 32mm do dolnego źródła), więc może być trudno przepchać.

    Może lepiej położyć docelowe rury - 2 sztuki 32mm czy ile tam będziesz mieć. Potem możesz zwykłymi złączkami do rur PE dołączyć dalszą część dolnego źródła, albo - wersja profesjonalna - wypożyczyć zgrzewarkę do rur PE i zgrzać mufami dalsze rury.

    Inna wersja - na razie nic nie robić, a potem przejść przez ścianę kotłowni, w styropianie w dół do gruntu, dalej dookoła domu rurami w izolacji (szara pianka albo kauczuk). To chyba prostsza wersja, mniej pracochłonna.

    Albo jeszcze lepiej - położyć od razu dolne źródło przed zalaniem płyty i wyprowadzić w kotłowni.

    W każdym razie - wątpię, żeby 2 rury 32mm przeszły przez tak długi odcinek 110mm, czy nawet 160mm, chyba że ktoś już to sprawdził i faktycznie się jakoś da przepchnąć, ale wątpię.


    ---

    Przy okazji - nie wiem, czy to liczyłeś i jaki chcesz kolektor gruntowy, ale jeśli poziomy, to starczą dwa wykopy po 25 metrów, w każdym rozsunięta spirala rury PE 32 o długości ok. 100mb plus dobiegi, czyli łącznie 2 razy około 120 mb rury PE 32.

    Koparkowy za rów pod gruntowy wymiennik bierze (wykopanie i zakopanie) ok. 10-15zł/mb, czyli 500-750pln za koparkę, do tego rura PE i później glikol do napełnienia. No i sama pompa ciepła.

    Myślę, że razem nie wyjdzie drożej niż przyłącze gazowe, piec i komin. A na pewno taniej grzanie w sezonie. Jakby coś, pisz na PW do mnie, bo nie wiem, kiedy będę miał czas tu ponownie zajrzeć

    Trzymam kciuki, powodzenia w budowie
    Ostatnio edytowane przez maciejzi ; 23-08-2016 o 02:50



  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejzi Zobacz post
    próbowałem przepchać jedną rurę 25mm przez rurę 110mm i się klinuje. Zgina się i ostatecznie nie przepchałem jej.
    Kurna to mnie zmartwiłeś. Generalnie póki co planowałem pierwszy sezon przetestować grzanie prądem w Ii taryfie i wspomagać klimatyzatorem.
    Pierwszy plan z pompą ciepła postanowiłem odroczyć, ale zostawić przepusty by mieć opcję dołożenia gruntowej PC. Planowałem też rozdzielacz robić w domu i na zewnątrz wyjść 3 pętlami PE32 i sprawdziłem tylko przekroje czy 110 zmieści 3 rury PE32. Nie pomyślałem, że samo przepchnięcie może być problemem... Dzięki za zwrócenie uwagi i podzielenie się swoimi doświadczeniami.

    Jeśli już moje plany dolnego źródła wywołane do tablicy to planowałem takie pętle:


    Każda po około 35m długości. Przy szerokości rowu 1m daje to 70m2 na pętlę i 240m2 całego kolektora. Licząc dla mojego gruntu (gleba gliniasta, ale nie glina) 25w/m2 to daje 6kW mocy chłodniczej. Dla mojego domu zapotrzebowanie na ciepło wraz z CWU liczyłem na 7-8kW.
    Czytałem kiedyś Twoje posty w temacie PC tymi rencami i wiem, że przerabiałeś dokładnie PC i kwestię dolnego źródła. Co powiesz na moje wyliczenia?
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Można spróbować przejść przez tę rurę żmijką do przepychania WC i potem przeciągnąć przewody hydrauliczne z powrotem. Powinno zadziałać.

  7. #47

    Domyślnie

    Coś się dzieje:
    Zakopywanie drenażu i uziomu:

    Zasypywanie:

    Zagęszczanie:


    W tle przy pryźmie ziemii widać moją szlauch-wage DIY

    Musze przyznać, że najbardziej pracochłonne było wyrównywanie już po zagęszczaniu. W ruch poszła długa kantówka. Na niej poziomnica i jedziemy. Pierwotnie przy zagęszczaniu porównywałem narożniki budynku. Przy zgrubszym wyrównaniu koparką i zagęszczeniu i tak było kilka cm róznicy w poziomach.
    Później się jeszcze okazało, że na środku wyszedł brzuch, którego pierwotnie nie było widać. Zbieranie tego ręcznie kosztowało sporo pracy. Finalnie zrobił mi się tam 1,5cm dołek
    Podsumowowując po 3 dniach pracy dół po wybranym humusie został zasypany 200t piachu. Do tego 7.5h koparki + praca własna i zagęszczarki... rachunek 3500pln.

    Dodam jeszcze, że na koniec 2 dnia wyrównywania źle odczytałem poziom i zamiast podebrać 1,5cm z dwóch narożników to tyle dołożyłem i zagęsciłem. Wyszło, że po tej operacji mam 3cm do zebrania. bravo ja.... :/
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Można spróbować przejść przez tę rurę żmijką do przepychania WC i potem przeciągnąć przewody hydrauliczne z powrotem. Powinno zadziałać.
    No, można spróbować je posklejać taśmą co kawałek, żeby razem prosto wchodziły. Ale - czy się uda to ja nie wiem, trzeba zrobić próbę, żeby potem nie było niemiłej niespodzianki.

    Wydaje mi się, że ten kolektor można łatwo zrobić przed płytą - od razu, bez późniejszego ewentualnego problemu.

    Powinny wystarczyć 2 pętle. Jak chcesz możesz dać 3.

    Do mocy chłodniczej liczy się długość wykopów razy około 5 metrów, bo 'pracuje' nie tylko wykop ale po 2 metry gleby na lewo i prawo. Wykopy umieszcza się nie gęściej niż co 4 metry.

    Do mocy PC 7kW wystarczą 2 wykopy po 25 mb. Jak dasz 2 po 30 - 35m, to będziesz mieć zapas mocy. Mogą być 3 wykopy po 20mb.

    Można położyć dobiegówkę - grubszą rurę pod dom, zakończyć korkiem do rur PE (takim nakręcanym) i później zrobić studzienkę i podłączyć rozdzielacz w niej. Prościej - położyć rury docelowe (2 albo 3, zależy ile sekcji), zakończyć korkami i oznaczyć jakąś flagą czy czymś podobnym, gdzie one się w gruncie kończą. Jak będziesz robić kolektor - wystarczy odkopać i podłączyć docelowe rury.
    Jeszcze prościej - zrobić kolektor od razu.

    Na tą moc kolektor to jest 1 dzień pracy 2 ludzi plus koparka, a myślę że nie ma co się męczyć z łączeniem czy przepychaniem później.

    Te rysunki działki masz bez wymiarów, to nie wiem, jak by mogły wykopy przebiegać. Zakładam, że na przykład jeden 'poziomo' na rysunku nad domem, a jeden 'pionowo' obok po prawej.

    Ogólnie jeśli chodzi o ogrzewanie - taniej piec gazowy nie wyjdzie, bo musisz policzyć przyłącze (mi krzyknęli 7 tys.pln) + piec + komin. Ogrzewanie wychodzi drożej, bo ok. 30 gr./kWh, w porównaniu do 10gr/kWh pompą ciepła w taniej taryfie + straty ciepła na wentylacji kotłowni (wymagana jest kratka wentylacyjna) + dodatkowy komin wentylacyjny z kuchni, jakbyś chciał kuchenkę gazową.

    Ponadto jakbyś kiedyś założył baterie słoneczne na dach (a tanieją z roku na rok), to będziesz mieć ogrzewanie za darmo. A do gazu darmowego raczej się nie dowiercisz bez koncesji
    Ostatnio edytowane przez maciejzi ; 23-08-2016 o 12:23



  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Ja bym radzil pojsc tylko dwoma rurami na zewnatrz PE40 i na zewnatrz zrobic studzienke. Po co tyle rur w domu? Na dodatek trzeba je dobrze zaizolowac bo beda sie pocic. Ja mialem rury fi75(63wew.) I przepchalem przez nie 40. Trzeba najpierw przeciagnac drut przymocowac do rury i z jednej syrony pchac a z drugiej ciagnac wtedy przejdzie. Tak samo z DZ mozesz robic odstepy pomiedzy rurami 1m w samych petlach jak i pomiedzy petlami. Wskazowka zrob DZ teraz i rury tylko przeciagnij w miejsce studzienki a potem sobie wszystko polaczysz. Zrob prosty szalunek teraz i resztki betonu z plyty wlejesz w szalunek i po sprawie

  10. #50

    Domyślnie

    Chciałem uniknąć studzienki zewnętrznej bo to koszt.
    Chciałem zrobić na razie tylko przepusty, bo PC od razu nie będę robił. Zanim zainwestuję w PC chciałbym sprawdzić jak będzie grzać prądem i klimą.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Chciałem uniknąć studzienki zewnętrznej bo to koszt.
    Chciałem zrobić na razie tylko przepusty, bo PC od razu nie będę robił. Zanim zainwestuję w PC chciałbym sprawdzić jak będzie grzać prądem i klimą.
    Koszt studzienki to nie za duży, jak sobie wylejesz z resztki betonu z płyty to praktycznie 0pln. Inna sprawa, że tam odpowietrzniki powinny być, zawory itp., a na zewnątrz mogą z czasem zardzewieć po iluś tam latach.

    Myślę, że OZC wyjdzie ci ok. 35 kWh/rok/m2. Czyli prądem w taniej taryfie i klimą przy COP=1,8 grzanie CO wychodzi w taryfie całodobowej ok. 1000pln rocznie. Do tego grzanie ciepłej wody użytkowej, gdzieś tak 60 pln miesięcznie w taniej taryfie, dla równego rachunku.
    Czyli razem 1700pln/rok.

    PC możliwe jest grzanie w taniej taryfie. CO 500pln na rok, CWU powiedzmy 400 pln, razem 900pln.

    Różnica jakieś 800pln na rok.

    Jak z instalacją gruntowej pompy ciepła zmieścisz się w 10.000 pln to będzie sukces. Do tego koszt rur i rozdzielaczy do podłogówki. Razem powiedzmy 15.000 pln. Więc policz, czy ci się opłaca względem kabli grzejnych i klimy. Mi się wydaje, że raczej nie.


    Powyższe obliczenia zależne oczywiście od sposobu użytkowania. Widać jednak, że inwestycja w tanią pompę ciepła to sprawa dyskusyjna mocno przy tej powierzchni, a w gaz - całkowicie nieopłacalna.

    Chyba bardziej by się opłaciło kable grzejne zamontować i baterie słoneczne kiedyś w przyszłości, jak ich cena spadnie.



  12. #52

    Domyślnie

    Czas na update. Prace powoli się posuwają do przodu....

    Po wyrównaniu i zagęszczeniu zacząłem zakopywać rurki:
    dolot do kominka fi160
    przepusty do wprowadzenia dolnego źródła PC w przyszłości 2xfi110 - póki co moge je wykorzystywać jako krótkie GWC dla reku, żeby nie zamarzał wymiennik
    Bałem się, że nie pprzepchnę przez kanalizę z wewn. fi100 3 rurek PE32, dlatego pod płytą zastosowałem tylko po 2 kolanka 30 stopni i rury wchodzą pod kątem do pom.gosp.


    kanaliza - z razji, że mam większość głównych producentów nieczystości zgrupowanych blisko siebie zrezygnowałem z głównej magistrali fi160 i jest max fi110

    arot fi50 (bardzo wdzięczna rurka do układania - względnie zapamiętuje nadany kształt). Wykorzystanie jeszcze nie zaplanowane, ale nie zaszkodzi położyć na wszelki (do przyszłego garażu, na taras i 2x z pom.gosp. na zewnątrz


    odkurzacz centralny fi50

    No i wszystko zakopane



    Na koniec jeszcze przyznam, że zmontowanie do kupy 3 rur fi110 o długości 3m każda to nie lada wyczyn. Nawet posiłkując się ludwikiem. Zaparłem pierwszą o stojące auto i nabijałem każdą kolejną napierając całym ciałem. Zakończyło sie sukcesem ....i siniakami na brzuchu.
    Ostatnio edytowane przez Daniellos_ ; 21-09-2016 o 09:53
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  13. #53

    Domyślnie

    W międzyczasie dotarło ponad 30m3 styropianu Yetico AQUA lambda 0,34. Grubość 20cm EPS200 pod płytę i na krawędzie EPS120 - 10cm na opaskę przeciwwysadzinową EPS120.
    Zdecydowałem się najpierw ułozyć na płasko i na tym dokleić "burty". To trochę odmienna technika od tych, które widywałem u innych. Tam zazwyczaj najpierw stawiane są pionowe płyty, a później wklejane do środka dno.



    Dużo przy tym zeszło mi się z wyrównywaniem podbudowy przy kładzeniu styro. Chyba ok 4 dni. Niby starałem się zrobić równo już przy zagęszczaniu, później zbierałem długą kantówką, żeby wyrównać (okazała się lekko krzywa - sic!), później krótszą deseczką już niby detale. Finalnie podczas układania płyt i tak okazało się, że jest to dalekie od poziomu i znów wyrównywanie. Drugi raz chyba jednak zdecydowałbym się na chudziaka ....
    Do tego cały czas upały i robota w kuckach - nie wspominam tego czasu miło.


    Jeszcze słowo na temat piany do klejenia styro. Przetestowałem Styrpur i Neostick. Specjalnych różnic nie zauważyłem. Obie to tanie piany ok 17zł za puszkę. Na klejenie płyt styro na krawędzi płyty fundamentowej i uszczelnianie przepustów użyłem 5 puszek.
    Ostatnio edytowane przez Daniellos_ ; 21-09-2016 o 09:33
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  14. #54

    Domyślnie

    Dotarły pręty na zbrojenie. Gościu, który mi to przywiózł popisał się super techniką zrzucania ponad 200 prętów 12m na gebę - jednym ruchem ręki zakręcił kilkoma prętami i całość pięknie jak domino ześlignęło się na glebę - cacy. Podziękowałem i pojechał.
    Jak się okazało po tym zabiegu całość się pięknie skręciła i wyciągnięcie pojedyńczych prętów to była masakra. Jak któryś był na wiezchu po jednej stronie to był pod spodem po przeciwnej....

    Folia ułożona, szubienice postawione, można zacząć wiązać.




    Ostatnio edytowane przez Daniellos_ ; 21-09-2016 o 09:16
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  15. #55

    Domyślnie

    Zbrojenie wiążę taką wiazarką - polecam.
    Do tego kupiłem 5000 drucików, ale nie wiem czy zostanie na wieniec.
    Po krótkim czasie można dojść do wprawy i ilośc zrywanych drutów jest minimalna.
    Ostatnio edytowane przez Daniellos_ ; 21-09-2016 o 09:28
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  16. #56

    Domyślnie

    Aktualnie jetem na etapie mocowanie rurek ogrzewania:


    Zdecydowałem się na Kan-Therm Blue Floor PE-RT fi16. Wymyśliłem, że przymocuję je do dolnej siatki w pobliżu obu końców menadrów, a same końce i ich środki podwiążę do górnej siatki. Wtedy z grubsza licząc płyta będzie grzana w całym przekroju.
    Po przeczytaniu manuala Kan-Therm-u wybrałem ułożenie rurek w meandry (no obrazku fig.8 ) ze względu na łatwość. Układanie w spirale wydawało mi się bardziej kłopotliwe w przypadku gdyby po ułożeniu okazało się, że chciałbym jednak bardziej rozsunąć ułożenie rurek. Wtedy moge łatwo regulować czy ułożony pas ma zająć np 95 czy 105cm.


    Generalnie najprzyjemniejsza robota odkąd zacząłem. Idzie szybko i sprawnie.
    Zakupiłem 800m (4x200m) rurki i zaplanowałem 12 pętli po ok 66m
    Z krążka rozwijam niecałe 70m i muszę go rozwinąć czyli trzymam te 70m idę do tyłu i rozwijam. Ewentualnie rozwijam tocząc. Podejrzewam, że przy klasycznym PEX nie jest to konieczne, ale to jest w 100% tworzywo i jest zprężyste. Jak się tego nie zrobi to rurka się irytująco skręca i nie da się jej ułożyć.
    Ostatnio edytowane przez Daniellos_ ; 21-09-2016 o 09:38
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  17. #57

    Domyślnie

    Niestety wykruszyła mi się ekipa, którą planowałem wykorzystać do wylania płyty. Nie wiem co teraz... nie mam nawet kogo poprosić o pomoc gdybym chciał wylewać bez ekipy.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Fajnie idzie. Jak ma byc na gotowo to sam nie wylejesz trzeba miec wprawe. Chyba ze bedzie agilla z lafarge ale to podobno tez nie takie proste i tez trzeba miec kogos do pomocy. Podzwon popytaj. Moze w jakiejs hurtowni kogos Ci podpowiedza.

  19. #59
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Niedawno zalewałem płytę (też "tymi ręcami robioną"). Poprosiłem o pomoc rodzinę (3 osoby) i taka pomoc w zupełności wystarczyła.
    Może warto kupić beton z "usługą betonowania". Betoniarnia wystawi wtedy fakturę na 8% (oszczędność $$).
    W moim przypadku przy zalewaniu płyty betoniarnia podrzuciła nawet w cenie betonu swojego pracownika (nie miałem tego w planach), który chodził najpierw wężem od pompy a później zacierał powierzchnię łatą wibracyjną. Okazało się, że nasza praca sprowadziła się do zawibrowania betonu oraz zacierania przy brzegach XPS'a - nie namęczyliśmy się zbytnio. Tyle tylko, że u mnie płyta nie musiała być idealnie gładka jak u Ciebie (u mnie na płycie będzie jeszcze styro i dopiero potem podłogówka).
    Jeśli chodzi o zawibrowanie betonu, to sytuacji awaryjnej (np. brak, czy awaria buławy) i przy sztywnym zbrojeniu, można spróbować wibrować beton poprzez "huśtanie się" na zbrojeniu. Musieliśmy się ratować takim sposobem ponieważ betoniarnia zapomniała dostarczyć buławy (przyjechała dopiero z ostatnią betoniarką).

  20. #60

    Domyślnie

    Wszytsko niby gotowe do zalania (prawie bo jeszcze kilka rurek musze podwiązać do górnej siatki), ale pogoda w kratkę.
    Znajomy polecił mi norweską stronę z prognozą mówiąc, że jego brat - kierownik budowy na dużych projektach z niej korzysta http://www.yr.no
    Wczoraj na próbę wziąłem urlop bo miał być jeden słoneczny dzień pomiędzy innymi deszczowymi i sprawdziło się idealnie. Zrobiłem opaskę przeciwwysadzinową z trzech stron - z jednej strony mam jeszcze małą pryzmę piachu. No i obsadziłem studzienkę rewizyjną dla odwodnienia.
    Ciemno było jak kończyłem to fotek nie mam, ale będą w kolejnym poście.

    W piatek wg prognozy z tej stronki ma nie byc deszczu w mojej okolicy. Zamówiłem beton i niech się dzieje co chce...
    Za radą Regiusa zadzwoniłem do betoniarni i powiedzieli, że ludzi od nich wynająć nie można, ale dostanę od nich 2 osoby do wylania. taki trochę paradoks...
    Muszę jeszcze wynająć listwę wibracyjną.

    No zobaczymy. Nie ma się co mazać. Jakoś to będzie
    Ostatnio edytowane przez Daniellos_ ; 05-10-2016 o 15:07
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

Strona 3 z 60

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony