dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 56 z 60
Pokaż wyniki od 1.101 do 1.120 z 1194
  1. #1101

    Domyślnie

    @anna

    Przyznam, że już kilka tematów mi się nawarstwiało i ciśnienie rosło. Chciałem już skończyć przynajmniej sprawę kostki, także wczoraj i dzisiaj robiłem nawet w deszcz. Przypomniały się stare czasy gdy przy stawianiu stanu dopiero porządna ulewa mnie wyganiała z placu budowy

    Dorobiłem jeszcze "murek" zasłaniający kosze śmietnikowe od strony drogi.
    Fotki jeszcze w trakcie układania:





    Fotki z dzisiaj po skończeniu:





    Pozostało jeszcze zasypać piachem, ale idealnie byłoby suchym. Chyba posypię tym co mam i będę spłukiwał wodą żeby wpłynął w szpary.

    Nie mniej jednak ostatni kąt działki, który do tej pory był składowiskiem przeróżnych gratów zaczyna nabierać kształtów Teraz już tylko "dosprzątać" i tzw obejście będzie obrobione.

    Wyszedł taki mały babol - widać pasek "podłogi" garażu na zewnątrz. Jak widaćodbiega kolorystycznie od kostki i bramy.
    Dopiero jak poszedłem do sąsiada to zobaczyłem, że fachowo to wspomnianej podłogi nie powinno byc w tym miejscu. Kostka powinna dochodzić do bramy.
    Jakoś będę musiał z tym żyć

    Spojler:
    Kolejny temat - klimatyzator (kupiłem w posezonowej wyprzedaży). Miejsce już wybrane i blacha wisi na ścianie. Teraz bruzdowanie i przewiert przez ścianę.
    Zanim włączę "centralne", a w zeszłym roku był to dopiero listopad, to chcę żeby familia mogła sięgnąć po pilot i się dogrzać gdy mnie nie ma, albo jestem i nie chce mi się zaglądać do kominka. Oj będzie używana, bo lubimy ciepło - 24* minimum. Podobno niezdrowo
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  2. #1102

    Domyślnie

    Cytat Napisał 19TOMEK65 Zobacz post
    Dopłaty do PV to jak zwykle dotacje dla banków.
    Jeżeli pójdziesz w samoróbstwo i gotówkę to nici z dopłat. Pozostaje tylko PIT
    W kwietniu przerobiłem temat i zamontowałem 5 kW na dachu skierowanym na południowy-zachód ( ze wskazaniem na zachód )
    Takie formy dotacji były do czasu programu "Mój prąd". Teraz otrzymujesz 50% dotacji kosztów - max 5000tyś. Składasz wniosek i faktury (mogą być oddzielne na sprzęt i montaż, ale montaż musi widnieć na FVAT) i dostajesz kasę na konto.

    Mój projekt PV - powoli, ale coś tam działam. W zasadzie nadal się doktoryzuję w temacie. Wybór producentów sprzętu nie jest łatwy
    Wiem już, że systemu montażu nie będę sciągał z Chin. Z kosztami wysyłki wychodzi niewiele taniej jak w PL, a jak u nas kupię i zobaczę w paczce coś, co mi się nie spodoba to odsyłam i już.
    Z kosztami celuję w 3tyś/kWp
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  3. #1103

    Domyślnie

    Eee no Panie elegancki ten podjazd Ci wyszedł, też już bym chciał mieś dookoła domku tak ładnie jak ty.... u nas to jeszcze pobojowisko

    Co do PV to będę pilnie śledził twoje działania w temacie

  4. #1104
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Bardzo ładnie to wychodzi, spójne w całości i estetyczne, widać pomysł od początku do końca

  5. #1105
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    pięknie wyszło
    mucha nie siada - nie rzuca się tak bardzo w oczy ten odcinek przy bramie

  6. #1106

    Domyślnie

    Są impregnaty barwiące do betonu i kamienia, kojarzę jak Mario Budowlaniec coś takiego pokazywał. Może nie uzyskasz tego samego koloru, ale uda się zaciemnić? Tak tylko rzucam luźny pomysł.
    Ładnie wygląda taka ciemna kostka zestawiona z elewacją garażu.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  7. #1107
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Sebcio
    Dopłatami do PV interesowałem się na przełomie roku 18/19 i w tamtym czasie nic mądrego dla mnie nie było . Dzisiaj może być inaczej.

    A więc dopłaty były tylko dla osób biorących kredyt.
    Musiałem wykazać się zdolnością , a potem jeszcze odpowiednią średnią na członka rodziny. Nie wspomną o papierologii , pieczątkach , prowizjach.....

    Zniechęciłem się i poszedłem w kwietniu tego roku w gotówkę.
    Dom mam na prąd ( tzn grzanie , gotowanie, pranie .... ) więc uznałem , że to dobry kierunek.

  8. #1108
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Daniellos
    Program Mój Prąd działa od lipca.

    Montowałem w kwietniu

  9. #1109
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Podoba mi się to co robisz. Garaż w drewnie niesamowicie dodał uroku.
    Pytanie, czym malowałeś te deski na nim?

  10. #1110

    Domyślnie

    Dzięki !

    @MMark - na deskach jest Remmers HK Lasur - wybrałem głównie dlatego, że się nie łuszczy i kolejna warstwa malowana po kilku latach jakby zespaja się ze starą. może coś w tym być, bo jak zaschnięty po tej lazurze pędzel wsadziłem do puszki to rozmiękł

    @jak_to_możliwe - ale ten pasek wystający z garażu to gres czyli jak amelinium - tego nie pomalujesz nie liczę farb, które by się wytarły pod butami. a Malowanie kostki faktycznie widziałem gdzieś i nieźle wychodziło.

    PS. Na fotkach kostka jest mokra i dlatego wyszła dość ciemna. Sucha jest jaśniejsza. Dzisiaj zasypałem wszystko piachem i conajmniej 2h wymiatałem go w szczeliny. Jak już wszystko wymiotę to zrobię fotki suchej.
    Dzisiaj pierwsze autko już nocuje w garażu Zdążyłem akurat przed pierwszymi przymrozkami nocnymi.

    Chciałbym pomalować OSB na ścianach w garażu. Macie jakieś pomysły/doświadczenia? Chyba pójdę w jakąś uniwersalną farbę do drewna/metalu. Spora powierzchnia jest do pomalowania.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  11. #1111
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Jednak PV idzie w dobrą stronę. Ciekaw jestem co to za uprawnienia trzeba miec?

    http://next.gazeta.pl/next/7,151003,...-zakladac.html

  12. #1112

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Jednak PV idzie w dobrą stronę. Ciekaw jestem co to za uprawnienia trzeba miec?

    http://next.gazeta.pl/next/7,151003,...-zakladac.html
    Trzeba mieć jedne z poniższych:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	73136349_2469927189919456_1089871303097188352_o.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	46,1 KB
ID:	435988
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  13. #1113

    Domyślnie

    Część Daniell, powiedz mi w jaki sposób potem przeczepiles do ściany te tapicerowaną wnękę?

  14. #1114

    Domyślnie

    Cytat Napisał wladziugse Zobacz post
    Część Daniell, powiedz mi w jaki sposób potem przeczepiles do ściany te tapicerowaną wnękę?
    Witam,
    tej dużej części która jest na ścianie w ogóle nie mocowałem. Jest dość ciasno spasowana i po wciśnięciu na miejsce już tak została. Górna część dociska te tapicerowane "plecy" i jest przykręcona od góry we wnętrzu szafki.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  15. #1115

    Domyślnie

    W garażu pomalowałem juz sufit 3x jedynką do drewna i metalu. OSB jest trochę pije i biały kryje gorzej jak chociażby szary. Ściany na fotkach 1 warstwa.



    cdn...

    Klima już wisi i grzeje.
    Fundament - wkopane bloczki i przyklejone kostki brukowe.




    Nie chciałem korytka na elewacji no to bruzdujemy po wewnętrznej stronie żona sie nie cieszy
    Najpierw wycinam wyrzynarką (wymyśliłem, że najmniej nakurzy), a potem wybijam środek. Po drodze dwa przewody - w tym jeden trójfazowy do płyty indukcyjnej z 1 niewykorzystaną żyłą/fazą i już nie trzeba ciągnąć dedykowanego zasilania




    W końcu docierają majstry z uprawnieniami na F-gazy i uzbrajają. Oczywiści musiałem poprawiać i ogólnie uważam, że sam bym to lepiej zrobił




    Sprzęt Gree Lomo Eco 6,2kW GWH24QD-K6DNA5A 2650pln z wyprzedaży rocznika + 900pln podłączenie (ceny brutto 8%)
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  16. #1116
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Ta klima schłodzi/ogrzeje jaką powierzchnię ?

  17. #1117

    Domyślnie

    Cytat Napisał 19TOMEK65 Zobacz post
    Ta klima schłodzi/ogrzeje jaką powierzchnię ?
    Na razie trudno powiedzieć. Na pewno salon+kuchnia czyli 40m2. Powiesiłem ja też tak żeby częściowo dmuchała na korytarz.

    W tej chwili mam taryfę dwustrefową, która nie jest dobrą opcją przy używaniu dogrzewaniu/chłodzeniu klimą.
    Mam też sporo resztek deski elewacyjnej z garażu, którą przelałam sporadycznie w kominku. W dodatku październik był bardzo ciepły i do tej pory nie włączałem CO.

    Dam znać jak będę miał jakieś wnioski z eksploatacji.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  18. #1118
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Mam podobny plan grzania klimą.
    Jedyne co mnie kole w oczy to jednostka wewnętrznana widoku

  19. #1119
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Hej, miałeś jakichś ogarniętych montażystów do tej klimy?
    Mam taki pomysł by taką jednostkę zewnętrzną jak u Ciebie wpiąć w wężownicę solarną bufora ciapła zamiast dawać nawiew. Tylko nie wiem czy to technicznie się da i potrzebuję się skonsultować.

  20. #1120

    Domyślnie

    @seler - montażyści nie byli ogarnięci na tyle aby konsultować z nimi takie patenty. Tzn moim zdaniem większość ekip zajmuje się montażem zestawów i chyba wszyscy wychodzą z założenia że fabryki nie poprawisz.

    @Tomek - miałem 2 wyjścia, albo powiesić w kącie i była by mniej widoczna albo powiesić w miejscu widocznym gdzie będzie mogła dmuchać na korytarz. Też ubolewam na estetykę ale taki koszt kompromisu.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

Strona 56 z 60

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony