dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 59 z 60
Pokaż wyniki od 1.161 do 1.180 z 1194
  1. #1161

    Domyślnie

    GARAŻ - podsumowanie kosztów

    RAZEM 21877
    płytki gres 43m2 2200
    klej do gresu 18 worków 192
    blacha na rąbek+na obrobki 1966
    impregnat koncentrat 2x2l 40
    impregnat Altax penetrin 15l x2 470
    membrana dachowa 90m2 150
    beton 5m3 1500
    grzebień okapowy 14
    deska elewacyjna 57m2 1700
    kantówka nośna 85mb 300
    okno 80
    folia kubełkowa 50
    fuga 60
    wkrety garaż 50
    remmers HK lasur 7,5l 300
    wełna mineralna 040 100mm 200
    rynna 450
    remmers hklasur 7.5l 318
    oprawy oświetleniowe LED 10szt 172
    szpachlowka drewna 40
    wełna mineralna 150mm 6 rolek 300
    koparka - wyrównanie terenu 500
    Piasek 5x wywrotka 24t 1250
    OSB 8mm 25szt 900
    Drzwi techniczne 410
    brama Nice 5000x2250 5350
    Kotwa słupa 23szt 270
    okucia, wkręty i inne 545
    drewno - konstrukcja garażu 2100
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  2. #1162
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Miłosz73
    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Przeczytałem całość! Gratuluję! Możliwe, że pójdę w Twoje ślady.

    Chciałbym zacząć temat już teraz, żeby kupić jeszcze w tartaku drewno wycinane zimą. Wstępne koszty budowy mojego bieda-garażu obliczyłem na ok 10tyś + brama.
    Wyszło 21k. Co miało wpływ? Rzeczywiście postawiłeś 5,9x5,9 czy jednak jest większy, bo zastanawia 43 m2 gresu?

  3. #1163

    Domyślnie

    Dzięki. Buduj bo pomimo losu, który rzuci masę kłód pod nogi to jednak jest frajda i satysfakcja.

    Garaż jest rzeczywiscie minimalnie wiekszy. Jedna z rzeczy która wpłynęła na różnice w cenie to rzeczywiście gres. Źle przyjalem jego grubość i potem już musiałem kupić ten gruby/drogi zamiast najtańszych płytek.
    Pierwotnie chyba też liczyłem podłogę jako kostkę brukowa, a w końcu wylałem beton.
    Reszty już nie pamiętam, ale kosztorys przewidywał bieda-garaż, a jednak potem jakos mocno nie oszczędzałem - np droższe drewno na elewacji, drogi impregnat.

  4. #1164

    Domyślnie

    przejrzałem prawie cały temat i gratuluję tego co tu się wydarzyło.
    Przyznam, że dowiedziałem się więcej niż z poszczególnych podfor

  5. #1165

    Domyślnie

    Cytat Napisał eko_zgonus Zobacz post
    przejrzałem prawie cały temat i gratuluję tego co tu się wydarzyło.
    Przyznam, że dowiedziałem się więcej niż z poszczególnych podfor
    U samorobów, zwłaszcza u rzeczonego właściciela dziennika budowy można znaleźć prawdziwą kopalnię wiedzy.

    Wiele artykułów w miesięczniku z tego czerpało. Reszta to zwykle reklamy więc warto tutaj zaglądać
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  6. #1166

    Domyślnie

    Pytanie do właściciela wątku, robiłeś odrębny projekt na ten garaż?

  7. #1167

    Domyślnie

    Nie. To jest garaż na zgłoszenie czyli wolnostojący do 35m nie związany konstrukcyjnie z domem.

  8. #1168

    Domyślnie

    Daniel mam jedno pytanie odnośnie garażu czemu masz szczeline od frontu pomiędzy deska mi a elewacja domu? Nie lepiej było dać deske do samej elewacji? I czym to wypełniłeś bo widzę na innym zdjęciu że od strony garażu dolozyles coś w tym miejscu.

  9. #1169

    Domyślnie

    Hej @ Daniellos_
    Na początek dziękuję Ci bardzo za ogrom pracy jaki włożyłeś opisując na forum swoją budowę.
    Jak sprawuje się komin podłączony do kominka i kominek ? Czy komin nie wychładza pomieszczenia?

  10. #1170

    Domyślnie

    Siemanko Drops.
    Z komina posadowionego bezpośrednio na wkładzie jestem zadowolony. W sumie to nie mam do tego zastosowania zastrzeżeń, a zadowolony jestem z poczynionych na tym oszczędności W ogóle nie mam odczucia, że kominek czy komin wychładza pomieszczenie. Czuć jak ciągnie chłód gdy się otworzy drzwiczki. No ale to kwestia dolotu do kominka.
    Fakt, że u mnie dolot do kominka ciągnięty jest pod domem jakieś 8-9m razem z rurą do czerpni wentylacji mechanicznej. W zimie ustawiam najniższe obroty wentylatorów i w komorze rekuperatora, do której wpada powietrze z dworu zawsze mam dodatnią temp. (nawet przy -20 na dworze)
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  11. #1171

    Domyślnie

    Cytat Napisał wladziugse Zobacz post
    Daniel mam jedno pytanie odnośnie garażu czemu masz szczeline od frontu pomiędzy deska mi a elewacja domu? Nie lepiej było dać deske do samej elewacji? I czym to wypełniłeś bo widzę na innym zdjęciu że od strony garażu dolozyles coś w tym miejscu.
    Składając wniosek o na budowę garażu narysowałem w schemacie, że garaż jest oddalony od domu o 10cm, żeby nie było wątpliwości, że to konstrukcja samonośna (niezbędna do spełnienia definicji bydynku wolnostojącego).
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  12. #1172

    Domyślnie

    Przyłączam się do zachwytów nad rewelacyjnymi efektami Twojej pracy. Twój garaż będzie dla mnie główną inspiracją w wybudowaniu podobnego budynku, stąd pozwoliłem sobie przygotować kilka pytań, licząc na Twoją pomoc:

    - czy na styku wełny i płyty fundamentowej dawałeś jakąś hydroizolację ?
    - czy folię kubełkową na cokole poniżej desek elewacyjnych będziesz w jakiś sposób wykańczał czy zostanie tak jak jest ?
    - czy otwór na bramę segmentową ma ustalony, standardowy wymiary czy nie ma to znaczenia bo brama i tak jest produkowana na indywidualny wymiar ?
    - jaką mniej więcej trzeba zachować minimalną odległość pomiędzy górną krawędzią otworu bramy a wykończonym sufitem garażu aby prowadnice bramy i napęd spokojnie się zmieściły ?
    - wiem o tym, że garaż wykonywałeś na zgłoszenie bez projektu, ale czy dysponujesz jakimś orientacyjnym rysunkiem z wymiarami, którym mógłbyś się podzielić z forumowiczami ?

  13. #1173

    Domyślnie

    Dziękuję

    1. Płyty nie izolowalem od ścian w żaden sposób, ani w domu ani w garażu.
    2. Folie zostawiłem jak jest, bo mi się podoba jak wygląda. Na razie dobrze się trzyma.
    3. Brama jest robiona na wymiar co 5cm w szerokości i 10cm wysokości. Przynajmniej u mnie tak było.
    4. To uzależnione jest od producenta bramy. Poszukaj w ulotkach lub zawszasu popytaj wstępnie o oferty i zapytaj.
    5. Rysunków nie mam. W dokumentacji budynek nie mógł przekroczyć 35m2 i na projekcie miał 590x590cm.

  14. #1174

    Domyślnie

    Jestem już na etapie budowy garażu według Twojego pomysłu i w związku z tym mam 2 pytania

    - czy dawałeś folię paroizolacyjną od środka ? Zdanie są podzielone czy w budynku nieogrzewanym powinno się ją stosować.

    - widzę, że przewody elektryczne poprowadziłeś "podtynokowo" pod płytami osb, czy w związku z tym przeprowadzałeś je przewiercając słupy konstrukcyjne czy może pod płyty osb zrobiłeś ruszt ?

  15. #1175

    Domyślnie

    Przepraszam, ale nie zauważyłem maila, o tym że ktoś tu napisał

    Faktycznie nie dawałem paroizolacji.
    Przewody poziomo puszczałem po podłodze i pionowe fragmenty w peszlu pod płytą OSB.
    Na działce jak stawiałem szkieletowy domek to tam wiercilem "klasycznie" w pionowych belkach i też przewód w peszlu samogasnącym.

  16. #1176

    Domyślnie

    Jeszcze jedno pytanie Dawałeś Remmersa na wewnętrzną stronę deski czy tylko penetrin ? Remmers wiadomo jest świetnej jakości, ale cena też niezła.

  17. #1177

    Domyślnie

    Malowalem CAŁY (ściany, szczyty, podbitki, taras wszystko jest z drewna) dom rodziców OSMO (cena remersa jeszcze x2) i u siebie planuje docelowo to samo tylko w mniejszej skali, jeśli chce się mieć ładne drewno przy domu na lata to na malowaniu sie nie oszczędza.

  18. #1178

    Domyślnie

    Hmm czy malowałem od wewnątrz to już nie mam pewności, ale wydaje mi się że remmers tylko od zewnątrz. Od wewnątrz tylko w miejscach narażonych na dostęp czynników zewn. czyli np narożniki. Tam nie ma pioro-wpustu tylko deska do czoła drugiej deski. No i dolne końce desek zacinane pod kątem to solidnie nasiąknięte.

  19. #1179

    Domyślnie

    Cześć. Chciałbym wrócić do dachu u Ciebie, a konkretnie chodzi mi o rynny Galeco.
    Widać z dołu że maskownica idzie ze spadkiem tak jak rynna?

  20. #1180

    Domyślnie

    W tym systemie nie ma konieczności robienia spadku i ja nie robiłem.
    Pas podrynnowy nie jest super równo i stąd może być wrażenie że tam jest spadek.

Strona 59 z 60

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony