dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 60 z 60
Pokaż wyniki od 1.181 do 1.194 z 1194
  1. #1181

    Domyślnie

    Dawałeś jakąś taśmę wytłumiającą pod blachę? Ja się zastanawiam czy dawać bo to ok 1400 zł.

  2. #1182

    Domyślnie

    Taśmy nie dawałem. Faktycznie ja to przy blachodachówce podczas deszczu czy silnego wiatru słychać hałas. NIe jest mocno uciązliwy.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  3. #1183

    Domyślnie

    No jak już zajrzałem to może napiszę co się dzieje aktualnie

    Ogród zimowy jest taras, ale często jest tam za zimno, albo wieje, bo mieszkam na polu
    No i w ostatnich czasach jestem też odkryłem kolejną pasję - rośliny. Mam ich sporo i chciałbym mieć ich w tym ogrodzie zimowym jeszcze więcej. Najbardziej chciałbym tam zrobić prawdziwą dżunglę, ale nie planuję ogrzewać ogrodu zimą do tak wysokich temperatur, aby utrzymały się tam rośliny tropikalne. Ogrzewać planuję klimatyzatorem monoblock (przenośnym) do max 5st w zimie. To wystarczy aby przezimować np sporo gatunków bananowców czy cytrusów.

    Zazwyczaj zaczynam od wizji w głowie. Potem jest papier

    Potem próbuję coś planować z większą precyzją
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  4. #1184

    Domyślnie

    U mnie jak zawsze bieda-projekty to trzeba wymyślić jak to zrobić tanio i dobrze Postanowiłem poszukać okien z demontażu. Byłem nawet w jednym dużym składzie pod Wawą, ale potrzebowałem wielu okien w jednym rozmiarze. Im większym tym lepiej. Te zazwyczaj są już sporo droższe. Znalazłem na OLX super tanio od firmy, która robiła rozbiórkę jednego ze skrzydeł szpitala. Skusiła mnie cena i jak pojechałem to znalazłem na placu jeszcze 6 dużych okien.
    W przypadku materiału z odzysku to on wpływa na finalny kształt konstrukcji - możesz używać tylko wielokrotności posiadanych wymiarów okien. Jakoś się to udało zgrać.

    Kupione okna po wyskrobaniu piany i myciu myją ciśnieniową - zaczęły przypominać jak materiał do ponownego wykorzystania. Mniejsze okna mają wymiary ok 200x115 (10szt na dach), a większe 250x160.



    Można zaczynać wykopki...

    Ostatnio edytowane przez Daniellos_ ; 05-07-2022 o 07:34
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  5. #1185

    Domyślnie

    Wylewki nie zbroiłem. Stal droga, a obciążenia tu bardzo wielkiego nie będzie. Nie chciałem zamawiać piachu i wozić go taczkami. Uznałem, że 25cm betonu dźwignie całość konstrukcji i od razu podniesie wysokość przyszłej posadzki to poziomu zero.

    Lejemy...


    Murowanie "pierwszej warstwy" Podniesie poziom okien, aby nie brudził ich rozpryskiwany deszcz.



    Do izolacji użyłem styropianu zdjętego z opaski, którą widać tu (przeciąłem wzdłuż 10cm)


    W międzyczasie dotarło zamówione drewno. Tu dopiero poczułem jak zdrożało od czasu mojej budowy. Tym razem postawiłem na suszone i strugane, żeby było mniej roboty z doprowadzaniem do przyzwoitości i uniknąć skręcania i wyginania surowizny prosto z tartaku.
    Przycinam i gruntuję sprawdzonym Altax Penetrin.


    Do malowania drewna użyłem tym razem farby przemysłowej Tikkurila Ultra Pro 30.


    Wcześniej malowałem drewno Sadolinem "Garden coś tam" (nie polecam - po roku odłazi) oraz Altax impregnat żywiczny (dobry, ale nie ma białego koloru).
    Ostatnio edytowane przez Daniellos_ ; 05-07-2022 o 08:08
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  6. #1186

    Domyślnie

    Niech się mury pną do góry


    Okna rozeszklone i obsadzone. Dałem radę samemu Można zacząć stawiać krokwie.


    Podobnie okna na dach. Wciągam i montuję ramy, a potem pakiety szybowe.


    Tu musiałem się zatrzymać w oczekiwaniu na obróbki blacharskie. Stwierdziłem, że wygodniej będzie kłaść je na bieżąco niż później chodzić po tym "dachu"
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  7. #1187

    Domyślnie

    aaaa zapomniałem wrzucić fotki przyszłych mieszkańców

    Fotka jednej z dostaw bananowców


    Ratowanie cytryny z marketu. Była bardzo kwaśna i pożywna


    Teraz wygląda tak


    I reszta ferajny. To jeszcze młodzież. Docelowo mogą się nie zmieścić w swoim nowym domku...
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  8. #1188
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Szacun, pięknie to wymyśliłeś.
    MI też to chodzi po głowie i również w wersji budżetowej - im taniej tym lepiej
    Tylko powoli mi działki zaczyna brakować :-/
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  9. #1189

    Domyślnie

    Musisz zakolejkować projekt na liście i będzie zaklepane czekać na realizację. Ja tak robię... a realizacja? hmm jak nie w tym roku to w przyszłym czy kolejnym

    U mnie też działka się kurczy. Postawiłem już wcześniej blaszaka 5x6m, bo jeszcze hobby motoryzacyjne w tle
    Generalnie zmniejszam trawnik, bo koszenie mnie nudzi, a sam trawnik wymaga wiele troski, zeby ładnie wyglądał.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  10. #1190
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Trawnika mam już tylko tyle, ze w 15min skosze cały

    Na pewno jest to w kolejce na przyszłość. Teraz robię sofy do altany, potem kamerki trzeba pozakładac bo już czekają, potem coś musze wymyślić z podlewaniem trawnika - na wiosne mam zapał, ale już koło lata mi się nie chce a jak raz zaniedbasz to lipa. W grę wchodzi albo hydrożel pod spód ale nawadnianie - hydrożel to ok 200zł , nawadnianie 2000pln :-/

    Ale trzymam kciuki - buduj, bede miał gdzie zgapiać
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  11. #1191

    Domyślnie

    Ja tam robiłem oczywiście bieda-projekt nawadniania to zamknąłem się chyba w 700zł. Mam 2 obwody na trawnik, ale do każdego podpięte jeszcze linie kroplujące pod trawy i krzaki.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  12. #1192

    Domyślnie

    Zamontowałem klimatyzację jakiś juz czas temu. Wrzucam fotki, może komuś pomogą.

    Chciałem montować w salonie jednostkę sporej mocy aby była w stanie dmuchać powietrze korytarzem do reszty pokoi.
    W rzeczywistości najbardziej się grzeje salon ze względu na ekspozycję wsch-pd-zach. Wystarczy, że w salonie pracuje klima z minimalną mocą, a w pokojach jest temperatura w normie. Chciałem klimatyzator w okolicach 5kW, ale sprzedawca mnie namówił na 7,4kW bo tylko 250zł droższy Aktualnie używam tylko najniższego biegu nawiewu i żałuję. że nie mogę zmniejszyć.
    Ogromnym plusem jest dogrzewanie w tzw okresie przejściowym. Kiedyś w takich okresach rozpalałem kominek, a teraz rozpalam tylko gdy mam ochotę.

    Umówiłem się (tak samo jak przy PC), że sprzęt montuję sam, a człowiek tylko przyjedzie zakielichuje rurki miedziane i napełni czynnikiem.
    Wycinanie równego rowka wyżynarką, a potem młotek i przecinak





    Fundament to tylko zakopane bloczki, a na nich dwie "kostki" pozostałe z budowy podjazdu.




    Jedno ze zdjęć na których pozuję, żeby mieć jakaś skalę po latach jak urosły posadzone rośliny Ale jedn.zewn. widać. heh
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  13. #1193
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Siema, nie widze tu ostatecznych zdjwc ogrodu zimowego… masz cos??? Chce zrobic podobny tylko z dachem jednospadowym.
    Jak wykonczyles sciany szczytowe?

  14. #1194

    Domyślnie

    Zawsze się odkłada na potem wrzucenie foto i czas leci....





    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

Strona 60 z 60

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony