dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 71
  1. #41

    Domyślnie

    Jarek.P chodziło mi o grubość większą niż 15cm (napisałam >15). Do tej pory znalezlismy właśnie max. 15cm, a potrzebujemy 20cm.

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Jasne.
    ">" przeniosło się do innego wiersza i mi umknęło.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  3. #43
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rysiula

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał coffee Zobacz post
    Jarek.P chodziło mi o grubość większą niż 15cm (napisałam >15). Do tej pory znalezlismy właśnie max. 15cm, a potrzebujemy 20cm.
    Listwy startowe (czy profile cokołowe) grubości 203 mm bez problemu kupilismy tutaj http://www.talo.pl/cokolowy.html

  4. #44

    Domyślnie

    Wielkie dzięki Rysiula!

  5. #45

    Domyślnie

    Gdzieś w necie przeczytałem, że listwy cokołowe aluminiowe nie stosuje się od poziomu gruntu, lecz od 30 cm ponad nim. Czy jest to prawda czy nie ? Mam ten dylemat, ponieważ garaż + pomieszczenia techniczne ocieplał będę od poziomu gruntu i się waham, czy dać listwy cokołowe, czy wkleić siatkę i ją zawinąć od spodu i wkleić listwę z kapinosem. Pozostała część ocieplenia (150mm) oparta będzie na ociepleniu fundamentu (80 mm) wystającym ok. 0,5 m ponad grunt. Tutaj wklejona zostanie tylko plastikowa listwa kapinosowa.

    Pozdr

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Buschido Zobacz post
    Gdzieś w necie przeczytałem, że listwy cokołowe aluminiowe nie stosuje się od poziomu gruntu, lecz od 30 cm ponad nim. Czy jest to prawda czy nie ? Mam ten dylemat, ponieważ garaż + pomieszczenia techniczne ocieplał będę od poziomu gruntu i się waham, czy dać listwy cokołowe, czy wkleić siatkę i ją zawinąć od spodu i wkleić listwę z kapinosem. Pozostała część ocieplenia (150mm) oparta będzie na ociepleniu fundamentu (80 mm) wystającym ok. 0,5 m ponad grunt. Tutaj wklejona zostanie tylko plastikowa listwa kapinosowa.

    Pozdr
    To może PCV właśnie wyczytałem na Listwa startowa PCV że takie też istnieją
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  7. #47
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar drejku
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Wszytko wygląda bardzo optymistycznie w dyskusji - możecie kupić listwy tu i tam ... A w praktyce: w różnych firmach i na składach szukałem listw 18cm (183) i minimalny czas oczekiwania wynosił miesiąc!!! Styropian jest w zasadzie od ręki (do tygodnia czasu), na ekipy czeka się 2-3 tygodnie - nie ma problemu.

    Jeśli ktoś ma informacje gdzie faktycznie można kupić listwy szersze niż 15cm to proszę o info

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    listy startowe do grubości 203 są na allegro

  9. #49

    Domyślnie

    Czy ma jakieś znaczenie czy listwa startowa jest aluminiowa czy ze stali ocynkowanej?

    Która jest lepsza?
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro Zobacz post
    Czy ma jakieś znaczenie czy listwa startowa jest aluminiowa czy ze stali ocynkowanej?

    Która jest lepsza?
    Hej napiszcie czy ma to znaczenie czy aluminiowa czy ze stali ocynkowanej.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  11. #51

    Domyślnie

    Witam
    Możecie wkleić jakieś fotki - jak wygląda listwa startowa przy zrobionym ociepleniu a jak to wygląda kiedy listwy się nie daje i co można zrobić w zamian . Kwestia tzw kapinosa.
    Pozdrawiam

  12. #52

    Domyślnie

    czy cos sie zmieniło z tymi listwami. podnoszę temat
    ja mam ocieplenie fundamentu 15 cm i 0,5 m ponad grunt dalej ma isc styropian 20 cm
    „Bądź wierny sobie i realizuj własny program na życie”

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    A co się tu miało zmienić?
    Sprawa przecież jest prosta: albo dajesz te listwy albo nie. Jeśli nie dasz, to zaoszczędzisz jakieś śmieszne w skali kosztów ocieplenia pieniądze, a zafundujesz sobie za to mnóstwa innych problemów, od tego, jak zrobić kapinos począwszy, na "ratunku, myszy wgryzły się w styropian, co robić????" skończywszy.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  14. #54

    Domyślnie

    a powiedz jak połączyć ocieplenie fundamentu z ociepleniem budynku
    „Bądź wierny sobie i realizuj własny program na życie”

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    A będzie wystawać jedno względem drugiego? Jeśli tak i jeśli będzie to normalny układ, znaczy że elewacja wystaje względem cokołu, to u dołu elewacji dajesz normalnie listwę startową, która tym samym będzie zakańczać styropian fundamentowy.
    Jeśli układ jest odwrotny (rzadkie, ale zdarza się) i cokół wystaje spod elewacji, to potrzebna jest nie listwa startowa, a normalna obróbka blacharska, coś w rodzaju parapetu wokół domu.

    A jeśli jedno z drugim jest na równo, to w sumie nie jest potrzebne nic, wystarczy po całości siatką na kleju pojechać.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  16. #56

    Domyślnie

    ocieplenie docelowe (czytaj gora) będzie wystawać poza cokół
    „Bądź wierny sobie i realizuj własny program na życie”

  17. #57
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jamai

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-608
    Posty
    2

    Domyślnie

    A Panowie, co zrobic jesli wykonawca fundamentów wykonał je krzywo a wykonawca domu szkieletowego zlecil pracownikom aby startowali z listą startową zwracajac uwage glownie na poziom pierwszej płyty styropianowej i teraz mam dolną krawędź ściany otynkowany poziomo ale pod nią mam na 1-3 palce (w zależności od ściany budynku) przerwę między listwą startową a ścianą fundamentu.
    Teraz to mogę piłę włożyć między fundament a belkę drewnianą domu i piła przechodzi do środka...

    Jak ocieplić prawidlowo ten fragment aby nie było mostka termicznego?

    Dzięki za poradę.

  18. #58
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Termo Organika
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-117
    Posty
    205
    Termo Organika Sp. z o.o. www.termoorganika.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Metal Zobacz post
    Listwa ma jedną ważną zaletę: kapinos, który powoduje, że woda spływająca po ścianie - w trakcie zacinającego deszczu - nie spływa po np cokole i nie zamacza go. Kątownik takim zabezpieczeniem nie jest.

    Pozdrowionka
    Święta racja

  19. #59

    Domyślnie

    Witam! Mam wyjście ze ściany fundamentowej styrodurem g=15cm na 1 pustaka wyżej. Na tym styrodurze zamierzam oprzeć styropian ocieplenia elewacji g=20cm.
    1.Czy w takim przypadku nie wystarczy zwykła aluminiowa listwa podtynkowa dla wzmocnienia kapinosa? Jest jakaś przewaga listwy startowej? Styrodur jest b. twardy i będzie równo przycięty.
    2. na styrodur, pod kapinos pójdzie kilka warstw płytek klinkierowych - czy wystarczy styrodur pokiereszować/ponacinać na głębokość 0.5cm fleksem, żeby płytki się lepiej trzymały? Jak to robicie? Pozdrawiam

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro Zobacz post
    Hej napiszcie czy ma to znaczenie czy aluminiowa czy ze stali ocynkowanej.
    No właśnie. Z jakich materiałów dostępne są listwy startowe i który materiał ma więcej zalet?

    Cytat Napisał coffee Zobacz post
    Czy coś się zmieniło na rynku, jeśli chodzi o dostępność listwy startowej do styropianu > 15cm?
    Mamy do położenia 20cm i tym samym kłopot ze znalezieniem takiego profilu.
    Gdzieś wyczytałam na forum, że można robić takie listwy na zamówienie. Gdzie uderzyć z takim zamówieniem?
    Minęło dobrych parę lat od założenia wątku, ocieplenia daje się już ponad 20cm, a listw szerszych nie widzę w standardzie. Pewnie trzeba sprowadzać na specjalne zamówienie?

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony