dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 71 z 71
  1. #61
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    listwa startowa odchodzi do lamusa ze wzgledu na to, jak bardzo staje sie niefunkcjonalna
    w to miejsce stosuje sie listwe okapnikowa, odpowiednio zamontowana i przy prawidlowo wykonanej warstwie zbrojnej cokolu jest lepwszym, tanszym, bardziej funkcjonalnym rozwiazaniem
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  2. #62

    Domyślnie

    Czy zatem znajdę listwę okapnikową na styropian 22cm czy może tutaj grubość styropianiu nie ma znaczenia?
    U mnie będzie tak: piwnica XPS 15cm, cokół EPS 18cm, elewacja EPS 22cm.

  3. #63
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

  4. #64
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    czemu na cokol dajesz co innego niz na izolacje pionowa fundamentu?
    wyciagnij xps 15cm do gory az do styku z eps 22cm na elewacji.
    jezeli nie chcesz miec takiej roznicy - doklej do 15xps 3cm klejem pu, ale zostaw xps w tej strefie
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  5. #65

    Domyślnie

    Te 18cm w strefie cokołowej to zalecenia po analizie cieplno-wilgotnościowej projektu.
    Zresztą w oryginalnym projekcie nawet w podziemnej strefie ścian piwnicy miałem 18cm XPS, ale analiza wykazała, że 15cm w zupełności tam wystarczy. Nad gruntem wolałbym mieć więcej niż 15cm i być może rzeczywiście zostawię tam XPS. Oczywiście hydroizolacja będzie wyciągnięta na cały cokół.
    Wprawdzie budowę rozpoczynam dopiero na wiosnę 2019, ale czytając Twoje wpisy, nie wykluczam współpracy z MedBUD.

  6. #66
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    zapraszam
    tak w miedzyczasie wpadlo mi do glowy ze przy 18cm w tym miejscu lepiej jest zrobic kanapke 10+8cm zamiast 15+3 ze wzgledu na to, ze 3-ka potrafi byc 10eur na m3 drozsza a w sumie bez roznicy z czego sie sklada.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  7. #67

    Domyślnie

    Witam. Właśnie jestem w trakcie montażu listw startowych. Zapraszam na video https://youtu.be/smz72T9OyU8

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    zapraszam
    tak w miedzyczasie wpadlo mi do glowy ze przy 18cm w tym miejscu lepiej jest zrobic kanapke 10+8cm zamiast 15+3 ze wzgledu na to, ze 3-ka potrafi byc 10eur na m3 drozsza a w sumie bez roznicy z czego sie sklada.
    Fighter, potrzebuje opinii, a widzę że królem ociepleń jesteś

    Dlaczego się robi "daszek" z ocieplenia scian nad ociepleniem fundamentu? czyli taki okap. na scianę 20, a od fundamentu 15cm i mam cokół zadaszony 5cm.
    Czy mogę licować "część cokołową" z "częścią ścienną" tak by nie było "daszka"? czy na coś to rzutuje?

  9. #69
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edekzelian Zobacz post
    Fighter, potrzebuje opinii, a widzę że królem ociepleń jesteś

    Dlaczego się robi "daszek" z ocieplenia scian nad ociepleniem fundamentu? czyli taki okap. na scianę 20, a od fundamentu 15cm i mam cokół zadaszony 5cm.
    Czy mogę licować "część cokołową" z "częścią ścienną" tak by nie było "daszka"? czy na coś to rzutuje?
    E tam królem.
    Cokol daje linię odcięcia. Coś co można w razie w naprawić. Jak zrobisz elewacje bezcokolowa ewentualną naprawa to remont całej elewacji. Na cokołach też stosuje się inne rozwiązania niż na elewacje, poprawnie wykonany cokół kosztuje dużo więcej niż elewacja. A ten uskok daje opcje zmiany materiałów, ponadto jeszcze pełni jednak funkcje odcięcia wody spływającej po elewacji.
    To nie jest tak że po prostu tynkiem do ziemi i będzie fajnie. No nie będzie.

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    E tam królem.
    Cokol daje linię odcięcia. Coś co można w razie w naprawić. Jak zrobisz elewacje bezcokolowa ewentualną naprawa to remont całej elewacji. Na cokołach też stosuje się inne rozwiązania niż na elewacje, poprawnie wykonany cokół kosztuje dużo więcej niż elewacja. A ten uskok daje opcje zmiany materiałów, ponadto jeszcze pełni jednak funkcje odcięcia wody spływającej po elewacji.
    To nie jest tak że po prostu tynkiem do ziemi i będzie fajnie. No nie będzie.
    Myślałem czy by nie zlicować cokołu z tynkiem, oczywiście stosując odpowiedni materiał na cokół. Ale w sumie nie zalezy mi na tym licowaniu tak bardzo.
    Dziękuję za informacje

    PS. napisałem priv w sprawie zakupu styro

  11. #71

    Domyślnie

    Ja u siebie nie zrobiłem cokołu (tynk silikonowy) głównie ze względu na fakt, że nie byłbym w stanie ukryć pod nim rur spustowych w elewacji. Minus, że dołożyliśmy do samego dołu ten sam styropian co na elewacji (biały dach/podłoga). Na razie nie widzę żadnych oznak podciągania wilgoci, ale po tych postach obawiam się, że muszę pomyśleć nad odpowiednim zabezpieczeniem.

    Czy myślicie, że mógłbym w celu zabezpieczenia, podczas układania kostki dochodzącej do domu, obłożyć dom folią fundamentową pomiędzy ów kostką, a elewacją? Ewentualnie, czy do tego celu nadawałoby się coś innego, może typu membrana dachowa...

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony