dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie

    Wybrałam Viessmanna-Vitodens 200 (ale jeszcze nie kupiłam) czyli "mercedesa" wsród pieców, jak to mówią handlowcy, ale może nie warto tyle płacić i można kupić równie dobry za mniejsze pieniądze?
    Jakie uzyskiwaliście rabaty przy zakupie wyposażenia do kotłowni?
    Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami w tej dziedzinie
    Pozdro
    Bułka

  2. #2

    Domyślnie

    Ja też - po półrocznych bojach z samym sobą - wziąłem Vitodens'a 200 + zasobnik 120 litrów. Dwa tygodnie temu zawisł na ścianie.
    Poprzednio rozważałem wszelkie inne tańsze rozwiązania, ale w każdym znalazłem jakiś mankament.
    Zhandlowałem od cen katalogowych 25%, montaż 500 zł. Druga strona szybko się poddała, sądzę, że mogłem startować od żądań wyższych upustów. Przedstawiciel Viessmann'a przyznał się, że w skali roku sprzedaż kotłów serii Vitodens to pojedyncze przypadki. Cena robi swoje...
    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Ile dokładnie kosztowała cie kotłownia z Vitodensa, i jakie inne typy brałeś pod uwagę?

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: wojtek dnia 2002-07-29 10:11 ]</font>

  4. #4

    Domyślnie

    Mi dali rabat 20% na piec Viessanna Vitodens 100, ale widze ze można więcej tym bardziej, że tak mało sprzedają ....
    powalcze i zobaczę co się da zrobić w tym temacie
    kokosów pewnie nie zaoszczędze, ale może troche grosza zostanie w kieszeni

  5. #5

    Domyślnie

    Coś się chyba pokopało w serwerze, ten motyw "ile Ciebie kosztowała kotłownia..." etc - powyżej - nie jest mojego autorstwa. Elektrony się musiały pobłąkać...

  6. #6

    Domyślnie

    Możecie wierzyć lub nie, ale widziałem już 60% upusty, ale w Vailancie i jestem pewien, że nie dołożyli do tego interesu. Swoja drogą niezłe maja marże?

  7. #7

    Domyślnie

    Jak im się opłaca sprzedać piec z takimi rabatami i dalej zarabiają to niestety, ale to są już złodzeje

  8. #8

    Domyślnie

    Witam.
    To ile daliście za te kotły? I co było w tej cenie?

    Bardzo proszę o odpowiedź.

    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Co do rabatów na kotły niemioeckie to z regóły na starcie dostaje się cenę katalogową netto jako cene do zapłaty brutto. A jesli jest to duży dealer to rabat powinien wynosić nawet ponad 30% wiem z pewnego źródła (mój brat pracuje w dużej firmie instalatorskiej) PS polecam na podstawie jego opini kotły DeDietricha, Kotły wyskokiej klasy z modółową automatyką cyfrową (rozwojowe) Kotły Viessmana z palnikiem matrix też są superale generalnie polaca mi ten pierwszy i podajżewam jak dojde do etapu kotłowni to założe kondensacyjny DeDietricha

  10. #10

    Domyślnie

    Nie chcecie sie pochwalić? Mi rok temu zaproponowali kociołek kondensacyjny Viessmana za jakieś 9 tys. zł. Oczywiście wstę pnie i pan powiedział, że jak przyjdę do jego salonu, to dopiero porozmawiamy. Myślę, ża jakieś 20% upustu to bym dostał?
    Powiedzcie chociaż, czy ten poziom cenowy wam zaproponowano?
    Pozdrawiam,
    B.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    A ja kupiłem kocioł kondensacyjny ULRICH z zasobnikiem 100 l. Potargowałem się i dostałem 15 % upustu. W sumie kotłownia tj. kocioł zasobnik, komin (ale mój był drogi bo nie chciałem go wypuszczać przez ścianę więć wziąłem "rura w rurze" pionowo nad dach za 1900 PLN), pompa do cyrkulacji, zaworki, regulator ciśnienia i sporo innych drobiazgów kosztowao ok. 9000 pln, a sam kocioł z zasobnikiem jakieś 5000 pln.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mirzaw
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    261
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    A ja kupiłem za 3000 piec , którego cena katalogowa też nie należy do szokująco wysokich:
    ARISTON EcoSmart 24 MFI - kondensacyjny, zamknięta komora spalania, dwu fuinkcyjny. Co najlepsze zamiana gazu ziemnego na płynny to raptem dysza za 40 zł!. Sterowanie pogodowe + tygodniowe za 250 zł !!! komin w ścianę 260 zł.
    Chyba warto ?
    Piecyk jest na budowie - czeka na zimę.
    Mirzaw

  13. #13

    Domyślnie

    Już się chwalę - całość kotłowni + montaż kosztowała mnie ca 15.500 zł. Składają się na to:
    - Vitodens 200 jednofunkcyjny 6-24 kW
    - zasobnik 120 ltr
    - sterowanie pogodowe
    - jakieś tam bajery z wyświetlaczami, programowaniem, czujnikiem wewn. etc.
    - komin "rura w rurze"
    - no i niezbędne akcesoria + montaż

    Temat Ulricha był szeroko omawiany wcześniej. Też mnie kusił i za nim chodziłem, dopóki sie nie przekonałem, że profesjonalnie to on ma zrobioną jedynie stronę WWW. Oglądałem wnętrzności, podziękowałem. Ponadto nigdzie w świecie nie występuje firma Ulrich GmbH produkująca lub składająca kotły. To jest bajer na użytek rynku polskiego.... Przykre, ale prawdziwe.

  14. #14

    Domyślnie

    Dwa dni temu też kupiłem Aristona Eco Smart- kondensacyjny. Cały zestaw kocioł+zasobnik 125l+zestaw połączeniowy+sterownik tygodnowy z czujką zewnętrzną= 5700zł. W katalogu 7600. Do tej pory byłem nastawiony na Urlicha, ale gdy zaproponowali mi taką cenę na aristona to się skusiłem. Mirzaw, czy czytałeś instrukcję, tłumaczenie na polski fatalne, nie dostałem instrukcji po polsku do programatora, może i lepiej bo gdyby była tak samo przetłumaczona jak do pieca to tragedia. Kto będzie Ci ten piec montował? instalator rur.., czy jakiś serwisant z Aristona. Ja trochę się boję powierzyć piec ludziom którzy pierwszy raz widzą go na oczy.

  15. #15

    Domyślnie

    Luna_tyk-u,
    powiedz, gdzie to załatwiłeś. Ja buduję pod Warszawą i też myślę o kotle kondensacyjnym Viessmana. Ile do tego jeszcze trzeba dołożyć na instalację grzewczą - przewody w podłodze, rozdzielacz, grzejniki np. Purmo.
    Co robisz ze skroplinami - ja mam szambo.
    6-24 KW, czy to znaczy, że w tym zakresie masz regulowaną moc?
    Pzdr,
    B.

  16. #16

    Domyślnie

    Szanowna/y Pani/Panie "mkonos". Czy mógłbyś zdradzić gdzie kupiłeś tego ARISTONA ECOSMARTA? Jestem również zainteresowany tą ofertą. Z góry dziękuję.

  17. #17

    Domyślnie

    Za zaistalowanie ECOSMARTA odpowiedzialny jest diler, który musi to zrobić w cenie zakupu i dodatkowo jest to podstawa do 2-letniej gwarancji. Takie informacje uzyskałem u dilera Aristona firmy "HYDROSOLAR" z Krakowa.

  18. #18

    Domyślnie

    Bary
    nie mogę teraz Ci odpowiedzieć na szczegółowe pytania o koszt pozostałej instalacji:

    - ja się buduję na wsi małopolskiej, i nie ma żadnego przełożenia tutejszych cen na ceny warszawskie czy też podwarszawskie
    - tutejszy zakład rzemieślniczy zrobił mi w ryczałcie wodę, kanalizację, gaz, CO - i teraz bym musiał z grubsza to rozbijać na składowe.
    - sprzedawcę kotła znalazłem jak Bóg przykazał - w Internecie, www.viessmann. pl czy też com.pl ...
    - tak, moc jest regulowana w tym zakresie. Więcej informmacji pod adresem internetowym

    Wiem, że to jest kocioł z tych najdroższych. Porównywałem (metodą macania) różne produkty. To naprawdę Mercedes, dopracowanie detalu o tym świadczy

    Skropliny u mnie też idą do szamba.

  19. #19

    Domyślnie

    Aristona kupiłem w Warszawie, nazwy nie podam (prosili mnie abym nie mówił, że za tyle go sprzedali), brałem też u nich grzejniki i matę grzewczą, więc może dla tego dostałem upust 35%. Co do montażu: pierwsze uruchomienie ma być zrobione przez autoryzowany serwis i to jest bezpłatne. Aby mieć 2 lata gwarancji trzeba w przeciągu roku zrobić płatny przegląd ok. 100zł. Dowiadywałem się w Krakowie, gdzie jest centrala MTS.

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mirzaw
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    261
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    MKONOS - dostałem instrukcję po Polsku identyczną jak wydenie oryginalne - z tym że tyulko do pieca + kilka wzmianek o sterowniku itp. Ja sterownika jeszcze nie kupiłem.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony