dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    inwestorka

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,
    mam pytanie czy mozna zostawic otwarte przejscie gdy dwie sciany są pod kątem prostym, jest to przejscie z hallu do kuchni i salonu. Dokonałam sama zmiany w projekcie i zrobiłam sobie kuchnie otwartą i teraz nie wiem co dalej...
    Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Zależy od tego jak w stosunku do ustroju nośnego położone jest przejście do kuchni. Porozmawiaj z jakimkolwiek konstruktorem (może być kierownik budowy - jeśli masz go nie tylko na papierze) w jaki sposób musisz wzmocnić górę nad otworem. Albo trzeba będzie poprawić nadproże, a w pesymistycznej wersji dokonać wzmocnienia konstrukcji dwuteownikiem.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    On 2002-08-07 18:48, inwestorka wrote:
    Dokonałam sama zmiany w projekcie i zrobiłam sobie kuchnie otwartą
    Sic! Bezwzglednie skonsultuj to z konstruktorem, takie zmiany groza katastrofa budowlana !!!

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Ja też zrobiłem sobie łuki z salonu i korytarza do kuchni i jadalni, ale schodzą się one w jeden słup ponieważ jest to ściana nośna i odległości byłyby za duże. Wyszło jak w zamku, wszystkie łuki na tej samej wysokości- wygląda świetnie. Jest przestrzeń ok. 63m kw, a jednocześnie ten słup dodaje jej uroku.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    inwestorka

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzięki za troskę ale chyba się nie zawali, bo jest solidne nadproże. Chodzi mi bardziej o względy estetyczne, nie jestem wielbicielką łuków, ale może bez tego wygląda to jakoś tak łyso...nie jestem pewna.
    pozdro,
    inwestorka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony