dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 42
  1. #1

    Domyślnie Dziwny fachowiec

    Witam mam do czynienia z dziwnym fachowcem bo albo z nim jest coś nie tak albo ze mną. Zbudowaliśmy dom i facet od łazienek skonczył kłaść płytki zamontował kibel i zaczął z niego korzystać. Co następne prysznic weźmie po skończonej pracy? Napiszcie proszę czy ja tu niepotrzebnie szukam problemu czy coś w tym jest nie tak. Za pół roku jak skończymy budowę to ten sedes bedzie do wymiany. Powiedzcie proszę czy to ja panikuje czy on źle pistępuje.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    To było mu powiedzieć że kibel jest tylko do oglądania a za potrzebą to ma iść pod płot...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Kolejny zrobi kotłownię..
    A potem ją... URUCHOMI...
    I tak ze wszystkim...
    Co za czasy...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  4. #4

    Domyślnie

    Mnie też by to nie odpowiadało żeby nówke sztukę sedesik ochrzcił jakiś ktoś kto nawet za niego nie zapłacił. Ale jak to rozwiązać to nie wiem.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    ZWYKLE na budowie jest jakaś "Sławojka"
    Pokazuje się gdzie jest woda na herbatę/kawę i tę sławojkę - i można czekać na efekty pracy fachury.
    Zwykle kumaci są...
    (niekumaty nie zarabia)

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  6. #6

    Domyślnie

    U siebie sam zamontuję kompakt , będę miał te trudne sprawy z głowy
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylbel Zobacz post
    Witam mam do czynienia z dziwnym fachowcem bo albo z nim jest coś nie tak albo ze mną. Zbudowaliśmy dom i facet od łazienek skonczył kłaść płytki zamontował kibel i zaczął z niego korzystać. Co następne prysznic weźmie po skończonej pracy? Napiszcie proszę czy ja tu niepotrzebnie szukam problemu czy coś w tym jest nie tak. Za pół roku jak skończymy budowę to ten sedes bedzie do wymiany. Powiedzcie proszę czy to ja panikuje czy on źle pistępuje.
    Panikujesz - to normalne gdzie miał iść ? jeżeli sobie tego nie życzysz to mu to powiedz ! czasami rozmową więcej wskórasz niż szukaniem na forach rady .

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylbel Zobacz post
    Witam mam do czynienia z dziwnym fachowcem bo albo z nim jest coś nie tak albo ze mną. Zbudowaliśmy dom i facet od łazienek skonczył kłaść płytki zamontował kibel i zaczął z niego korzystać. Co następne prysznic weźmie po skończonej pracy? Napiszcie proszę czy ja tu niepotrzebnie szukam problemu czy coś w tym jest nie tak. Za pół roku jak skończymy budowę to ten sedes bedzie do wymiany. Powiedzcie proszę czy to ja panikuje czy on źle pistępuje.
    No przecież wykończeniowcy muszą*to gdzieś robić. U mnie jest tak, że kupiłem dwie muszle. Po wyjściu ekip kibelek zostanie wymieniony na świeży.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pan Kejk Zobacz post
    No przecież wykończeniowcy muszą*to gdzieś robić. U mnie jest tak, że kupiłem dwie muszle. Po wyjściu ekip kibelek zostanie wymieniony na świeży.
    I od razu fachowiec " sprawdzi" czy wszystko gra...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinollosso

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    SMI
    Posty
    115

    Domyślnie

    Zmień tytuł tematu. Bo to raczej ty jesteś dziwny....
    Wiesz, kiedyś pracowałem na budowach i spotkałem inwestora który miał pretensje do całego świata że ktoś mu w piwnicy "narobił"...ale żeby jakiegoś "fuj fuja" postawić to już nie...
    Wnioskuję że też takiego nie posiadasz, bo wtedy pewnie i tematu by nie było.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinollosso Zobacz post
    Zmień tytuł tematu. Bo to raczej ty jesteś dziwny....
    Wiesz, kiedyś pracowałem na budowach i spotkałem inwestora który miał pretensje do całego świata że ktoś mu w piwnicy "narobił"...ale żeby jakiegoś "fuj fuja" postawić to już nie...
    Wnioskuję że też takiego nie posiadasz, bo wtedy pewnie i tematu by nie było.
    Taaa a jak nie ma "fuj fuja" to trzeba narobić w piwnicy bardzo logiczne myślenie ... rodem z epoki kamienia łupanego. Owszem w gestii inwestora jest jakoś zapewnić miejsce do takich spraw, ale uwierz mi mimo że ja to zrobiłem czyli kupiłem sławojkę, odremontowałem, pomalowałem, wymieniłem deskę, dodałem szybkę żeby było jaśniej, zrobiłem przejście w ogrodzeniu, papier mięciutki itd i co i nic i tak psikali pod garażem aż mi śmierdziało ... bo im się nie chciało 5 metrów dalej iść.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Jeśli masz Toitoi (lub odpowiednik) i sikają pod garażem, najpierw tłumaczysz drukowanymi literami a potem kupujesz kondensator 2,2 nanofarada/1000V ...... Resztę wytłumaczy ci elektryk lub znajomy elektronik za duże piwo.

  13. #13

    Domyślnie

    Do tego wystarczy elektryczny pastuch
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylbel Zobacz post
    Witam mam do czynienia z dziwnym fachowcem bo albo z nim jest coś nie tak albo ze mną. Zbudowaliśmy dom i facet od łazienek skonczył kłaść płytki zamontował kibel i zaczął z niego korzystać. Co następne prysznic weźmie po skończonej pracy? Napiszcie proszę czy ja tu niepotrzebnie szukam problemu czy coś w tym jest nie tak. Za pół roku jak skończymy budowę to ten sedes bedzie do wymiany. Powiedzcie proszę czy to ja panikuje czy on źle pistępuje.
    Pewnie chciał sprawdzić robotę hydraulika czy jak zrobisz kupę to poleci hehe dobrze że robiłem wszystko samemu przynajmniej mi nikt nie nasrał
    Oczywiście żartuję dziwny ten "facchowiec" Ty też panikujesz.

  15. #15

    Domyślnie

    Bez ToiToia nawet by sie budowa nie rozpoczęła. Gosciu kładł płytki w garażu, przedpokoju, pralni i nie było problemu dla tego nawet mi do głowy nie przyszło, że taki numer odwali. A swoja drogą to teraz ja mam go myć czy on, bo korzysta. Qrcze równie dobrze mogliśmy kupić ten kibel już używany na jedno by wyszło.

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    O ile mogę zrozumieć uczucia jakie Tobą targają, o tyle uważam że jednak lekko przeginasz Zwróć uwagę że skoro już skorzystał to niech po sobie posprząta, gdyby przyszedł do Ciebie w gości to też byś taka aferę robił?

  17. #17

    Domyślnie

    Nie ale weź pod uwagę, że jeśli coś pojdzie nie tak to nie wiadomo kiedy sie wprowadzimy a ta woda bedzie tam stała. Po jaką... to uruchomił, miał tylko podłączyć. Idąc tym tokiem rozumowania skoro cała kuchnia już stoi gotowa to niech sobie lodówkę uruchomi bo u mniie zimny napój by dostał czy kuchenkę bo kawy też byśmy mu dali. A może mam mu papier, mydło i ręcznik dostarczyć?

  18. #18

    Domyślnie

    Może tak zanocować, zrobić sobie kąpiel, śniadanie i obiad. Może także kochankę na weekend zaprosić
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylbel Zobacz post
    Nie ale weź pod uwagę, że jeśli coś pojdzie nie tak to nie wiadomo kiedy sie wprowadzimy a ta woda bedzie tam stała. Po jaką... to uruchomił, miał tylko podłączyć. Idąc tym tokiem rozumowania skoro cała kuchnia już stoi gotowa to niech sobie lodówkę uruchomi bo u mniie zimny napój by dostał czy kuchenkę bo kawy też byśmy mu dali. A może mam mu papier, mydło i ręcznik dostarczyć?
    Przesadzasz i to grubo.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Znaczy - co?
    Chcesz mieć DOBRZE - zrób sobie sam?


    Kibla nie umiałeś sobie zainstalować?
    Fachowca było potrzeba?
    No to, zrobił i sprawdził czy działa DOBRZE.
    Tak mu wyszło...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony