dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 50
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Ludu leniwy!
    A kompost to z czego robicie? Mielenie odpadków jak się ma własne parę metrów kwadratowych działki, to czyste marnotrawstwo i kpina z ekologii.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    Ludu leniwy!
    A kompost to z czego robicie? Mielenie odpadków jak się ma własne parę metrów kwadratowych działki, to czyste marnotrawstwo i kpina z ekologii.
    ja mam tak małą działkę, że nie mam działki nawet nie wiem gdzie trwaę będę trzymał po koszeniu.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał tacim
    czego równoważnik dwóch osób?
    POŚ są liczone dla konkretnej liczby dawców wydalających to co zjedzą. Producenci POŚ (przynajmniej mojego) liczą że w typowym gospodarstwie domowym młynek wydala (przerabia) tyle co dodatkowe dwie dorosłe osoby.
    Tak więc gospodarstwo 3 osobowe z młynkiem potrzebuje POŚ na 5 osób.
    Pozdrawiam - Piotr

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Młynek to bajka
    NIe babram się w resztkach w kratkach - spłukuję żarcie do komory z młynkiem (taka połówka komory) po wrzuceniu naczyń do zmywarki po prostu pstryczek. Nie latam już z resztkami zupy do kibelka. Dla mnie bomba !
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  5. #25

    Domyślnie

    Nefer widzisz to jest podejście którego mi potrzeba było hehe. Teraz latam z różnymi rzeczami do kibelka i skończy się to choć taki jak bym chciał to 1500 zł a tyle nie dam ale teka do baterii i zlewu sobie sprawię
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  6. #26

    Domyślnie

    Znajomi mają i tak zachwalają, że we własnym domu na pewno sobie sprawię. Już się nie mogę doczekać
    Nie ma praktyczniejszej rzeczy, niż dobra teoria.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Wszyscy juz mamy zmywarki.
    Zmywarki są fajne, ale przed włożeniem garów trzeba je opłukać.
    I do tego służy komora z młynkiem. Gdzie tu większe zużycie wody ? NIe wiem za cholerę - w końcu zamiast zababrać pół zlewu spłukuję - a potem właczam guziczek. 10 sekund ? Come on....
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    Ludu leniwy!
    A kompost to z czego robicie? Mielenie odpadków jak się ma własne parę metrów kwadratowych działki, to czyste marnotrawstwo i kpina z ekologii.
    Wytłumacz to może moim przemiłym sąsiadom. Kiedyś mieliśmy kompost. Nie jechało od niego. Ale sam fakt posiadanie kompostu wywołał sceny z tragedii antycznej po drugiej stronie płotu - że to może dziecko zabić
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    Ludu leniwy!
    A kompost to z czego robicie? Mielenie odpadków jak się ma własne parę metrów kwadratowych działki, to czyste marnotrawstwo i kpina z ekologii.
    Wytłumacz to może moim przemiłym sąsiadom. Kiedyś mieliśmy kompost. Nie jechało od niego. Ale sam fakt posiadanie kompostu wywołał sceny z tragedii antycznej po drugiej stronie płotu - że to może dziecko zabić
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  10. #30

    Domyślnie

    Amen
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ulkap
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    216

    Domyślnie

    Chcę kupić młynek do odpadów. Jaką firmę polecacie? Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie? Z góry dziękuję za pomoc!
    Home sweet home!

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    oszczedzam sobie przez to smrodu z kosza ... ogrzewanie podlogowe i kosz na smieci smierdzi wyjatkowo perfidnie podgrzany
    Do szafki z koszem na śmieci podłączasz wentylację (mechaniczną) i po smrodkach - ja tak mam .

    Młynka nie mam bo jest to kolejne urządzenie które może się popsuć i potem tylko problem (ale to moja teoria)
    Ostatnio edytowane przez panfotograf ; 13-12-2010 o 07:28
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Do szafki z koszem na śmieci podłączasz wentylację (mechaniczną) i po smrodkach - ja tak mam .

    Młynka nie mam bo jest to kolejne urządzenie które może się popsuć i potem tylko problem (ale to moja teoria)
    Not tak - wentylacja mechaniczna nie popsuje się na pewno...
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  14. #34

    Domyślnie

    A ja mam inne pytanie - ile ważą takie młynki (mowa o domowych młynkach za ok. 1tyś pln)?

    Robimy sobie blat drewniany, i stalowy zlewozmywak. Taki młynek bardzo chcemy sobie zamontować, ale nie jestem pewien, czy to nie obciąży za bardzo konstrukcji blatu...

  15. #35

    Domyślnie

    Wystarczy zajrzeć do karty produktu. Np, Teka waży 8.2kg: http://www.teka.com/html/cat/prod.ph...eCat=Akcesoria
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  16. #36

    Domyślnie

    Podciągam wątek - ktoś się jeszcze pochwali swoimi doświadczeniami z młynkiem? - na tak i na nie.
    Tacim- a może Ty się wypowiesz - bo rozumiem,ze rok już młynek użytkujesz.
    Na co zwrócić uwagę przy zakupie?
    Czy lepiej włącznik pneumatyczny czy tez radiowy? Gdzie włącznik zamontować aby było bezpiecznie?- Widziałam zdjęcia włącznika w blacie -ale to kolejna dziura gdzie może podciekać. Czy można np. zamontować go na ścianie ?
    Jakos tak dziwnie przychodzi mi do głowy scena ,gdy coś mi wpadnie do młynka zechcę wyciągnąć jedną ręką , pochylę się i niechcący nacisnę ten guzik .
    Jaki młynek polecilibyscie:
    ja znalazłam
    http://cf.se.pl/mlynki-rozdrabniajac.../dodaj-opinie/
    http://212.180.240.130/mlynki-rozdra...-i-instrukcje/
    tu jeszcze ciekawa stronka
    http://www.rozdrabniacz.pl/

    Jeszcze jedno
    jakiej mocy młynek najlepiej kupić do użytku domowego?
    Ostatnio edytowane przez ewadora ; 10-05-2011 o 22:43

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ulkap
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    216

    Domyślnie

    Witaj

    Ja od czterech miesięcy korzystam z takiego młynka (mój akurat jest Franke taki jak tutaj: www.franke.pl/franke-45020-mlynek-ds-up.html). Jestem bardzo zadowolona. Wrzucam do niego wszystkie resztki z jedzenia za wyjątkiem kości np. z żeberek (te z kurczaka wrzucam) i problem z głowy.

    Na pewno zwróć uwagę na moc - warto kupić mocny żeby móc mielić np. kości z kurczaka. Mój ma 0.75 KM i jest wystarczający.

    Mam przycisk pneumatyczny wmontowany w blat i też jestem zadowolona. Nie zdarzyło mi się wcisnąć go przez pomyłkę. Mam go zamontowanego tuż za komorą zlewu gdzie jest młynek (tj. pomiędzy zlewem a ścianą). Początkowo mieliśmy mieć włącznik dzwonkowy w ścianie. Jak na razie nic nie podcieka i nic się z tym nie dzieje. Nie wiem o co chodzi z tym radiowym.

    Powodzenia w dokonaniu wyboru!
    Home sweet home!

  18. #38

    Domyślnie

    Dzięki za opinie.
    Jeśli chodzi o przycisk radiowy to przypuszczam ,ze włącza się młynek jak telewizor- z pilota -ale tez na pewno nie wiem

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    popo00

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    103

    Domyślnie

    niektórzy tu się oburzają że to nie ekologiczne ...dajcie spokój ! czym mogą zaszkodzić obierki od ziemniaków i resztki z obiadu, które wylądują w wiśle lub oczyszczalni? a co z naszymi....kupami? one też nieekologiczne czy jak

    nie szalejmy z tą ekologią bo już nie można się opędzić od tych pseudo ekologicznych bzdetów

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał ulkap Zobacz post
    Witaj
    Ja od czterech miesięcy korzystam z takiego młynka (mój akurat jest Franke taki jak tutaj: www.franke.pl/franke-45020-mlynek-ds-up.html). Jestem bardzo zadowolona.
    Witaj ponownie.Też zaczęłam się zastanawiać nad tym właśnie młynkiem . Powiedz,czy wykorzystujesz w nim podłączenie do zmywarki? i do czego tak właściwie to podłączenie jest ? po to aby na bieżąco wypłukiwać resztki zmielonych obierków?

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony