dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Ja nie wiem, czy to jest miejsce na takie problemy, ale..
    Budynek jest obecnie ogrzewany koksem ( 3 palaczy), czy warto zakładac tu gaz? Wiadomo - najtańsze jest paliwo stałe, ale...czy koszt palaczy nie zrówna się ze zwiększeniem ceny za paliwo? Tylko nadaL pozostaje, bagatela!, koszt inwestycji...
    Kurcze, co tu zrobić......?
    Wiem, że gaz na pewno się opłaci w dobrze ocieplonym budynku - ale - ten na pewno do takich nie należy... Ocieplić go z zewnątrz nie mozna (zabytek), zresztą kto ma na to kasę.....
    Okna starocie (ich wymiana to pieśń porzyszłości).
    Czy założenie tu ogrzewania gazowego (czy olejowego), wraz z kosztami inwestycji (piec, kotłownia, stare grzejniki też mogą się nadać) nie spowoduje, że pospadają nam buty ?????
    Rzecz w tym, że jedna ze stron decydujących upiera się przy gazie - bo to czysto, wygodnie i odpadną koszty palaczy.
    A ja, stały gość forum i czytelnik MURATORA mam poważne wątpliości!!!!!

    _________________


    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Gagata dnia 2002-08-08 13:16 ]</font>

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Najlepiej z takim problemem zwróć się do audytora energetycznego. Pod tym adresem jest lista audytorów:
    http://www.kape.gov.pl/PL/BazyDanych...udytorow.phtml

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Dzięki bardzo. Tez myślałam o audycie i widzę, że się nie obejdzie - zajrzę na tę stronkę!
    Z miasta na wieś czyli Dziennik Gagaty
    Komentarze U GAGATY


    Każdy ma własny model szczęścia. I niech tak zostanie.

  4. #4

    Domyślnie

    niestety w takich warunkach trudno mówić o komfortowym ogrzewaniu. zamiast inwestycji kotłowej zacząłbym od okien i drzwi. Różnica będzie olbrzymia a koszty na ogrzewaniu zwrócą się podejrzewam po 5 latach.

    nowoczesne systemy co (szczególnie dużych budynków) opierają się na wyrafinowanym sterowaniu, układach wieloczłonowych i wielorakich. nie warto budować w tym przypadku kotłowni gazowej.
    rok temu uruchamiałem sterowanie takiej kotłowni w banku gdzie połowa to stary budynek druga połowa do postawiona od nowa kamienica. zużycie ciepła około 3 razy większe temperatura o 4 stopnie (!) niższa niż w nowej części.
    to tak jakby ładować coraz więcej do kotła przy otwarych oknach.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za te konkrety - będa stanowć dla mnie podstawę do dyskusji (wydrukowałam sobie) z naszym współinwestorem. Wygląda na to, że musielibyśmy wszyscy upaść ciężko na głowę robiąc teraz gaz. 19 lub 20.08 będziemy rozmawiać i ustalać szczegóły.
    Acha - znajomy instalator powiedział mi wczoraj krótko - (na pytanie - "co robić w takiej sytuacji?") - POZOSTAĆ PRZY KOKSIE A jak będzie zrobiony remont budynku (okna, może ściany)to pomyslimy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony