dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aammaann

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    1

    Domyślnie

    Buduję w Krakowie-Swoszowicach. Obecnie zaczynam męczyć się nad ogrodem i ubzdurałem sobie, że na swej działce zrobię skarpę z nieobrobionych, płaskich kamieni ułożonych jeden na drugim. Zwiedziłem okoliczne kamieniołomy i nic - wszędzie albo wapień, albo kamień o kształcie nieregularnym. Może ktoś z Was ma jakies namiary na kamieniołom gdzie występuje kamień naturalny o takim płaskim przełamie lub na kogoś kto to sprowadza to do Krakowa.

  2. #2

    Domyślnie

    W tym roku wykładałam taras płaskim piaskowcem. O ile się nie mylę w kamieniołomie tnie się go na takie płaskie płyty. No i piaskowiec jest dość kruchy. Za metr kwadratowy płaciłam ok 35 zł. Zakupy robiłam w Kamieniołomie w Barwałdzie (ok 5km od Wadowic). Nie wiem czy doliczają za transport, ja miałam własny. Jeśli zechcesz dam Ci na priv namiary na kamieniłom. Nie jest więc to tani sposób na skarpę. Może lepiej umocnić tylko tę skarpę i posadzić jakieś rośliny okrywowe? Widziałam coś takiego niedawno. Łagodne zbocze, kamienie, miniaturowe iglaste, wrzosy i coś tam płożącego. Efekt był niesamowity. Szczególnie kwitnące właśnie wrzosy Pozdrawiam.

  3. #3

    Domyślnie

    Lepszy byłby piaskowiec tzw. dzikówka. Nie jest cięty, są to naturalnie płaskie płyty piaskowca. Zaletą jest, że są znacznie tańsze. Taki piaskowiec kupowałem w Szydłówku po 18 zł/m<SUP>2</SUP>. Będzie chyba lepiej wygladał na murku niż cięty.
    Moja rada, wybierz się do najbliższego kamieniołomu w okolicach Krakowa i zobacz, co mają.

  4. #4

    Domyślnie

    w zasadzie nie ma problemu aby kupic płaskie kamienie w kamieniolomach, po prostu z masy kamieni wybierasz sobie to co ci pasuje. murek mozna tez budowac z kamieni okrągłych kanciastych jakich chcesz. piaskowiec nazwany uroczo "dzikówka" w okolicach W-wy kosztuje 300 zł za tonę wychodzi z tony okolo 12-15 metrow kwadratowych powierzchni. wspaniale wygląda murek z takich płyt jezeli nacinamy je z obydwu stron na glebokosc okolo 3 cm i przelamujemy, powierzchnia licowa takieko elementu w miejscu nacinania jest gładka a wmiejscu przełamania "dzika".

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony