dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie

    Mam do utwardzenia ok. 150m dojazdu do działki. Facet, który sprzedawał działki usypał prowizorkę z gliny, gruzu i innego śmiecia. Po roku pojawiły się w drodze straszliwe dziury i wystające płyty betonowe.
    Co najlepiej sprawdza się na takiej drodze? Jakim materiałem najlepiej będzie wysypać ten dojazd: żużlem, tłuczniem ceglanym czy betonowym, a może pospółką. Czy ktoś utwardzał sobie drogę tymi materiałami i jak ona wygląda z perspektywy czasu. Jak to wygląda pod względem kosztów?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Polecam żużel z jakiejś pobliskiej ciepłowni.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Wsyp na spód gruby żużel, a na wierzch trochę drobniejszy, to nie zniszczysz sobie zawieszenia w samochodzie.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja utwardzałem okolo 80 metrow drogi (wcześniej była goła glina po pociągnięciu mediów) zrobiłem koryto, później ładowałem gruby tłuczeń z kopalni kamienia - i na to drobny żwir - niesort do zaklinowania - w sumie około 4000 - 4500 PLN i 13 KAMAZów

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: dnia 2002-08-12 16:50 ]</font>

  5. #5

    Domyślnie

    Ja utwardzałem okolo 80 metrow drogi (wcześniej byla goła glina po pociągnięciu mediów) zrobiłem koruto, później ładowałem gryby tłuczeń z kopalni kamienia - i nato drobny żwir - niesort do zaklinowania - w sumie około 4000 - 4500 PLN.

  6. #6

    Domyślnie

    Tak przy okazji czy wykonując drogę mieliście uzgodniony projekt drogi , bądź też warunki zjazdu, jednym słowem urzędowy papier(y) pozwalający "działać" na drodze.

    Pzdr

    MB

  7. #7

    Domyślnie

    Nie rób projektu drogi bo się wpakujesz w papiery, projekty, ekspertyzy itd.
    Zgłoszenie do gminy, że droge remontujesz
    Ja utwardziłem 300 m dojazdu w sposób następujący:
    - koleiny
    - w koleiny gruz
    - na to żwir
    Taka droga musi się ustabilizować, czyli po zimie i na skutek użytkowania pojawią się dziury które będę wyrównywał żwirem, mam go tanio bo po 40 zł za 8 t z dowozem.
    Jeżeli w gruzie była cegła to wtych miejscach też będą robiły się dziury

  8. #8

    Domyślnie

    Babis, skąd masz taki tani żwir? Czy jestes z Warszawy? Jesli tak, to może przeslesz namiary na priva. Chętnie skorzystam przy robieniu swojej drogi.

  9. #9

    Domyślnie

    Natomiast Babis jakbyś był z Wrocławia to ja proszę o namiar na ten żwir

  10. #10

    Domyślnie

    Babis,
    czy ja tez moge prosic o namiar na żwir?
    [email protected]

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    winston

    Zarejestrowany
    Jun 2002
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    czy macie już namiar na ten zwir.

  12. #12

    Domyślnie

    Moi drodzy jestem z Rzeszowa, a żwir też prawie z Rzeszowa więc w te miejsca które podaliście nie opłaca się bo transport troche dalej to już kosztuje.
    Natomiast jak jest ktoś zainteresowany w promieniu ok. 10 km od Rzeszowa to chętnie mu ten żwir załatwie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony