dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 59
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie Bidetta - bateria, baterie do podmywania

    Zrezygnowaliśmy z bidetu w łazience. Jednak chciałabym zamontować przy kibelki specjalną słuchawkę - bidetówkę.
    Są takowe w sprzedaży ale muszą być zamontowane w pobliżu umywalki. U nas to nie wchodzi w rachubę bo umywalka jest na drugim końcu łazienki. W sklepie odradzono nam kupno słuchawki podłączonej do zwykłej baterii prysznicowej bo podobno wąż nie wytrzyma ciśnienia wody. Stąd moje pytanie - czy ktoś z Was zamontował u siebie podobną słuchawkę? Albo może jest jakiś inny sposób? Do tej pory nigdzie nie znaleźliśmy baterii o podobnej funkcji ale niezależnej od umywalki. Acha - wiem, że są w sprzedaży specjalne deski do wc i tym podobne wynalazki ale to mnie raczej nie interesuje. Pozdrawiam.
    Ewa

  2. #2

    Domyślnie

    Właśnie, widziałem gdzieś w ofercie bideto-wc czyli 2 w jednym.
    Ale poweidziałaś, że to Cię nie instersuje...
    Obawiam się, że Twoje rozwiązanie nie będzie do końca estetyczne. Ja bym się raczej skłaniał w kierunku gotowych materiałów i produktów...

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    No właśnie to co wymyśleliśmy wyglądałoby nieźle - obok kibelka zamontowana byłaby bateria z malutką słuchaweczką (bidetówka jest o wiele mniejsza niż "normalna" słuchawka prysznicowa). Dokładnie tak jak wyglądają gotowe bidetówki, tylko, że one mocowane są w połączeniu z umywalką aby zmniejszyć ciśnienie. A u nas to nie wchodi w rachubę.

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Ja mam słuchaweczkę "bidetta" podłączoną wprost do oddzielnej baterii przysznicowej "grohe". Jest O.K.

  5. #5

    Domyślnie

    Ewa, też o takim rozwiązaniu myślę. Rozmawiałam w jednej firmie i facet powiedział, że mało tego idzie, bo kosztuje ~2000 zł. Nie miał nawet takiej słuchawki, ale pokazał mi w folderze. Producenta nie pamiętam - na pewno nie polski. I można mocować wcale nie przy umywalce. Podjadę tam w przyszłym tygodniu i spróbuję dowiedzieć się czegoś więcej.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Luśka byłabym wdzięczna.
    Anonimie a jak z ciśnieniem? Nas straszą, że przy takim rozwiązaniu (słuchawka + bateria prysznicowa) ciśnienie rozwali każdy wężyk. Ale tak na chłopski rozum przecież pod prysznicem to działa - tylko z inna słuchawką.

  7. #7

    Domyślnie

    Wszystko w łazience mam bardzo śliczne
    takie bieluśki i zagraniczne,
    lecz gdy łazienka jest bez bidetu
    brakuje wody koło klozetu!

    Do umywalki mam kawał drogi
    nie będę gaciami zamiatał podłogi
    Dlatego zrobiłem zamiast bidetu
    prysznic z "Bidettą" koło klozetu

    "Oszczędnik wody" w wężyk włożyłem
    i parę razy już tym się myłem
    problemy z ciśnieniem - owszem - bywają
    kiedy jelita nam marsza grają

    Nic nie rozwala mojego wężyka
    woda poprawnie z "Bidetty" sika
    Tym to sposobem mam bardzo wygodnie
    czysta łazienka i czyste spodnie!

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Brawo!!!!!! Widać od razu, że fachowiec.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    A podobno ma klapnięte uszko.

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    WOW. Wielka siostra jest pod wrażeniem

  11. #11

    Domyślnie

    wlasnie jezdze po sklepach z wywieszonym jezorem w poszukiwaniu tego co Ty, znalazlas juz cos takiego?

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    Bidetta firmy Oras to rewelacja. Tak się przyzwyczaiłem, że zamiast na górnej łazience kożystać z normalnego bidetu domontowałem malutką umywalkę z baterią i właśnie bidettą (tak jest taniej) a z bidetu nie korzystam. Zalety same. Nie trzeba się z brudnym tyłkiem przesiadać za zimny bidet (tak apropo dlaczego nigdy bidety nie mają deski na której się siada ????), a i celnąć w dupala jest łatwiej i ciśnienie mycia jest dużo większe ( z żartem ale mówię na poważnie). Polecam.

  13. #13

    Domyślnie

    Problem z ciśnieniem rozwalającym wężyki polega na tym, że w przypadku oryginalnych baterii ze "słuchawką" bidetową zanim przyciśniemy przycisk na słuchawce woda leci sobie przez wylewkę baterii, a po wciśnięciu przycisku - przez słuchawkę. Podobnie jest przy bateriach wannowych - woda leci przez wylewkę lub przez słuchawkę. W przypadku zamontowania słuchawki bidetowej na baterii prysznicowej (bo chyba o takim rozwiązaniu pisze ewa) po otwarciu wady (a przed przyciśnięciem przycisku w słuchawce) pełne ciśnienie z sieci wodociagowej działa na wężyk.

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    No dobrze, ale czy są wężyki które wytrzymają coś takiego?
    Jakoś nie widzę u mnie miejsca na dodatkową umywalkę montowaną specjalnie "dla kibelka"

  15. #15

    Domyślnie

    Anonimowy,
    do dużej części bidetów są oferowane deski...
    Pozdrowienia

  16. #16
    Guest

    Domyślnie

    bzdura on ma rację, deski są, ale nie do siadania ale zamykania bidetów !!!

  17. #17

    Domyślnie

    Drogi Anonimusie,
    przyznam, że może przesadziłem twierdząc, jakoby do dużej ilości bidetów można dokupić deski. Nieprawdą jest jednak, że takowe nie istnieją lub że są to klapy do zamykania bidetów (takich nigdy w życiu nie widziałem) z tego co wiem stosuje się klapy do zamykania muszli klozetowej i ewentualnie pisuaru.
    Oto kilka (niestety słabo widocznych) przykładów potwierdzających moją teorię:
    Keramag


    Ideal Standard


    czy wreszcie nasze poczciwe Koło


    Czasem warto się trochę dalej rozejrzeć, anieżeli wyłącznie w ubogiej ofercie miejcowego supermarketu budowlanego
    Pozdrowienia

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaszczur
    Problem z ciśnieniem rozwalającym wężyki polega na tym, że w przypadku oryginalnych baterii ze "słuchawką" bidetową zanim przyciśniemy przycisk na słuchawce woda leci sobie przez wylewkę baterii, a po wciśnięciu przycisku - przez słuchawkę. Podobnie jest przy bateriach wannowych - woda leci przez wylewkę lub przez słuchawkę. W przypadku zamontowania słuchawki bidetowej na baterii prysznicowej (bo chyba o takim rozwiązaniu pisze ewa) po otwarciu wady (a przed przyciśnięciem przycisku w słuchawce) pełne ciśnienie z sieci wodociagowej działa na wężyk.
    ... a może te specjalne wężyki zakończone "słuchawką" z zaworkiem mają jekiś reduktor ciśnienia?

  19. #19

    Domyślnie

    Kupiłem wczoraj baterię ze słuchawką bidetową - wężyk do niej wygląda na zwykły wężyk bez żadnego reduktora. Zobaczę dzisiaj dokładniej, bo może coś przeoczyłem ale reduktor ciśnienia wody jest urządzeniem trochę większym od naparstka i w wężyku by się nie zmieścił.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaszczur
    Kupiłem wczoraj baterię ze słuchawką bidetową - wężyk do niej wygląda na zwykły wężyk bez żadnego reduktora. Zobaczę dzisiaj dokładniej, bo może coś przeoczyłem ale reduktor ciśnienia wody jest urządzeniem trochę większym od naparstka i w wężyku by się nie zmieścił.
    ...ale zamontowany na ścianie pod umywalką to chyba już mógłby się zmieścić, a potem od niego wężyk.... itd.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony