dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Kratka ściekowa w łazience - w którym miejscu?

    W łazience bedzie wanna i umywalka. Wanna narozna, umywalka na przeciwnej scianie, mniej wiecej po przekatnej w stosunku do wanny. Rura kanalizacyjna wannowa biegnie w posadzce pod wanna (fi 50) a umywalkowa w poprzek lazienki przez srodek (dosc daleko od rury.
    I teraz mam dylemat, czy po pierwsze primo kratka sciekowa jest wskazana w mojej lazience i - jesli tak - w ktorym miejscu ja zamontowac (w gre wchodza tylko te 2 opisane przeze mnie miejsca - w przeciwnym razie byloby zbyt duzo "rozwalania" posadzki).
    tomek_2

  2. #2

    Domyślnie

    tak na szybko

    1/po co ci kratka ?
    2/ jak juz bardzo ci jest potrzebna to zrob kratke pod wylotem rury z wanny a w obudowie wanny zrob miejsce na inspekcje tej kratki ale tak zeby woda mogla tamtedy splywac z podlogi lazienki do tej wlasnie kratki ...

    pozdrawiam
    /Roland

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Bard13
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    1.609
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Szczerze, to kratka jest ci psu na budę.

    Będzie szpecić podłogę a i tak jej nie wykorzystasz.

    Jeśli nie planujesz zalewania łazienki , to w kratce będzie sucho i będzie w syfonie wysychała i tęchła woda, więc żeby nie śmierdziało, będziesz musiał pamiętać o wlewaniu do niej wody.

  4. #4

    Domyślnie

    Kiedys w jednym domu mielismy w lazience specjalne tworzywo sztuczne na podlodze+10cm sciany nieposlizgowe cieple bez podgrzewania podlogi i byla kratka w okolicy wanny w podlodze. Pamietam ze sprzatniecie tej podlogi robilo sie taka sciagaczka jak do okien rewelacja podloga byla natychmiast sucha i czysta. Na scianach byly normalnie kafelki. Taki standard jest popularny np. w Szwecji.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzieki za podpowiedzi. Zapomnialem dodac, ze bedzie tam takze pralka - czy w tym momencie sens tej kratki jest jakis wiekszy, czy nadal jest to robota na sile i po prostu ja sobie darowac? Powinienem chyba zalozyc ankiete, czy userzy maja kratki sciekowe w lazienkach

  6. #6

    Domyślnie

    bez przesady to nie te czasy gdy beben przeciekal i lala sie woda. kratka bedzie cuchla. nie rób jej

  7. #7

    Domyślnie

    Dzieki. Po ostatecznym przemysleniu i konsultacji z projektantem kratka jest out.
    pozdrawiam
    tomek_2

  8. #8

    Domyślnie

    i prawidlowo
    /Roland

  9. #9

    Domyślnie

    Jeśli się upierasz przy zabezpieczeniu łazienki dodatkową kratką to jest coś takiego jak suchy syfon, uwolni cię od uciążliwego odoru kiedy klasyczny syfon podeschnie

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    witus83

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-344
    Posty
    20

    Domyślnie

    A może zamiast kratki zrobić czujnik zalewowy podpięty do alarm? Zabezpiecza dobrze, szczególnie w połączeniu z elektrozaworem na głównym przyłączu wody.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony