dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Drenaż

  1. #1

    Domyślnie

    Witam. Zamierzam zrobić drenaż opaskowy wokół domu i mam kilka pytań.
    Na jakiej głębokości powinien on być ?
    Jaka powinna być odległość od fundamentów ?
    Liczę na Wasze porady w tym temacie, bo jestem całkowicie zielony w tej materii

    Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    W Muratorze pokazywali wielokrotnie - tuż przy ławie fundamentowej, na wysokości jej górnej części (góra rury - góra ławy). Wokół rury nalepiej dać kamyszek. Użyj szukaj, bo pisaliśmy już o pewnych szczegółach (geowłóknina, studzienki rewizyjne).
    Przy takim ułożeniu trzeba chyba to zrobić zaraz po ławie, bo potem to mogą się nam zmienić warunki (teren się osuszy, jak był mokry) i dom zacznie osiadać nie tak jak należy. Niech to ktoś skomentuje, co wie więcej. Nie można też okopać wokół stojącego już domu - trzeba chyba odcinkami.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Drenaż mozna ulozyć zarówno po wykonaniu fundamentów,a takze pózniej.Wygodniej jest w trakcie budowy,odpadają wykopy i wywózka ziemi.Drenaz zewnętrzny robiony jest przy starych budynkach też.Nie ma potrzeby wykonywania go odcinkami.Fundamenty nie osiądą,ale zasadą jest ułożenie drenazu powyzej dolnego poziomu lawy fund.
    B.dokładnie wykonanie opisuje MURATOR nr 6 2000r.

  4. #4

    Domyślnie

    Wpisz sobie w wyszukiwaniu słowo drenaż, ja b.dokładnie kiedyś opisywałem jak go wykonywałem. Co do robieniu go odcinkami - nie prawda - można obkopać cały dom. Sam tak robiłem i radziłem się wcześniej. No chyba ży dom masz na czymś w rodzaju piasku.

  5. #5

    Domyślnie

    Przeczytalem wszystkie wypowiedzi o drenazu na forum, ale nie znalazlem jednego - jaka srednice ma miec rura drenazowa ?

    Sprzedajacy jednoglosnie twierdza, ze 113, czy naprawde az tak wielka srednica jest potrzebna?

    Czesc



  6. #6

    Domyślnie

    Z powodzeniem wystarcz 75 mm

  7. #7

    Domyślnie

    Witam,

    To zależy. Moim zdaniem - 75 mm może i wystarczy, ale dużo bezpieczniej jest zastosować większą. Wiadomo - więcej otworów i tym samym większe możliwości przejmowania wody.

    Ja kupiłem fi 113 z Wavinu i jeszcze nie wiem, czy jestem zadowolony - czekam na jesienne i wiosenne deszcze.

    PS.

    Np. Wavin i kilku innych producentów, u których szukałem - sprzedają rury w dużych odcinkach (50 metrów, 100, itp). Co jednak, gdy potrzeba do drenażu 63 metrów - u mnie tak było. Kupiłem niestety 100 metrów (co jest kosztowne), ale pozostała rura znalazła zastosowanie przy rozprowadzaniu deszczówki po działce.

    michalp

  8. #8

    Domyślnie

    zastanow sie dobrze czy drenaz potrzebny. moze wystarczy odpowiednie uformowanie terenu na dzialce. Widzialem kilkanascie drenazy i oceniam ze 75 procent z nich jest zrobiona albo niewłaściwie albo niepotrzebnie. tragicznie wyglądają paski podsuszonej trawy nad rurami drenarskimi.

  9. #9

    Domyślnie

    Robić drenaż,czy nie robić?
    Często naszymi poczynaniami kieruje moda,niewiedza,albo chęć zabezpieczenia się "na wszelki wypadek".
    Kapitalne jest stwierdzenie michalp-a
    "ja kupiłem fi 113 z Wavinu i jeszcze nie wiem,czy jestem zadowolony...."
    nic dodać, nic ująć

  10. #10

    Domyślnie

    Pawcik7-poszukaj na Forum temat Drenaż.Tam się wypowiadam o tym jak zrobiłem drenaż.Rura fi 80 na poziomie między dołem a górą ławicy, geowłóknina,kamień, studzienki rewizyjne w narożach gdzie rura zmienia kierunek pod kątem prostym.Cześć Tad

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony