dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 100
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1988
  1. #21

    Domyślnie

    Zakupiłem kominek Jotula casette 22 o mocy 9 kW. Myślę, że spokojnie ogrzeje moje 92m kw. Sąsiedzi moi mają równiez Jotula i ogrzewają nim 100 m kw., w zimie mają około 25 stopni.

  2. #22
    Guest

    Domyślnie

    Pawpiwo a możesz powiedzieć ile ten komonek kosztował i czy mawlot zimnego powietrza z zewnątrz od góry.
    Dzieki pozdawiam.

  3. #23

    Domyślnie

    Ten wkład jako jedyny z Jotula nie posiada i nie wymaga podłączenia powietrza z zewnątrz. Kosztował mnie on 2850 zł, cena ta jest jak najbardziej aktualna. Spokojnie radzi sobie on z ogrzaniem nowego domu o powierzchni około 100 m kw. Pozdrawiam

  4. #24
    Guest

    Domyślnie

    Chcę kupić wkład kominkowy. Jaki warto kupić? Wiem że dobre są norweskie, ale niestety są drogie. A co sądzicie o francuskich i polskich?

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Poszukaj na forum wpisując wyrazy : Kornak, Spartherm, wkład itp. Przegadaliśmy od tym bardzo dużo swego czasu i nie doszliśmy do porozumienia. Wszystko zależy od celu: jeśli do grzania chałupki to lepszy i droższy, jeśli tylko do popatrzenia od czasu do czasu - może być polski.
    Pozdrawiam,
    Alicja

  6. #26
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedź Alicjo. Wkład ma być stosowany od czasu do czasu, ale nie chcę dokładać drzewa co 2 godziny.

  7. #27

    Domyślnie

    to weź coś francuskiego. Kiedyś byłem na spotkaniu z kominkarzami i są kominki francuskie gdzie uzupełniasz kominek nawet co 10 godzin przy zredukowanym paleniu.
    Pozdrawiam

  8. #28

    Domyślnie

    Skoro wkład ma być używany od czasu do czasu, to warto kupić taki, w którym da się wyjąć drzwiczki, wtedy dla przyjemności ogień jest "na wierzchu"

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Albo złożyć drzwiczki na boki... Kornak ma taki.

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojtek M.

    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Kod pocztowy
    38-420
    Posty
    111

    Domyślnie

    Ja też mam zamiar grzać w kominku od czasu do czasu. Kupiłem wkład TurboFonte - francuski. 14 kW - 1890 zł. Ma specjalne szczeliny do zasysania powietrza, dzięki czemu szyba brudzi się o wiele mniej. Przy zredukowanym ciągu - instrukcja podaje dokładanie drzewa co 8 godzin.

  11. #31
    Guest

    Domyślnie

    Dziekuję za podpowiedzi. Może dorzucicie jeszcze pare groszy jak go samemu obudować. Marzy mi sie obudowa z cegły i kamienia. Jakie cegły sie do tego nadają i jaki kamień? Na co trzeba szczególnie uważać przy montażu wkładu? Będę wdzięczna forumowiczom za rady.

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Oglądałem wczoraj Jotule... miodzio
    Tylko te ceny

    Sprzedawczyni stwierdziła, że generalnie są dwa rodzaje wkładów kominkowych:

    * żeliwne - tutaj jakośc wyknania to podstawa - wkłady gorszej jakości mogą się odkształcać, roszczelniać i pękać. W niektórych z nich czas palenia może być ograniczony.

    * stalowe z wkładem szamotowym - te są bardziej tolerancyne na błędy wykonania. Pancerz mniej się nagrzewa (bo szamot) więc nie pęka i się nie odkształca, z kolei jeśli pęknie szamot to nic wielkiego się nie stało bo pancerz nadal jest szczelny, a szamot można wymienić (dosztukować)

    Jesli chodzi o szyby to każdy producent zaleca czyścić je specjalnymi preparatami, a uszczelki (takie "sznurki") trzeba wymieniać od czasu do czasu - nie ma z tym problemu - proste i tanie.

    Jeszcze to posprawdzam ale wygląda to przekonywująco.


    Jasiu

  13. #33

    Domyślnie

    ja czyszczę szybę preparatem, kóry kupiłam wraz z "kozą" JOTUL-a, jest rewelacyjny, kosztuje kilkanaście złotych.
    DJ

  14. #34

    Domyślnie

    Kominkarz doradzil mi, jak najtaniej i najprosciej wyczyscic szybe.
    Bierzesz jakas wilgotna szmatke, wkladasz ja jedna strona do popiolu w kominku i nastepnie tym popiolem wycierasz szybe. Sprawdzilem, mozna w ten sposb wyczyscic nawet najbardziej zestarzale, nie dajace sie usunac plynami zabrudzenia.
    Zastanawiam sie tylko, czy nie rysuje w ten sposb szyby - ale skutkow jakos nie widac. Tyle tylko, ze czyscimy szybe tylko wtedy, gdy spodziewamy sie gosci (brak czasu). No i jak mocno nahajcujemy, to sadza sie sama spala - bylem zdumiony, gdy nagle ujrzalem czysciutka szybe!

  15. #35
    Guest

    Domyślnie

    Do Jasia!
    Drogi kolego napisz gdzie widziałeś w Szczecinie te ,,miodzio"
    Yotule .Również jestem zainteresowany tymi wkładami.
    Pozdro.

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Jedyny przedstawiciel Jotula w Szczecinie ma sklep(ik) w hali Węglobudu. Na wystawie mają tylko Harmony - piękny ale drogi (ponad 5 kpln)

    Miodzio bo w porównaniu z wkładami, które oglądałem w Castoramie ten Jotul to zegarmistrzowska robota

    Jasiu

  17. #37

    Domyślnie

    Byłem u Jotula gdzie poinformowano mnie że wkłady te mogą wypchać ciepłe powietrze na 7 m w poziomie bez wspomagania turbiną.
    Zaskoczyło mnie to bo francuskie wkłady to max. 4m.W sklepie z francuskimi wyśmiano to 7m Jotula.Sprzedawca Jotula powiedział ze jest tak w instrukcji użytkowania pokazywał mi jakieś tabele.Na pytanie czemu inne wkłady tak nie działają powiedział ze jest to tajemnica konstrukcji Jotula.Nie wiem co o tym myśleć jeśli macie jakieś porównanie to proszę napiszcie o tym napewno wiele osób też się zastanawia nad tym.

  18. #38
    Guest

    Domyślnie

    Wszystko pięknie ładnie ale JOTUL nie posiada wkładów kominkowych w kształcie prostokątu z trzema szybkami (przód i dwie boczne) a taki właśnie chcę sobie zamontować. Czy ktoś mógłby mi polecić firmy produkujące tego typu wkłądy kominkowe?

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysiekS
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.115

    Domyślnie

    Moj ojciec uzywa od zeszlego sezonu Cheminees Philippe. Ladne wykonanie, szczelny, drewno pali sie wystarczająco dlugo, ale z zegarkiem nie mierzylem. Dom ma pow. ok. 220 metrow kw. i znaczną kubature, przy czym jest z nieocieplone tradycyjnej ceramiki, wiec raczej zimny. Ze wzgledu na to, iż drewno z wlasnego zakladu jest odpadem, a krotkie kawalki nadają sie super do kominka, palono w nim maksymalną iloscia drewna do chyba maksymalnej temperatury - caly wklad rozgrzewal sie po pewnym czasie do czerwonosci. Drewno bylo do tego swieze, czasem zmarzniete. Skutek taki, że na wiosnę pękła tylna zeliwna plyta, ale i tak jest dalej szczelna. Piec pracowal w ciezkich warunkach. Ogrzewanie wykonano z grawitacyjnym rozprowadzaniem 3 kanalami.


  20. #40

    Domyślnie

    Do Jubby
    takie wkłady posiada Spartherm u nich też dowiedziałem sie że to co mówią w Jotulu ,o tłoczeniu ciepla na 7 m w poziomie bez wspomagania to totalna bzdura jestem skłonny temu uwierzyć

Strona 2 z 100

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony