dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Cena wymiany dachu dwuspadowego

    Zacznę od tego, że jestem kobietą i się na tym kompletnie nie znam. Dostałam dom po babci w którym trzeba wymienić dach wraz ze wszystkimi belkami. Załatwianiem tego zajął się mój tata, bo jego zdaniem ja zatrudnię "jakiś cwaniaczków którzy zedrą ze mnie ile się da". Najśmieszniejsze jest to ze zatrudnił pierwszą firmę jaką polecił mu jakiś kolega i nawet nie poprosił nikogo innego o wycenę dla porównania. Dach jest dwuspadowy około 150 metrów z jednym kominem i jednym takim jakby daszkiem nad pokoikiem na poddaszu - nie wiem jak to się fachowo nazywa - około 6 metrów kwadratowych. Stary dach na łączeniu ze ścianami ma drewniane belki, które ten fachowiec ma zastąpić czymś tam murowanym ze zbrojeniem. Dach ma być kryty blachą trapezową bo stwierdził że taka jest najlepsze i ja w ogóle nie mam prawa głosu w tej kwestii. Za zdjęcie starego dachu wraz z krokwiami, wymurowanie tego łaczenia ze ścianami i pokrycie dachu blachą trapezową wyliczył 15 tysięcy za robociznę, wszystkie materiały kupuje mój tata.
    Jak już wspominałam, ja się na tym nie znam, ale spodziewałam się ze będzie taniej. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy to wygórowana cena?

  2. #2

    Domyślnie

    Witam,
    Jestem bezpośrednio po położeniu dachu dwuspadowego z zadaszeniem tarasu. U mnie za pokrycie m2 blachą (w tym wszystkie dodatkowe prace - np kominy) to 30 zł za m2, Za wykonanie więźby płaciłem po 20 zł za m2. Ceny mogą być oczywiście inne (wyższe). Po tych obliczeniach można zobaczyć, ile kosztuje rozbiórka starego dachu. Jak dla mnie to trochę za dużo. Jeśli chodzi o materiał, to radzę pooglądać strony producentów i zobaczyć, co się Pani podoba. Jeśli chodzi o decyzje zakupowe, to decyduje ten, kto finansuje zakup, ale blacha trapezowa to raczej budynki gospodarcze. Trzeba zwrócić uwagę na parametry blachy, a nie tylko na tłoczenie ( trapezowa, blachodachówka czy blacha płaska).Jeśli zakupy finansuje Pani, to bym Ojca trochę pogonił, jeśli On, to bym się starał negocjować

    pozdrawiam

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Antymateria
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Szczyrk
    Posty
    252

    Domyślnie

    U mnie dach dwuspadowy 170m2, bez komina, bez okien dachowych, pokrycie dachówką ceramiczną, orynnowanie, materiał po mojej stronie.
    Całość 10tyś zł robocizna + 2tyś zł za deskowanie i papowanie. To daje około 59zł / m2. Ceny netto. Uważam, że miałem dobrą cenę, bo dach był też prosty do wykonania.

    Cena 15tyś zł za rozbiórkę, postawienie nowej więźby, obróbkę komina, wykonanie wieńca (chyba o to chodzi) i mam nadzieję też orynnowanie (sprawdź) wydaje się w porządku. Ale to moja opinia. Ludzie za robociznę dachów podają kwoty nie raz powyżej 20tyś zł. Wszystko zależy od konstrukcji i trudności wykonania i oczywiście cennika ekipy. Tu sprawa wydaje się prosta więc cena nie powinna być wysoka.

    Więźba do tego dachu to koszt pewnie koło 8-10tyś zł.

    Są różne rodzaje blachy trapezowej, ale najczęściej kojarzy się ona z pokryciem budynków gospodarczych. Moja koleżanka - pani inżynier budownictwa - dała sobie blachę trapezową na dach i sobie chwali (przykład w załączniku).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	myslenice-blacha-na-dach-blachodachowka-blacha-trapezowa-okna-rynny---myslenice-swiatniki-gornes.jpg
Wyświetleń:	5092
Rozmiar:	51,5 KB
ID:	360830
    Ostatnio edytowane przez Antymateria ; 12-07-2016 o 10:00

  4. #4

    Domyślnie

    To nie jest blacha trapezowa, ale blacha płaska na rąbek, mam taką na swoim dachu.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Antymateria
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Szczyrk
    Posty
    252

    Domyślnie

    Cytat Napisał dudek6311 Zobacz post
    To nie jest blacha trapezowa, ale blacha płaska na rąbek, mam taką na swoim dachu.
    Dziękuję za poprawkę.

  6. #6

    Domyślnie

    Dobre ceny macie... Ja mam około 230m3 dachu do przełożenia, dach dwuspadowy w tym daszek nad gankiem i lukarna, na to karpówka. Jak narazie 110zł/m2 to najlepsza oferta

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KardinalE
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Obecny Łudstok
    Posty
    214

    Domyślnie

    Witajcie

    Koledzy rzućcie okiem na wycenę.

    Dach wyszedł ok. 250m2. Dwuspadowy połacie 7,5m x 16,5m. Jeden komin. Daszek nad wejściem, przedłużenie dachu ok. 3x3m. Dach do tych 16,5m musi być poszerzony o ok. 60cm (teraz ma niecałe 15,5m) z każdej strony, tak samo okap do 7,5m będzie poszerzony o ok. 50cm (aktualnie jest 7m).
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wycena 001.jpg
Wyświetleń:	2367
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	394614   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wycena2 001.jpg
Wyświetleń:	1171
Rozmiar:	77,4 KB
ID:	394615   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wycena2 002.jpg
Wyświetleń:	1301
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	394616  
    "Złom jest największym bogactwem Polski"

    Kociołek SAS UWT 29kW + miarkownik Unister (usunięty nadmuch), komin 11m 18x18cm, pow. domu 180m2, nowe podwójne okna, zerowe ocieplenie budynku (ściany 50cm ze szczeliną)

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bozena2222

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    5
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie koszt wymiany dachu

    Dach 120m2, bez komina, bez okien, zdjęcie dachówki betonowej, "zbicie" końcówek bocznych żeby dach wystawał . Zapłaciłam 22000, w tym robocizna 12000. Kiedy poprosiłam o gwarancję dowiedziałam sie, że mam policzone netto i jak chcę gwarancję mam dopłacić vat, a jak jeszcze podprzybitki dodatkowo 3000.
    Dach pokryto trapezówką. Z tego co czytam żadna cena nie dosięgnie mojej. Chciałam wysłać zdjecia ale nie potrafie żeby pokazać na czym położony jest dach na duże nierówności przybito deskę na dziurach - dziury pod deską, dziury nad deską, folia fruwa. Czy za tę cenę i dla bezpieczeństwa nie należało wyrównać muru - dach położony na starej wiążbie.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    StolarzS

    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Kruszwica
    Posty
    295

    Domyślnie

    Te pytania należało zadać wykonawcy na etapie prac, a na pewno przed zapłatą. Teraz szukaj "gościa" który to poprawi...
    Życie jest rumakiem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aldente

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Posty
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał dudek6311 Zobacz post
    To nie jest blacha trapezowa, ale blacha płaska na rąbek, mam taką na swoim dachu.
    To jest blacha trapezowa. Wpiszcie w szukajkę "blacha trapezowa T-35R".

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał bozena2222 Zobacz post
    Z tego co czytam żadna cena nie dosięgnie mojej.
    Porownujesz ceny z 2020 i z 2016.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony