dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Opinie użytkowników rolet rzymskich

    Jestem ciekaw jakie są opinie użytkowników rolet rzymskich. Jakie macie i czy jesteście zadowoleni z ich użytkowania czy też może zmienilibyście na inne? Czy są jakieś cechy rolet na które powinienem zwrócić uwage dokonując wyboru?

    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie Re: Opinie użytkowników rolet rzymskich

    Cytat Napisał SzymonT
    Jestem ciekaw jakie są opinie użytkowników rolet rzymskich. Jakie macie i czy jesteście zadowoleni z ich użytkowania czy też może zmienilibyście na inne? Czy są jakieś cechy rolet na które powinienem zwrócić uwage dokonując wyboru?

    Pozdrawiam.
    Też jestem zainteresowany!

  3. #3

    Domyślnie

    Super pytanie. Tylko nikt nie chce odpowiedzieć Też bym chętnie posłuchała opinii. Nikt nie ma takich rolet?

  4. #4

    Domyślnie

    My mielismy rolety rzymskie w naszym poprzednim domu i w nowym tez takie bedziemy mieli. W Anglii takie rolety sa bardzo popularne, bylam nawet bardzo zdziwiona, kiedy dowiedzialam sie, ze za ich uszycie w Polsce placi sie duzo wiecej, Rolety rzymskie wygladaja bardzo elegancko, tylko trzeba pamietac, zeby dac podszewke do materialu! Mechanizmy rolet rzymskich mozna tez kupic w Polsce, ich uszycie tez nie jest jakas filozofia Osowa podawala "przepis" na ich uszycie (poszukajcie w watku o dekoracji okien).

    W sypialni mielismy 2 rolety (rozmiar 145x160) z jedwabiu na podszewce, material mial delikatne wzorki i po 3 latach wyglada nadal pieknie. Szkoda, ze do budowanego przez nas domu rozmiar nie bedzie pasowal, bo okna mamy wieksze. U dzieci w pokojach bylo po jednej, ale za to wiekszej rolecie, material byl 100% bawelna, ale na podszewce ze specjalnego materialu nie przepuszczajacego swiatla (po angielsku to sie nazywa "blackout fabric"). Chociaz te rolety byly z grubszego materialu, tez pieknie sie ukladaly.

    Podaje instrukcje jak uszyc rolete rzymska (instrukcja jest po angielsku)
    powodzenia
    http://www.alternative-windows.co.uk/roman-blind.htm
    ozzie

  5. #5

    Domyślnie

    ozzie: wielkie dzięki za wypowiedź.
    Szyć raczej sam nie będę i kupie gotowe chociaż tanie nie są. jaką rolę spełnia ta podszewka o której piszesz? Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa - jak z otwieraniem okna. Rolety wiszą "przed" oknem (zamocowane u góry wneki okiennej lub do sufitu) więc skrzydło chyba zahacza o rolety czy jak..?

  6. #6

    Domyślnie

    Szymon,
    problemu z otwieraniem okien, gdy wisialy rolety nie mielismy, bo w Anglii okna otwieraja sie na zewnatrz . Szerokosc rolety byla prawie taka sama jak szerokosc ramy okiennej, plus po dwa centymetry z kazdej strony. Jeszcze sie nie zastanawialam jak zamontujemy roletu u nas w domu, mam 4 kompety sporych okien rogowych, wiec zaslony odpadaja w takim przypadku. Ale mysle, ze da sie to zrobic, tylko trzebaby wszystko dobrze pomierzyc i przemyslec.

    W naszych roletach byly podszewki. Do jedwabnych byla lekka, do rolet w pokoju dzieci taka "blackout", ktora nie przepuszczala swiatla, aby dzieci nie budzily sie skoro swit latam . Uwazam, ze kazda podszewka chroni material przed promieniamy slonca, poza tym dzieki niej material lepiej sie uklada.

    Sorry, ze nie moge nic wiecej pomoc, moze zapytaj Osowe, ona jest ekspertem w tej dziedzinie (Osowa, pozdrowienia )
    pozdrawiam
    ozzie

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Ja mam rolety rzymskie. Wiszą ponad oknami tak więc jak chcę otworzyć okno to podnoszę roletę maksymalnie w górę i już Polecam goraco. Ja mam z cieniutkiego materiału- w kuchni i w salonie. Wyglądają naprawdę b.ładnie. Fakt, że cenowo nie były zbyt tanie ale warto było.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorgu77
    Ja mam z cieniutkiego materiału- w kuchni i w salonie. Wyglądają naprawdę b.ładnie. Fakt, że cenowo nie były zbyt tanie ale warto było.
    Gorgu to jak rozumiem Twoje rolety nie spełniaja roli zasłon poniewasz są bez podszewki - raczej firanka ozdobna. A jak to było cenowo jesli pamietasz.

  9. #9

    Domyślnie

    A czy częśc materiałowa jest w jakiś sposób zdejmowalna i można ją prać?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał SzymonT
    A czy częśc materiałowa jest w jakiś sposób zdejmowalna i można ją prać?
    W punkcie z wystojen okien mówili ze sie zdejmuje i mozna prać!

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Moje rolety są firankowe, jedna wisi na karniszu (jest na szelkach) druga przymocowana do ściany. Oba mechanizmy są różne. Ten na karniszu ma szycia pionowe, ten mocowany bezpośrednio na ścianie ma szycia poziome. Obie rolety można prać. Tą z mechanizmem poziomym tylko ręcznie bo ma włożone plastykowe kijki.
    Nie wiem czy coś zrozumieliście z moich niejasnych tłumaczeń, ale tam gdzie robia rolety wszystko wam na pewno wytłumaczą .

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    Gorgu to jak rozumiem Twoje rolety nie spełniaja roli zasłon poniewasz są bez podszewki - raczej firanka ozdobna. A jak to było cenowo jesli pamietasz.[/quote]
    Cena w zależności od rodzaju materiału, wielkości etc- moja wisząca na karniszu ma wymiary 290szeroka/200wysoka z ładnej firanki-1400zł.
    W kuchni 120/200 też z firanki, ale inny mechanizm bo mocowany do ściany -700zł.
    Ceny dość wysokie, ale same firanki kosztowały ok.60zł/m. Im tańsza firanka tym tańsza roleta

  13. #13

    Domyślnie

    Na co zwracać uwagę przy zakupie rolet rzymskich? Ponieważ różnią się właśnie mocowaniem. Chciałam żonie zrobić niespodziankę i kupić rolety rzymskie do kuchni.

  14. #14

    Domyślnie

    Mam rolety rzymskie, z czego jedna wisi w najważniejszym dla mnie pomieszczeniu, często służącym za biuro. Bardzo lubię ten system ale jak każdy ma on swoje plusy i minusy. Zacznę od plusów.
    Rolety rzymskie występują w wielu wariantach.
    Rewelacyjnie jak dla mnie wyglądają
    Da się je prać - co nie jest częste wśród osłon okiennych

    Co na minus?
    Pranie może być tragedią gdy wykona się je nieprawidłowo, np. materiał może się skurczyć.
    Mechanizm sznurkowy jest słaby - koniecznie brać koralikowy - warto dopłacić.
    Ostatnio edytowane przez bolko.szary ; 23-12-2020 o 22:35

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MarLew

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Małkowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    1

    Domyślnie

    Mamy rolety rzymskie. Bardzo ładnie wyglądają. Materiał łatwo się zdejmuje jest mocowany na rzepy można prać. Same zalety. Jest jednak ale. System zwijania tak zwany łańcuszkowy. W zamkniętym profilu są ukryte 3 bębenki do nawijania sznurka. Są to elementy plastikowe i bardzo często się zużywają. Rolety są wymiarów 120szrx 220wys. Rolety są używane normalnie czyli raz dziennie podnoszone i raz dziennie opuszczane. Zużycie jest na tyle częste że zniechęca do używania rolet. Wymiana bębenków jest prosta ale ile można. Jakie macie mechanizmy w swoich roletach może metalowe bębenki do nawijania sznurka by się nie zużywały wycierały.

  16. #16
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MatCool

    Zarejestrowany
    Feb 2022
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    7

    Domyślnie

    My mieliśmy i zmieniliśmy na zwykłe rolety "zwijane". Rolety rzymskie blokowały otwieranie okien oraz zbierały kurz. U nas były mało praktyczne

  17. #17

    Domyślnie

    Moja mama takie posiada i ja też planuje. dobrze sie sprawdzają

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony