dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 43
  1. #1

    Domyślnie

    Zamierzam kupić bramę garażową uchylną docieploną. Proszę o opinie użytkowników takich bram, bo nie bardzo wiem na jaką się zdecydować. Rozpiętość cen jest ogromna a wg mnie różnią się niewiele.

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Sugeruję firmę Krispol z Wrześni. Brama ze sterownikiem kosztowała mnie 6200PLN - kolor brąz.
    Jestem zadowolony - przy czym uwaga - wszelkie prowadnice muszą być bezwzględnie czyste - jak je zabrudzisz to może instalacja odmówić współpracy.

  3. #3

    Domyślnie

    Proponuję bramę firmy Wiśniowski z Nowego Sącza i koniecznie z furtką.
    ceny:
    - 2,58x2,20 biała+furtka - 1281zł
    - 2,57x243 biała+ocieplenie+furtka - 1817zł
    (takie kupiłem)
    Interesujące są też bramy firmy Horman, ale z furtką są dużo droższe
    pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Nie wiem jaki masz rozmiar bramy ale cena wydaje mi sie strasznie wysoka. Ja własnie chce zamówic Hormanna i taka brama (2,5 x 2,37)z napędem i montażem kosztuje ok 4500.

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Ja mówiłem o bramie garażowej 4,50 x 2,40 za 6200PLN.
    Przy Hormannie zwróćcie uwagę na górną uszczekę. Sąsiad założył i ma przeciągi.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    ja mam bramę uchylną SIEBAU 2,40 x 2,05 m ocieploną. Wydałem 1300 zł razem z montażem. Chodzi cicho i ma potrójne sprężyny drobnozwojowe (nie złapią palców i nie uszczypią). Można do niej później zamontować napęd elektryczny. Ale generalna zasada: targować się i jescze raz targować się.

  7. #7

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad brmą Normstahl. Kosztuje ok. 1200 zł (2445/2055)- jest bez prowadnic i ma blachę nitowaną, a nie zgrzewaną. Czy ktoś ma może coś podobnego?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    slyszalam niepochlebne opinie o bramach horman, tzn. konkretnie ze sa dobre, ale nie na nasze zimy. co forumowicze na to? chcialabym wybrac wlasnie producenta i brame oczywiscie

  9. #9

    Domyślnie

    Ja zakupiłłem bramę Wiśniowski i nie mam pozytywnego zdania o niej, Może dlatego że jako nietypowa, ma inną konstrukcja, jakieś to chwiejne nie prowadzi się lekko, jakieś tłuczenia przy otwieraniu i zamykaniu, brak uszczelek, natomiast spręzyny są osłonięte to zaleta i cena też zaleta. Najbardziej rozbawiło mnie jak sprzedawca twierdził że cała brama ( profile) jest ocynkowana, a tu się okazało że w miejscach spawów jest pomalowana srebrzanką. super zabezpieczenie antykorozyjne.
    Szczególnie polecam chi chi chi.

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Niestety, ale mieszkam na parterze nad garażami zamkniętymi bramami hormann i oto co mogę o nich powiedzieć: POTWORNIE, PRZERAŹLIWIE SKRZYPIĄ.
    Wiem, że to kwestia naoliwienia, ale niektóre materiały mają "tendencję" do skrzypienia nawet pomimo tego.

  11. #11

    Domyślnie

    On 2002-08-21 15:54, Anula wrote:
    Nie wiem jaki masz rozmiar bramy ale cena wydaje mi sie strasznie wysoka. Ja własnie chce zamówic Hormanna i taka brama (2,5 x 2,37)z napędem i montażem kosztuje ok 4500.
    Jesli mozesz to wstrzymaj sie z kupowaniem do wiosny - Horman od 2 lat zawsze na wiosne robil promocje.
    Ja mam Hormana segmentowa ocieplana z napedem - koszt calkowity 4100zl (w tym malowanie na wybrany kolor)
    Pozdrawiam
    Dlugi

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    długi - od jak dawna masz Hormanna? jestes zadowolony?

  13. #13

    Domyślnie

    Wiśniowski to dokładnie materiały Hormanna złożone do kupy przez polski zakład. Wcale nie wychodzi taniej ani lepiej. Naciskaj mocno na sprzedawcę, mają tu bardzo duże marże ja wycisnąłem 15% procent rabatu od cen sugerowanych i myślę że mógłbym jeszcze.

  14. #14

    Domyślnie

    Hormanna mam od roku, na razie jestem zadowolony choc jego role jaki izolacji moge oceniac na razie tylko po tlumieniu dzwiekow z zewnatrz (budynek jeszcze niezamieszkaly, jak zamkne brame to rzeczywiscie odcina dzwieki ze prawie nie slychac kogos kro stoi pod brama i dosc glosno mowi). Uwaga na naped - jest wrazliwy na wilgoc - u mnie przez pewien czas po zamontowaniu (a montaz byl po b. cieplym 1.5m-ca po tynkowaniu) wariowal - tzn gubil krancowki i jakis stycznik mu sie zalaczal. Teraz jest spoko - sterownik lapie sygnal z pilota z jakichs 150m i to przez budynek.
    Rozwazalem tez Wisniowieckiego ale koszt wychodzil o jakies 500zl wiekszy lacznie z malowaniem.
    Pozdrawiam
    Dlugi

  15. #15
    Peter
    Guest
    Peter

    Domyślnie

    Anula-sprawdź sobie ceny-Sibau. Mnie na to nie stać więc mi tylko przemknęło ale chyba teraz mają promocję na bramy segmentowe z automatem gratis! Cene powinna być niższa niż Ty podałaś. Jakości nie porównuję bo się na tym nie znam i nie mam w tym doświadczenia. Sam jestem na etapie wyboru bramy ale będę kupował coś ze zdecydowanie niższej półki.

    Peter

  16. #16

    Domyślnie

    [quote]
    On 2002-08-21 16:46, agus wrote:
    Zastanawiam się nad brmą Normstahl. Kosztuje ok. 1200 zł (2445/2055)- jest bez prowadnic i ma blachę nitowaną, a nie zgrzewaną. Czy ktoś ma może coś podobnego?
    Mam taką, kupiłem w zeszłym roku, była to najlepsza oferta na rynku, no i bez prowadnic co wg. mnie jest dużą zaletą. kupiłem nieocieploną -sam to zrobię- i bez montażu -już to z pomocą żony zrobiłem. Od roku chodzi leciutko, nic nie skrzypi, jest OK

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    Długi - dzięki za odpowiedź. Muszę zacząć szukać koniecznie bramy garażowej, ale na razie nie widzę wsród wypowiedzi lidera.
    Pozdrawiam

  18. #18

    Domyślnie

    Peter, dzięki, sprawdziłam oczywiście. Jeszcze przed zamówieniem bramy hormanna. Promocja wydawała się zachęcajaca ale suma sumarum wyszlo prawie na to samo (200 zł rożnicy). natomiast wszeklkie dodatkowe elementy do automatu np. drugi pilot sa potwornie drogie. Więc bedziemy mieli Hormanna z napedem Nice i dwoma pilotami 4-kanałowymi.

  19. #19

    Domyślnie

    Wracam do tematu bram garażowych.Dziki123 napisał że brama uchylna koniecznie z furtką,czy ktoś może mi powiedzieć po co mi ta furtka? Raczej zdecydowałem się już na Wiśniowskiego, ale to z powodu ceny .Może Macie innych niedrogich producentów i ta furtka? Boję się że będzie szpecić Buduję w rejonie Łodzi
    Pozdrowionka Darek

  20. #20

    Domyślnie

    bardzo zadowolony jestem z bram uchylnych i ocieplonych firmy http://www.normstahl.com.pl nie maja prowadnic w garazu, znajomy ma wisniowskiego i widze jak sie meczy ... nawet mu nie mowie o swoich bo szkoda mi jego zdrowia, dzialaja cicho, zadnych dzwiekow, jestem zadowolony, mam je od grudnia, chyba 6 grudnia
    koszt 2 standardowych bram z wybranym kolorem 3k PLN z montazem

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: paj^ dnia 2003-03-31 21:01 ]</font>

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony