dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 57
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1139
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tomasz P.
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    259

    Domyślnie

    Budujesz dom bez podpiwniczenia, tak?
    W takich domach stosuje się izolację przeciw wodną poziomą. Masy dyspersyjne zabezpieczają ściany fundamentowe jedynie przeciw czynnikom korozyjnym z gruntu (kwasowość), w żadnym wypadku nie przeciw wodzie.
    Zabrzmi to absurdalnie i wiadome że unika się takich sytuacji ale fundament może nawet stać w wodzie i nic mu nie będzie, wystarczy zabezpieczyć go (oraz podłogę) od góry izolacją poziomą aby nie podciągał kapilarnie wody do ścian i podłogi na gruncie.

    Nic nie stoi na przeszkodzie wybrania pospółki z budynku, jeżeli to ma wpłynąć na twój wewnętrzny spokój to działaj śmiało tak jak zaplanowałeś.
    I tu się z tobą zgadzam lepiej mieć 100% że jest tak jak powinno być zrobione.

    Pozdrawiam
    Tomasz

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Piszesz bardzo sensownie muszę jeszcze to przemyśleć, bo może faktycznie nie ma sensu wzruszać tak dobrze zagęszczonej pospółki. Ściągnąć z wierzchu, wykopać pod kanalizację, zagęścić skoczkiem ślady po Bobcacie. Folia, styro, folia, druty, beton i czekanie do wiosny

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pawloslaw
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-620
    Posty
    82

    Domyślnie

    Jak bedziesz kupowal kanalizację, to koniecznie z rdzeniem litym (nie spienionym!). Niezaleznie od klasy SN rdzen spieniony potrafi pekac przy lekkim uderzeniu lopata. Zasada jest taka ze SN8 pod drogi, SN4 pod chodniki i zielen. Wavin utarl sie ze jest najlepszy, ale to juz nie te czasy. Warto rzucic okiem na Kaczmarka. Z drugiej strony Poliplast (teraz jakies Nicole chyba) czy inne magnaplasty to po prostu byle co

    Jesli chodzi o styropian polecam go kazdorazowo zwazyc przed zakupem i kupic ten ktory jest najgestszy. Czesto rzeczywista gestosc odstaje o tej na opakowaniu

    http://producencistyropianu.pl/2012/...zed-zakupem-2/
    Ostatnio edytowane przez pawloslaw ; 30-07-2016 o 23:41

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Dzięki! Na pewno wezmę to pod uwagę.

    Jeżeli chodzi o malowanie ścian fundamentowych to chyba faktycznie sobie odpuszczę. Muszę się z tym jeszcze przespać, ale decyzja chyba podjęta. W projekcie mam, że woda nie ma właściwości agresywnych, więc...

    A co do mojego planu odnośnie ocieplenia i lania podłogi:

    - folia 0.3mm
    - styropian (jeszcze się waham, bo 2x10cm to trochę dużo, może zrobię 2x8cm)
    - folia 0.3mm
    - zbrojenie (PYTANIE: czy jest konieczne? Bo w wielu dziennikach i poradnikach ludzie leją beton od razu na folię bez zbrojenia).

    Oprócz kanalizacji jeszcze wyprowadzę wodę na wierzch i chyba to byłoby na tyle.

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tomasz P.
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    259

    Domyślnie

    Polecam przeczytać dziennik artixa1 tam znajdziesz gotowe rozwiązanie:
    link:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...%C4%99-tanio-)

    Pozdrawiam
    Tomasz

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Dzięki! Wciągnąłem nosem za jednym podejściem

    Wiele rzeczy mi się rozjaśniło, chociaż jego dom to typowo energooszczędny. U nas będzie trochę bardziej wyluzowane podejście, ale technologie podobne.

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    O, kolejny mielczanin. Miło poznać.

    Nie odkopuj tych fundamentów, bo to malowanie nie ma większego sensu. Dzisiaj ludzie nawet murki od ogrodzenia malują, ale stare, niemalowane stoją dziesiątki lat i nic im nie jest.

    Co do styropianu, to 2x10cm to wcale nie jest jakoś bardzo dużo. Osobiście mam 5+10+15+5 i to już można uznać za przesadę... fakt, poniosło mnie. Samo zbrojenie to koszt jakieś 2,50zł/m2, więc koszt to nie jest duży. Jeśli dasz styropian EPS 100 to możesz z tego zrezygnować. W Mielcu często jednak na składach sprzedawany styropian "pod wylewkę" to EPS 80, a nawet EPS 60. Lepiej dopłacić, żeby potem podłoga nie siadła.

    Samozaparcia życzę. Albo nie... wytrwałości. I zdrowia.

  8. #28

    Domyślnie

    Ja tez bym nie odkopywał fundamentów.
    Pozdrawiam kolejnego samoroba

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Skoro tyle głosów za zostawieniem fundamentów w spokoju to tak zrobię

    Przemek Kardyś, tak z ciekawości, jak możesz, to gdzie się pobudowałeś? Ja w Maliniu (bliżej do rodzinnego Sandomierza )

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tomasz P.
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    259

    Domyślnie

    Dobra decyzja.

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Podleszany.

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Ilu doradzających, tyle opinii: ktoś poddał w wątpliwości mój plan zrobienia stanu zero przed zimą i czekania do wiosny z murowaniem. Według tej osoby (budowlaniec robiący domy pod klucz) lepiej zostawić sam fundament, bo w zimie na pewno będzie woda zamarzać-rozmarzać-zamarzać-itd. I że to niby ma źle wpłynąć na stan nowowylanej podłogi.

    Nie brałem takiej opcji w ogóle pod uwagę, bo to opóźni zabawę na wiosnę o parę ładnych tygodni.
    Ostatnio edytowane przez ggdh ; 01-08-2016 o 23:13

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Daj spokój. Stan zero przed zimą, a SSO na wiosnę to norma. Chudziak nie pęknie, a najwyżej odrobinkę się posypie z wierzchu, co absolutnie nie ma znaczenia praktycznego. Chudziak jest tylko po to, żeby dac podparcie. R&K robił tu posadzkę na gotowo z ogrzewaniem przed murami i nic mu się nie stało. Ty też nie pękaj.

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Nie mam zamiaru tak mi się właśnie zdawało, że to normalny porządek rzeczy, ale wolałem się upewnić. Dzięki!

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Kolejne pytanie: czy znacie przypadek, żeby podłoga siadła na EPS 80?

    Bo tak patrzę na różnych producentów i wygląda to tak, że prawie każdy EPS 80 markowych producentów ma obciążalność 2400kg/m2. Przecież takich obciążeń w domu nie ma! Beton B20 to około 200kg/m2/10cm wylewki, na to jakiś anhydryt pewnie kolejne 100kg/m2. Nawet podczas domówki z tłumem 6 osób / m2 obciążenie ledwo skoczy do 600-800kg/m2 - chociaż i tak NIE, bo nie będzie to obciążenie punktowe na dokładnie 1m2, ale rozłożone na kilku m2 wokoło.

    Gdybam sobie czy jest sens dopłacać do 100kPa, jeżeli jest to na bardzo duży "wyrost"? W jakich realnych sytuacjach "życiowych" te 100kPa może być wykorzystane? Jako akwarysta pomyślałem w pierwszej kolejności o dużym akwarium (dużym tzn. 2500 litrów). Taki baniak ma 3m długości i na tylu ciężar ok 3500kg musi się rozłożyć. Dalej zostaje zapas obciążalności EPS 80, nie mowiąc o EPS 100 (który ma raczej w okolicach 3000kg/m2 o ile pamiętam).

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.291

    Domyślnie

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    Kolejne pytanie: czy znacie przypadek, żeby podłoga siadła na EPS 80?
    Jako akwarysta pomyślałem w pierwszej kolejności o dużym akwarium (dużym tzn. 2500 litrów). Taki baniak ma 3m długości i na tylu ciężar ok 3500kg musi się rozłożyć. Dalej zostaje zapas obciążalności EPS 80, nie mowiąc o EPS 100 (który ma raczej w okolicach 3000kg/m2 o ile pamiętam).
    Ja zrobiłem podłogę po całości na eps100. Również będzie stał baniak. Nie jest to jakaś różnica kolosalna w cenie między 80 z 100, tym bardziej, że jest tego u mnie 15cm. To wolałem dać 100.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Osoba o wadze 100kg stojąc na jednej nodze robi nacisk punktowy 10 ton/m2, czyli 100kPa właśnie.

  18. #38
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Nikt nie będzie stawał na EPSie, ale na zbrojonej wylewce

    A jeśli już rozmawiamy o nacisku to możesz stworzyć diament próbując wcisnąć szpilkę w cegłę posypaną sadzą ale to chyba nie o to chodzi i nikt tak nie robi.

  19. #39

    Domyślnie

    Różnica w cenie to 10%? ile zaoszczędzisz na całej podłodze?

  20. #40
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Ja się nie napaliłem na EPS 80, pewnie i tak kupię 100, ale czy są jakieś argumenty za 100? A nie tylko, że "przecież każdy tak robi".

    Poza tym 500zł tu, 500zł tam...

Strona 2 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony