dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 48 z 48
Pokaż wyniki od 941 do 947 z 947

Domyślnie

Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Ja, gdybym nie miał dzieci i nie musiał tyle miejsca zostawić na "zabawę" to też miałbym mniej trawy
    Wolę ogród niż boisko
    My mamy dzieci , tyle że nasze córki mają już po 12 lat

My wydzieliliśmy pewną część działki . Mają w jednej części boisko do gry w piłkę a w drugiej plac zabaw.

To ta strefa zaznaczona na czerwono. Zdjęcie stare i nie oddaje obecnego wyglądu działki , ale no cóż , widać Google rzadko aktualizuje mapy.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mapa.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	75,6 KB
ID:	434479
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej - 4 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

Domyślnie

Cytat Napisał mku7i Zobacz post
    Próbowałeś nawozu Yara Mila Complex ? U mnie tydzień po zastosowaniu trawa świetnie się zagęściła. Efektem ubocznym jest konieczność częstego koszenia.
    Rozsypałem trochę nawozu kilka dni temu. Kupiłem jakiś uniwersalny do innych nasadzeń. Nie wiem czy za mało nie dałem , ale nie chciałem spalić trawnika bo trawa czesto jest jeszcze niska w wielu miejscach.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej - 4 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar uciu
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec

Domyślnie

Cytat Napisał mku7i Zobacz post
    uciu fajnie ta altana wyszła. Korzystałeś z jakiegoś gotowca, czy wymiary pod siebie zrobiłeś ? Jakim impregnatem ostatecznie pomalowałeś drewno ?
    Dzieki za opinie
    Bazowałem na altanie Kaszpira
    Wymiar zrobiłem "pod siebie" - by wszedł stół z fotelami i by zostało trochę miejsca na jakiegoś grilla
    W sumie wyszło 5m x 3,4m.
    Ale po ostatnich opadach widzę, ze mogłem więcej dach wypuścić bo deszcz zacinał na około 40cm do środka.
    Zamysł był troch inny - miał byś modrzew syberyjski cięty w rąby na żaluzjach - ale z racji ceny, wykorzystałem drewno, które zostało z budowy.

Malowałem: Tikkurila Pinjasol Wax - taniej wychodzi niż Valtti Expert a to ponoć to samo.
    Pinjasolu nie kupisz w sklepie (olx/allegro) bo to produkt dla przemysłu, w Valtti płacisz za marketing, ładniejszą puszkę itp.

Musze tam jeszcze pociągnąć prąd ale to będę robił przy okazji wkopywania rury drenażowej do podlewania żywopłotu

Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec

Domyślnie

tyle dzis zrobione....

Nazwa:	IMG_20190911_171251_1.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	434490

bo nie dostałem jednej rury... a te co dostałem nie pasują do muf... (mufy i rury mają tą samą średnice i nie można ich ze sobą połączyć....)

Nazwa:	IMG_20190911_192407.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	434491

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Kaizen
    Kod pocztowy
    05-540
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    113

Domyślnie

Cytat Napisał uciu Zobacz post
    tyle dzis zrobione....

Nazwa:	IMG_20190911_171251_1.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	434490
    To ma być czerpnia wentylacji? To pamiętaj, że otwór w materiale konstrukcyjnym musi być sporo większy, żeby weszło tam kilka cm piany dookoła. Tą rurą będzie śmigała duża ilość lodowatego powietrza - więc trzeba to dobrze zaizolować, żeby para się nie skraplała.

A te rury to jakieś dziwne kupiłeś - z kielichami. Spiro się normalnie stosuje (proste - do połączenia dwóch kawałków trzeba wtedy mufy, z kształtkami łączy się bez muf).

Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec

Domyślnie

Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To ma być czerpnia wentylacji? To pamiętaj, że otwór w materiale konstrukcyjnym musi być sporo większy, żeby weszło tam kilka cm piany dookoła. Tą rurą będzie śmigała duża ilość lodowatego powietrza - więc trzeba to dobrze zaizolować, żeby para się nie skraplała.

A te rury to jakieś dziwne kupiłeś - z kielichami. Spiro się normalnie stosuje (proste - do połączenia dwóch kawałków trzeba wtedy mufy, z kształtkami łączy się bez muf).
    To ma być nawiew przy bramie do garażu. Otwór mam prawie na styk... na rurę 125mm
    W garazu i tak mam chłodno (nie grzałem go w zeszłym sezonie) wiec może nie być problemu z przemarzaniem ściany przy tej czerpni?
    Rurę w ścianę wstawię z PCV - metalowa za bardzo przenosiłaby zimno>
    Nie chciałbym juz te tego rozkuwać bo wczoraj już obrobiłem styro od zewnątrz.
    Mógłbym wstawić rurę 100 i wejdzie więcej piany ale wentylacja jeszcze się pogorszy
    Obecnie rura 125 to i tak mniej niż mówią przepisy - powinien być nawiew minimum 200cm2 wiec rura 150 lepiej 180, lub kratka 140x140.
    Większej rury na razie nie chce dawać by nie wyziębiało zbytnio garażu.
    Jak będzie za mało i będę widział wilgoć założę wentylator na wyciągu.

Wylot jest po przeciwnej stronie przy suficie (rura 150) i mam do podłączony do grzybka na dachu.

Co do rur - kupowałem je na allegro i one są z kielichami.
    Nie miałem w okolicy ządnego sklepu z gratami do WM.
    Nie miałem nigdy problemu ze składaniem tego. Teraz trafiły się jakieś niemiarowe mufy.
    Ale wczoraj już wykombinowałem - znalazłem pasujące (prawie) kolano, która zostało mi z WM. Uszczelnię to i będzie ok.
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 12-09-2019 o 08:07

Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec

Domyślnie

Dziś szukałem jaką tu rurę wstawić w ściane na czerpni.... miała być PCV ale przysłali mi metalową.
    Metalowej się bałem, że bedzie przemarzało, że będzie rdzewiało...
    Miała być rura 125..... ale rozkuliśmy ścianę bardziej i wstawiłem kanalizę SN8 160....
    Okazało się ze rura 160 SN8 idealnie pasuje do kratek 150mm - z racji grubej ścianki.
    Miałem też rurę SN4 ale w niej kratka była za lużna - do -SN8 wchodzi z delikatnym oporem.

Pozostaje zapianować...brakło mi piany... i kupić anemostat 150 pd strony garażu.

Nazwa:	IMG_20190912_194137.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	434546

Nazwa:	IMG_20190912_194204.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	434547

Nazwa:	IMG_20190912_194152.jpg