dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 58
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1147
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie Parterówka na wąską działkę (im więcej samemu tym lepiej)

    Witam wszystkich,

    Startujemy z dziennikiem budowy naszego domu

    Projekt wzorowany na Kosie III studia Atrium.


    Działkę mamy wąską i długą 18m*50m z wjazdem od zachodu na dłuższym boku.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2016-02-13-1029.jpg
Wyświetleń:	564
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	361298


    Jako, że z założenia miała być parterówka nie umieliśmy znaleźć nic gotowego.

    Postanowiliśmy więc rozrysować wszystko samemu i dać projektantowi


    Właściwy projekt się jeszcze rysuje ale ma wyglądać tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	2454
Rozmiar:	105,2 KB
ID:	361290

    Z założenia dom ma być tani w budowie i prosty bo większość mamy zamiar zrobić samemu

    Z grubsza:
    - płyta fundamentowa z ocieplenim pod XPS i nad EPS
    - ściany gazobeton + 20cm styro
    - dach dwuspadowy (dachówka - choć bardzo podoba mi się blacha w rąbek

    Sam dom z zewnątrz ma wyglądać mniej więcej tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	1368
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	361295
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	789
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	361296

    Jak na razie od zakupu działki w lutym:
    - zrobiliśmy ogrodzenie częściowo - słupki + podmurówki na 3 ścianach
    - postawiliśmy blaszaka z "tablicy"
    - no i musiałem już posadzić żywopłot na 3 ścianach z grabów by po woli sobie rósł
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zywoplot.jpg
Wyświetleń:	1543
Rozmiar:	101,6 KB
ID:	361303



    To na tyle
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 31-12-2016 o 20:36
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Aha - w przyszłości będziemy musieli jeszcze wywiercić studnię głębinową - planujemy wode z własnego ujęcia ponieważ wodociąg w naszej drodze jest prywatny i właściciele za wpięcie chcą odstępnego ok 20tys zł + to co musze sam pociągnąć 70m... Nie wiem jak na to bedzie się UM zapatrywał bo w PZP jest ze trzeba podłączyć się do miejskiej sieci ale chyb nie mogą mnie zmusić do podłączenia do prywatnej nitki... Na razie sami walczymy z wodą - tzn próbujemy wybić studnię do potrzeb budowlanych ale marnie to idzie - musimy udoskonalić rurę do bicia by materiał z niej nie wypadał. Jest na razie 7 metrów i dalej susza. Ogólnie cieżko idzie bo jest sam suchy piach.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	studnia.jpg
Wyświetleń:	669
Rozmiar:	99,6 KB
ID:	361301

    Z racji tego ze nie umiemy z ojcem wytrzymać bez roboty zebraliśmy tez humus ręcznie pod płyte wyrównując sobie przy okazji teren
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	humus.jpg
Wyświetleń:	823
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	361302

    i zagospodarowanie działki:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	działka.jpg
Wyświetleń:	872
Rozmiar:	103,6 KB
ID:	375897
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 15-12-2016 o 08:50
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Odebrałem dziś wyliczone OZC :

    Projektowe obciążenie cieplne budynku ΦHL: 6278 W

    Sezonowe zapotrzebowanie na energię na ogrzewanie
    Strumień powietrza wentylacyjnego-ogrzewanie Vv,H: 233,4 m3/h
    Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd: 35,25 GJ/rok
    Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd: 9790 kWh/rok
    Powierzchnia ogrzewana budynku AH: 154 m2
    Kubatura ogrzewana budynku VH: 431,7 m3
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 228,6 MJ/(m2·rok)
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 63,5 kWh/(m2·rok)
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EVH: 81,6 MJ/(m3·rok)
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EVH: 22,7 kWh/(m3·rok)

    Czyli nie ma tragedii ale bedę chcai to poprawić poprzez okna - wyszły tam straty 24,4% w stos do całości strat.

    Pojawił się też temat ogrzewania....gaz odpada (wysoki koszt przyłącza), wszystkie kopciuchy tez.
    Pozostaje wiec prąd... a wiec bufor z grzałką i 2taryfa (do czeka namawiał mnie audytor liczący OCZ) lub PC.

    Bufor na gotowo to ok 12tyś, pompa ok 30 (powietrze-woda).
    Lubimy ciepło w domu a wiec temp musi być na poziomie 23stopni.

    Ma ktoś doświadczenie z grzaniem buforem?
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na planie nie ma izolacji między garażem a domem - to generuje ci straty ciepła.
    Garaż w domu energooszczędnym i pasywnym powinien być przyklejony do domu, a nie tworzyć z nim wspólną konstrukcyjną całość.
    Wówczas nawet nie trzeba go ocieplać, o ile nie będzie grzany - dodatkowe oszczędności w czasie budowy.

    Coś jak tu:


    komin w kotłowni do likwidacji, skoro nie chcecie gazu.
    Przy grzaniu PC lub prądem nie potrzeba wejścia do kotłowni robić z garażu, wygodniej jest z domu. Wówczas w takim pomieszczeniu można urządzić także pralnię.
    Trochę ciasno robi się przy wejściu na salony z wiatrołapu.
    Przy dwójce dzieci warto rozważyć jedną łazienkę z wanną a jedną z prysznicem - wówczas gdy nastolatek zajmie na kilka godzin łazienkę, można się wykąpać bez kłotni.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Dzieki za info.
    Garaz planuje ogrzewać powiedzmy do 12-15stopni - choć musze to przekalkulować czy jest sens grzania...auta.
    Komina oczywiście nie bedzie i w miejscu kotłowni chce sobie zrobić taki mały warsztat - dlatego wejście od garazu choć zobaczymy czy nie zrobi się tam pralni bo też taka koncepcja się pojawiła - z wejściem przez łazienke w miejscu prysznica.
    Wtedy prysznic idzie do WC - choć to się żonie nie podoba:-/

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parterpc2 (1).jpg
Wyświetleń:	419
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	366243

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 02-09-2016 o 15:16
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Dziś odebrałem projekt
    (w końcu, bo po 4 miesiącach)

    Trzeba go pooglądać i zabrać się za wypełnianie wniosku o PnB.

    Martwi mnie wysokość ściany kolankowej (80cm) - śni mi się to po nocach od 3 tygodni...
    Chciałem jak najniższą, lub całkowicie bez ale, że na strych są schody nie da rady.
    U góry drzwi na strych nie są w najwyższym punkcie strychu i w tym jest problem.

    Przez co mam obawy czy dom nie bedzie sie wydawał na za duży/ za wysoki.
    Miał być niską parterówką a przez tą scianę kolankową (80cm) będzie wyglądał jak dom z poddaszem użytkowym.
    Plusem jest to, że bedzie wygodny strych i kiedyś to bedzie można zaadoptować na mieszkanie.

    Bedę kombinował jak ten dom obniżyć - co mi przychodzi do głowy:
    - obniżenie sufitu na parterze z 2,8 na 2,6??
    - zmiana wielkości drzwi na strych na 1,9m
    - zastosowanie wyższych stopni na strych - jest 17 stopni po 18cm
    - zmiana kształtu schodów na strych by drzwi wypadły po środku strychu - ale to jadnak chyba za duża zmiana.

    Trzeba bedzie coś wymyślić.

    Fotki wieczorem.
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Doradzcie, bo przegladam projekt i jest pierwsza zagadka- co do wentylacji mechanicznej- w celu podgrzania powietrza w zimie zastosowano kanalowa nagrzewnice elektryczna o mocy 1,8kW....

    Po co to? Nie da sie tego jakos pozbyc???
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Dziś odebrałem projekt
    (w końcu, bo po 4 miesiącach)

    Trzeba go pooglądać i zabrać się za wypełnianie wniosku o PnB.

    Martwi mnie wysokość ściany kolankowej (80cm) - śni mi się to po nocach od 3 tygodni...
    Chciałem jak najniższą, lub całkowicie bez ale, że na strych są schody nie da rady.
    U góry drzwi na strych nie są w najwyższym punkcie strychu i w tym jest problem.

    Przez co mam obawy czy dom nie bedzie sie wydawał na za duży/ za wysoki.
    Miał być niską parterówką a przez tą scianę kolankową (80cm) będzie wyglądał jak dom z poddaszem użytkowym.
    Plusem jest to, że bedzie wygodny strych i kiedyś to bedzie można zaadoptować na mieszkanie.

    Bedę kombinował jak ten dom obniżyć - co mi przychodzi do głowy:
    - obniżenie sufitu na parterze z 2,8 na 2,6??
    - zmiana wielkości drzwi na strych na 1,9m
    - zastosowanie wyższych stopni na strych - jest 17 stopni po 18cm
    - zmiana kształtu schodów na strych by drzwi wypadły po środku strychu - ale to jadnak chyba za duża zmiana.

    Trzeba bedzie coś wymyślić.

    Fotki wieczorem.
    Nic nie wymyślisz. Skoro masz tak w projekcie to już po ptokach. Ja osobiście uważam ze lepiej całkiem zrezygnować z takiego strychu któr5y może się kiedyś zaadoptuje na mieszkanie bo raczej tak nie będzie. Czasy się zmieniają i teraz dzieci jak dorosną to chcą uciekać z domu i nie myślą o tym by sobie górę robić. Przez to też wynik zapotrzebowania jest wysoki. Lepiej to zrobić tak jak wielu co buduje parterówki czyli zrobić ściany parteru, wieniec a na to wiązary które będą tak zaprojektowane by miały miejsce na stryszek. Tak to będziesz musiał robić strop, schody, ściankę kolankową itp. Jednym słowem masa kasy na to pójdzie a całkiem niepotrzebnie. Przemyśl dobrze sprawę bo jeszcze jak nie załatwiasz PnB to możesz zmienić projekt a potem będzie ciężko. Wejdź sobie w dzienniki samorobów i zobacz jak budują parterówki. Obejrzyj sobie przykładowo ten dziennik (mam nadzieję ze Seba się nie obrazi) http://forum.muratordom.pl/showthread.php?228764 fajnie pokazuje swoje zmagania i wiele można się nauczyć. Ty się pchasz w wcale nie łatwą robotę jak na samoroba.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    kamilb1987b

    ściane kolankową wymuszają mi schody na strych, zwykłe pełnowymiarowe - żona tak chce i tego nie przeskoczysz. chce tam suszyć pranie itp.
    Poza tym jak mam przez wyłaz coś wnosić i wynosić ze strychu to mi się zazwyczaj odechciewa Gdyby nie było tych schodów na pewno upierałbym się na wiązary, choć od razu odradzał je projektant - mam 3 kat szkód górniczych wiec polecał lany żelbetowy strop do spięcia wszystkiego w całość.

    Na stropie na strychu ma być 30cm ocieplenia (pur lub styro) a sam strych ma być nieocieplony. (dach).

    A link do dziennika dzięki - już go przeglądałem kilka razy, podobnie jak dzienniki Sadysty, Hajnela, Duris, Arturo, Fotohobby i jeszcze kilka

    Myślę, że jak ścianę kolankową obniże o 1 pustak (już na etapie budowy) to się nic nie stanie.


    Nie bedzie żle, damy rade
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 19-09-2016 o 21:26
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Artur i Lidia
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    62
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post

    ściane kolankową wymuszają mi schody na strych, zwykłe pełnowymiarowe - żona tak chce i tego nie przeskoczysz. chce tam suszyć pranie itp.
    Poza tym jak mam przez wyłaz coś w nosić i wynosić ze strychu to mi się zazwyczaj odechciewa ...

    Na stropie na strychu ma być 30cm ocieplenia (pur lub styro) a sam strych ma być nieocieplony. (dach).
    U mnie chociaż w projekcie było poddasze nieużytkowe, przerobiliśmy je na w pełni użyteczny strych z wejściem po pełnowymiarowych schodach. Wchodzenie po drabinie to porażka. Po pierwszej zimie dach również ociepliliśmy, w ramach wypoczynku letniego ma się rozumieć.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    kamilb1987b

    ściane kolankową wymuszają mi schody na strych, zwykłe pełnowymiarowe - żona tak chce i tego nie przeskoczysz. chce tam suszyć pranie itp.
    Poza tym jak mam przez wyłaz coś wnosić i wynosić ze strychu to mi się zazwyczaj odechciewa Gdyby nie było tych schodów na pewno upierałbym się na wiązary, choć od razu odradzał je projektant - mam 3 kat szkód górniczych wiec polecał lany żelbetowy strop do spięcia wszystkiego w całość.

    Na stropie na strychu ma być 30cm ocieplenia (pur lub styro) a sam strych ma być nieocieplony. (dach).

    A link do dziennika dzięki - już go przeglądałem kilka razy, podobnie jak dzienniki Sadysty, Hajnela, Duris, Arturo, Fotohobby i jeszcze kilka

    Myślę, że jak ścianę kolankową obniże o 1 pustak (już na etapie budowy) to się nic nie stanie.


    Nie bedzie żle, damy rade
    Jak się da styro to i trzeba wylewke zrobić bo po styropianie chodzić nie będziesz. Jak nie będziesz grzać strychu to w zimie i tak tam nic nie wysuszysz bo będzie za zimno. Aby mróz z strychu nie wchodził przez schody do domu to musisz schody zbudować. Jak już planujesz że w przyszłości coś tam zrobisz mną drugie mieszkanie to może warto pomyśleć o wprowadzeniu przez strop mediów i je zaslepic by potem było łatwiej się wpiąć bez zbędnego kucia. Też w tym przypadku szkoda obniżać ściankę kolankowa bo potem będzie tego brakować. Oszczędzisz parę stówek na bloczkach kosztem wygody. Jak już chcesz mieć suszarnie to może warto zrobić sobie takie pomieszczenie na strychu a ścianki z płyt gk. Ocieplisz tylko suszarnie a reszta zostaje jako strych na graty.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Ruty:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elewacja1.jpg
Wyświetleń:	385
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	367923

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elewacja2.jpg
Wyświetleń:	292
Rozmiar:	81,2 KB
ID:	367924

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	389
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	367925

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	strych.jpg
Wyświetleń:	214
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	367927
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przekroj 1.jpg
Wyświetleń:	303
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	367928

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przekroj 2.jpg
Wyświetleń:	191
Rozmiar:	88,1 KB
ID:	367929

    Czy nie uważacie, że ten dom jest za wysoki? Nie ma kształtu parterówki a raczej kształt domu z użytkowym poddaszem.
    Ściana kolankowa jest według mnie za wysoka ale jak się ją obniży to nie wejdą drzwi na strychu. Na pewno tak jest praktyczniej ale wyglądowo kupa:-//


    i wentylacja mechaniczna:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	went.jpg
Wyświetleń:	302
Rozmiar:	52,1 KB
ID:	367930

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	went2.jpg
Wyświetleń:	174
Rozmiar:	70,2 KB
ID:	367931
    Nie wiem dlaczego zrobili wentylacje na strychu (nieogrzewanym), dodatkowo wsadzili nagrzewnice??
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Jak się da styro to i trzeba wylewke zrobić bo po styropianie chodzić nie będziesz. .
    Myślałem o styro i podłodze z OSB na legarach lub na styro dać jakiś pianomat i na to bezpośrednio OSB 2 warstwy na mijanke.

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Aby mróz z strychu nie wchodził przez schody do domu to musisz schody zbudować
    schody a na górze drzwi, cała klatka schodowa ma być ocieplona od strony poddasza.

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Jak nie będziesz grzać strychu to w zimie i tak tam nic nie wysuszysz bo będzie za zimno. .
    Wysuszysz, wysuszysz nawet na mrozie Tylko problem z tym włażeniem tam w kurtce - o tym żona nie pomyslała

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Jak już planujesz że w przyszłości coś tam zrobisz mną drugie mieszkanie
    Znając życie tego mieszkania tam nie bedzie nigdy... bardziej chodziło mi o wygodne wejście a żonie o suszarnie.

    Trzeba to przemyśleć i przegadać to z żoną, bo z tymi schodami jest wiecej problemu niż pożytku chyba (zajmują przestrzen w sieni, dom jest wyższy o około 60cm przez co stracił bryłe parterówki, też nie wiem jak sie na to bedzie widział bank (częściowo chce wziąć kredyt - i nie wiem czy przez schody nie bedą liczyć strychu jako powierzchni użytkowej)
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  15. #15

    Domyślnie

    Jeżeli zrobisz trochę dłuższe (szersze) okapy to zmienią się proporcje budynku.
    Pozdrawiam
    Forum to magia

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Myślałem o styro i podłodze z OSB na legarach lub na styro dać jakiś pianomat i na to bezpośrednio OSB 2 warstwy na mijanke.



    schody a na górze drzwi, cała klatka schodowa ma być ocieplona od strony poddasza.



    Wysuszysz, wysuszysz nawet na mrozie Tylko problem z tym włażeniem tam w kurtce - o tym żona nie pomyslała



    Znając życie tego mieszkania tam nie bedzie nigdy... bardziej chodziło mi o wygodne wejście a żonie o suszarnie.

    Trzeba to przemyśleć i przegadać to z żoną, bo z tymi schodami jest wiecej problemu niż pożytku chyba (zajmują przestrzen w sieni, dom jest wyższy o około 60cm przez co stracił bryłe parterówki, też nie wiem jak sie na to bedzie widział bank (częściowo chce wziąć kredyt - i nie wiem czy przez schody nie bedą liczyć strychu jako powierzchni użytkowej)
    Jest nad czym dyskutować i nad czym myśleć. Jak sam powiedziałeś, na strychu raczej nic nie zrobisz w przyszłości więc pytanie jaki sens ma iść w to? Nawet jak na suszarnie to taniej będzie kupić suszarkę do ubrań niż pchać się w kombinacje na strychu. Niestety ale masz pecha z tymi szkodami górniczymi ale czy na pewno strop jest wtedy konieczny? Jakieś dwa, trzy podciągi spinające nie wystarczą?

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Trzeba to przemyśleć i przegadać to z żoną, bo z tymi schodami jest wiecej problemu niż pożytku chyba (zajmują przestrzen w sieni, dom jest wyższy o około 60cm przez co stracił bryłe parterówki, też nie wiem jak sie na to bedzie widział bank (częściowo chce wziąć kredyt - i nie wiem czy przez schody nie bedą liczyć strychu jako powierzchni użytkowej)
    Koszt budowy strychu to pewnie min. 3 tyś więcej (np. na schody). Ile kosztuje suszarka bębnowa?


    Ja mam w domu składziko-pralnio-suszarnio-kotłownię wielkości łazienki.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Nie wiem dlaczego zrobili wentylacje na strychu (nieogrzewanym), dodatkowo wsadzili nagrzewnice??
    Jeśli strych ma być suszarnią to musi być tam wentylacja. Nadmierna wilgoć pod dachem nie jest wskazana.

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Nie rezygnuj z możliwości zrobienia poddasza użytkowego. Nigdy nie wiadomo jak kiedyś potoczy się życie. Stosunek wysokości do szerokości moim zdaniem nie jest zły. Optymalna wysokość parteru to dla mnie 260cm (kompromis między ekonomiką ogrzewania i aspektem wizualnym).

    Nagrzewnicą się nie przejmuj, po prostu jej nie dawaj. Stosuje się dwa rodzaje nagrzewnic: pierwotne i wtórne. Jedne służą jako system zapobiegający zamarzaniu wymiennika i są stosowane przed rekuperatorem, a drugie służą ogrzewaniu powietrza nawiewanego do pomieszczeń i są umieszczane za rekuperatorem. Ekonomiczne jest rozwiązanie drugie ale tylko w domach pasywnych lub mocno energooszczędnych, w których nie ma ogrzewania centralnego. Twój projekt wentylacji jest wysoce nieprecyzyjny.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    Nie rezygnuj z możliwości zrobienia poddasza użytkowego. Nigdy nie wiadomo jak kiedyś potoczy się życie. Stosunek wysokości do szerokości moim zdaniem nie jest zły. Optymalna wysokość parteru to dla mnie 260cm (kompromis między ekonomiką ogrzewania i aspektem wizualnym).
    Już obniżyłem strop parteru na 265, w dodatku zlikwidowałem jednak te schody (przez co ściana kolankowa poszła na dół o 60cm). Strych i tak bedzie duży (2,3m do jętek) a bedzie się na niego wchodzić od garazu - może zrobie jakieś wąskie schodki drewniane po ścianie? Z założenia miała to być parterówka i niech tak zostanie. Jeśli kiedyś bedie ktoś tam chciał zamieszkać po prostu podniesie się dach do góry. Poza tym bardzo podoba mi się bryła parterówki z 2 spadpwym dachem np:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kos-iii-wizualizacja-1_sa.jpg
Wyświetleń:	525
Rozmiar:	100,7 KB
ID:	368130

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    Twój projekt wentylacji jest wysoce nieprecyzyjny.
    Bartek
    a w dodatku zapłaciłem za niego 500zł.... Wentylacja miała być tylko na dole (tam gdzie jest ogrzewanie) a zrobili też na strychu - po co???
    Czy samo rozmieszczenie punktów jest prawidłowe? Rekuperator chce dać do pomieszczenia gospodarczego koło garażu i wszyskie rury puścić flexami po stropie parteru. Poza tym zastanawiam się czy nie dać osobnego kanału do okapu kuchennego - z pominięciem wentylacji mechanicznej.
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 22-09-2016 o 09:32
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

Strona 1 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony