dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 58
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1147
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Rozmieszczenie punktów trochę bym poprawił tzn. anemostaty dałbym bardziej w pobliżu okien. Redukuje to ewentualne wykraplanie się pary wodnej na szybach. W salonie tworzy się "martwa" strefa w prawym dolnym rogu. Pamiętaj, że powietrze z nawiewów kieruje się w stronę wywiewów, tzn. z pokoi kieruje się do kuchni i łazienek. Okap kuchenny niestety nie za dobrze współpracuje z wentylację mechaniczną (sprawdzone w praktyce). Jego wydajność jest o wiele większa niż rekuperatora. Z drugiej strony szkoda też wyrzucać to ciepło bez odzysku. Wg mnie najlepszym rozwiązaniem (chociaż nie idealnym) jest obieg zamknięty okapu z przepuszczaniem powietrza przez filtry węglowe, a anemostat wywiewny w niewielkim oddaleniu. Dając osobny kanał grawitacyjny w kuchni zaburzysz działanie wentylacji mech.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    Okap kuchenny niestety nie za dobrze współpracuje z wentylację mechaniczną (sprawdzone w praktyce). Jego wydajność jest o wiele większa niż rekuperatora. Z drugiej strony szkoda też wyrzucać to ciepło bez odzysku. Wg mnie najlepszym rozwiązaniem (chociaż nie idealnym) jest obieg zamknięty okapu z przepuszczaniem powietrza przez filtry węglowe, a anemostat wywiewny w niewielkim oddaleniu. Dając osobny kanał grawitacyjny w kuchni zaburzysz działanie wentylacji mech.
    Wg mnie, a po lekturze wielu (setek) opinii najlepiej przy WM zrezygnować w ogóle z okapu. Nie dosyć, że okap kosztuje krocie, to jeszcze służy przez większość czasu jako kurzołap, a sam w sobie hałasuje jak diabli -- pochłaniacz z kolei to jest tylko mieszacz powietrza. Dlatego ja dla przykładu będę miał tylko wyciąg WM w narożniku kuchni i bezpośrednio nad kuchenką (oczywiście zabezpieczony przeciw tłuszczowi) -- jak będzie potrzeba mocniejszego ssania, to gdzieś będzie przycisk do zwiększenia wydatku rekuperatora i tyle.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Co do samego okapu - żonie podoba się tak jak tu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	amelia_r09.jpg
Wyświetleń:	551
Rozmiar:	65,0 KB
ID:	368230

    i gdyby tylko zrobić "atrape" i od góry podłączyć ją pod WM???
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Problem z przedstawioną "rurą" (bo rozumiem, że nie będziesz kupować gotowca, skoro można to samo z nierdzewki zrobić za 1/10 ceny okapu) widzę taki, że podpięta WM może nie nadążyć zbierać oparów (okap ma 5x większą wydajność na tym punkcie niż WM) i tak czy siak będzie wylatywać bokami.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  5. #25

    Domyślnie

    Przedstawiony okap ładnie wygląda, ale kiepsko zbiera opary (jest wąski). Tez mi się taki podobał, ale zrezygnowałam po przeanalizowaniu licznych opinii.
    Dobry wybór z obniżeniem ścianki kolankowej. Na wizualizacji tak wysoka ścianka kolankowa wyglądała nienaturalnie - tak jakbyś kupił "gotowca" samodzielnie podnosił ściankę. Moim zdaniem wydasz dużo pieniędzy na to poddasze, a to tylko graciarnio - suszarnia. Dużo taniej byłoby kupić suszarkę elektryczną i jeszcze zostanie na wiele lat opłat za ten prąd jaki ona zużyje.

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Problem z przedstawioną "rurą" (bo rozumiem, że nie będziesz kupować gotowca, skoro można to samo z nierdzewki zrobić za 1/10 ceny okapu) widzę taki, że podpięta WM może nie nadążyć zbierać oparów (okap ma 5x większą wydajność na tym punkcie niż WM) i tak czy siak będzie wylatywać bokami.
    Wcześniej pisałeś, że opary chcesz zbierać WM bez opau - jak chcesz zbierać tłuszcz/gdzie chcesz zamontować filtr?

    Na mojej fotce wyzej (z ta kuchnią) widać w suficie dużu otwór przy oknie - pewnie też w celu zwiększenia wentylacji w kuchni.

    Początkowo chciałem wylot z okapu dać bezpośrednio na dwór - coś jak u sadysty i nadal wydaje mi się to najsensowniejsze.
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 23-09-2016 o 13:54
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Co do samego okapu - żonie podoba się tak jak tu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	amelia_r09.jpg
Wyświetleń:	551
Rozmiar:	65,0 KB
ID:	368230

    i gdyby tylko zrobić "atrape" i od góry podłączyć ją pod WM???
    Kumple z roboty ma właśnie taki okap i mówił że na pilota mu to działa , jak chce to załącza i tyle. Dał za to niecałe 2k i jest zadowolony ale też jego opinia nie będzie wiarygodna bo nie ma jeszcze dzieci i nie musi dużo gotować więc niewiadomo jak by to wtedy wyglądało. Niestety ale okap kłóci się z WM. U mnie w B-B są targi to mam zamiar się przejechać i będę też pytać co z tym okapem i jak to rozwiązać by nie zaburzało pracy WM. Niby bez okapu się obejdzie ale jakoś w to nie wierzę przy częstym gotowaniu ze względu na małą wydajność WM w porównaniu do okapu bo WM nie wyłapie tego tyle ile trzeba i wszystko z gotowania będzie szło na cały dom.

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Okap musi być ponieważ dodaje kuchni nowoczesności, a poza tym każdy go daje to i Ty musisz. Ja nawet miałem w planie kupić zepsuty. Jeśli planujesz zbudować dom o bardzo małym zapotrzebowaniu na energię, to rozwiązanie jakie stosuje "sadysta" nie jest najlepsze. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła musi działać w ten sposób, że całe wymieniane powietrze w domu musi przejść przez wymiennik. Wtedy możemy dopiero mówić o jakiejś sprawności wymiennika.

    A gdzie u Ciebie będzie stało akwarium? Jak duże?

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Ponoć okap może być w kuchni ale najlepiej o to spytać konstruktora wentylacji mechanicznej aby dobral odpowiednio to tak by było dobrze.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    Okap musi być ponieważ dodaje kuchni nowoczesności, a poza tym każdy go daje to i Ty musisz. Ja nawet miałem w planie kupić zepsuty.
    W poprzednim mieszkaniu nie użyłem okapu ani razu nawet wywaliłem z niego fabryczne światło i zamontowałem pasek ledowy, który włączał się razem z oświetleniem podszafkowym

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    A gdzie u Ciebie będzie stało akwarium? Jak duże?
    Akwarium będzie prawdopodobnie stało w roku między kuchnią a jadalnią - chciałbym tam dać jakąś kostke 90x90x80 oświetloną lampą wiszącą z sufitu
    coś jak tutaj miałem:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	178
Rozmiar:	77,3 KB
ID:	368491
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PICT9507.jpg
Wyświetleń:	193
Rozmiar:	87,7 KB
ID:	368492
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PICT1815.jpg
Wyświetleń:	268
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	368493


    Inna wersja to akwarium w poprzek salonu - oddzielające jadalnie od salonu ale nie wiem na ile to bedzie praktyczne przy imprezach, jak trzeba bedzie stoł obrócić:-/
    Jeszcze jest opcja z akwarium na scianie koło TV ale boje się ze lampa bedzie dawała po oczach wieczorami


    Jako, że schody skasowałem, wejście na strych będzie w garażu - w projekcie jest tam wyłaz dachowy ale może bym ten otwór w stropie powiększył i wtedy dał jakieś schody młynarskie??? Czy są jakieś przeszkody związane z powiększeniem otworu w stropie (do wymiaru około 200 x 80)?? Nie trzeba robić jakichś wzmocnień w stropie itp??
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter ver ost.jpg
Wyświetleń:	271
Rozmiar:	68,5 KB
ID:	368494
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Wcześniej pisałeś, że opary chcesz zbierać WM bez opau - jak chcesz zbierać tłuszcz/gdzie chcesz zamontować filtr?
    Na mojej fotce wyzej (z ta kuchnią) widać w suficie dużu otwór przy oknie - pewnie też w celu zwiększenia wentylacji w kuchni.
    Filtr będzie musiał być jak najbliżej ujęcia żeby kanał chronić przed zarośnięciem.

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Początkowo chciałem wylot z okapu dać bezpośrednio na dwór - coś jak u sadysty i nadal wydaje mi się to najsensowniejsze.
    Ale tak realnie, jak często korzystasz z wywiewu? Ja bardzo mało, pomimo posiadania WG. Przy WM efekt rozchodzenia się zapachów jest dodatkowo minimalizowany, bo przepływ odbywa się zawsze do wywiewu w kuchni. Dlatego doszedłem do wniosku, że nie warto robić okapu.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Dla mnie max. wys. akwarium to 60 cm ponieważ nie mam dłuższej ręki . Jak dla mnie kostka fajna ale nie jako akwarium główne. Za mała powierzchnia szyby głównej. Ja bym widział akwarium u Ciebie za sofą między oknami.
    A co do stropu koło otworu na schody to jest to na pewno jakiś problem. Zbyt wiele prętów zbrojeniowych byłoby przerwanych w tym miejscu. Aż się prosi o podciąg przy krawędzi dłuższego boku otworu (tzn. po jego lewej stronie) przez całą długość garażu. Druga opcja to jeden słup (schody i tak wyłączą to miejsce z użytkowania). Trzecia opcja to duże dozbrojenie w okolicach otworu. Niestety garaże dwustanowiskowe mają duże rozpiętości stropów.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Załącznik 368753
    Załącznik 368754

    A co sądzicie o mojej płycie?

    Niewiadome - bede o to pytał projektanta ale chce wpierw sie doradzić innych

    Brak słupów po prawej stronie domu???
    Zbrojenie i 5cm otuliny??? NIe za dużo to???
    Poza tym brak opisów słupów SZ1 a na rysunku są?
    Słup z tarasu (ten po prawej na dole) też zapomnieli opisać - chyba ze to SZ3 - piszą o nim w uwagach a na rysunku go nie ma) :-/
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Witam!
    1) Belki zbrojeniowe 18x25 więc odstęp między siatkami będzie podobny. Otulina 5cm nie jest tu możliwa do uzyskania. Będzie prawdopodobnie 3,5cm.
    2) Ściągi do słupa w prawym dolnym rogu przerywają izolację na płycie części głównej domu.
    3) Ściąg w prawym dolnym rogu domu OK.
    4) Izolacja kanału samochodowego w garażu kłopotliwa.
    5) Brakuje mi przekroju przez słupy główne (te w ścianach nazwałbym raczej rdzeniami żelbetowymi) lub chociażby punktów wysokościowych. Nie wiadomo nawet jak głęboko pod nie kopać (chyba, że coś nie zauważyłem).
    6) Na jaką izolację jest projektowana płyta (XPS, EPS100, EPS200)? To nie jest bez różnicy.
    7) Zbrojenie górne 20x20 bardzo utrudnia chodzenie. Można się "zabić" . No chyba, że ktoś ma bardzo duże stopy .

    Ja bym poprosił o obliczenia statyczne płyty, ponieważ przypuszczam, że wielu "projektantów" tego po prostu nie liczy tylko robi rysuneczek na podstawie jakiegoś innego. A rysuneczek powinien być o wiele tańszy .

    Wielu użytkowników forum dostaje właśnie takie bardzo okrojone projekty płyty fundamentowej.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    Witam!
    1) Belki zbrojeniowe 18x25 więc odstęp między siatkami będzie podobny. Otulina 5cm nie jest tu możliwa do uzyskania. Będzie prawdopodobnie 3,5cm.
    też to zauważyłem, projektant powiedział, że to sprawdzi.

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    2) Ściągi do słupa w prawym dolnym rogu przerywają izolację na płycie części głównej domu.
    nie da sie tego minąć, i podobno nie ma innej opcji

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    3) Ściąg w prawym dolnym rogu domu OK.
    chyba w lewym dolnym

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    4) Izolacja kanału samochodowego w garażu kłopotliwa.
    kanału nie bedzie, tylko nie wiem czy mam to zgłaszać projektantowi by zmieniał projekt czy po prostu go nie zrobie??

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    5) Brakuje mi przekroju przez słupy główne (te w ścianach nazwałbym raczej rdzeniami żelbetowymi) lub chociażby punktów wysokościowych. Nie wiadomo nawet jak głęboko pod nie kopać (chyba, że coś nie zauważyłem).
    brak tego w projekcie;-/

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    6) Na jaką izolację jest projektowana płyta (XPS, EPS100, EPS200)? To nie jest bez różnicy.
    XPS 15CM)

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    Ja bym poprosił o obliczenia statyczne płyty, ponieważ przypuszczam, że wielu "projektantów" tego po prostu nie liczy tylko robi rysuneczek na podstawie jakiegoś innego. A rysuneczek powinien być o wiele tańszy .
    .
    zapytam o obliczenia statyczne

    Dzięki
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Oczywiście, że w lewym dolnym
    A dlaczego te po prawej muszą być, większość projektów ma jednak słupy całkiem oddzielnie. Na pewno jest to dobre rozwiązanie jeśli chodzi o równomierność osiadania, ale marnujesz zalety płyty fundamentowej. Generalnie zazwyczaj jest konflikt pomiędzy "mocno", a "ciepło".

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    A dlaczego te po prawej muszą być, większość projektów ma jednak słupy całkiem oddzielnie. Na pewno jest to dobre rozwiązanie jeśli chodzi o równomierność osiadania, ale marnujesz zalety płyty fundamentowej. Generalnie zazwyczaj jest konflikt pomiędzy "mocno", a "ciepło".
    a jaki jest problem by w miejscach ściągów zagęścić grunt tak samo jak pod całą płytą i wylać je na xpsie? Potem zaizolować z boków?

    Ogólnie mam wrażenie, że mój projektant pierwszy raz taką płytę projektował - / Jak porównam projekt domu rodziców (gotowiec archonu) z moim to też niebo a ziemia. Tam wszystko powypisywane, tabelki z materałami, czytelne przekroje itp a u mnie lipa,
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Skonsultowałem projekt płyty z konstruktorem (u którego wielu tu projektowało płyty).

    Wg niego płyta jest ok choć jego zdaniem za duże są oczka na górnym zbrojeniu, w ogole nie potrzebne są wieńce pod ścianami.
    Dodatkowo pisał, że bedzie mostek przy ściągach na tarasie.
    Aha i mówił też ze jest w stanie zaprojektować płytę 4-5cm cieńszą z podobną ilością zbrojenia
    lecz rozłożone zgodnie z mapą zbrojenia jakrzeczywiście pracuje płyta fudamentowa.
    Cieńsza płyta - czyli wejdzie około 7-9kubików mniej betonu.

    Cena za płyte akceptowalna. Teraz dylemat czy zostawić to co jest czy zmieniać?
    Czy w ogole da rade zmienić - złożyłem już projekty i wniosek o PnB w urzędzie.

    A co na działce???
    Nuda, nic się nie dzieje, tylko tata nie daje za wygraną i usuwa reszte ziemi w miejscu gdzie ma być płyta:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20160927_161450.jpg
Wyświetleń:	218
Rozmiar:	100,6 KB
ID:	369345
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 04-10-2016 o 22:36
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    tak to sobie rozkminiłem podłogówke zakładając ze rozdzielnia bedzie w pomieszczeniu koło łazienki:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podłogówka.jpg
Wyświetleń:	251
Rozmiar:	65,6 KB
ID:	369985

    Martwi mnie tylko kotłownia i garaz. NIe chce tam mocno grzać - tak do 8 stopni wystarczy i nie wiem czy pętla 66m tam wystarczy.
    W kotłowni, przy założeniu rozstaw co 20cm wychodzi mi około 16m rur a do garazu (tam ma być ściana grzejna) pójdzie reszta czyli ok 50m Tylko czy te 50m wystarczy na garaz 36m2. Trzeba to poprzeliczać:-/

    Inna opcja - dać rozdzielke w korytarzu za salonem???
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Witam,
    Płytę masz w miarę ok choć mogła by być lepsza.
    Ściągi do słupów są wskazane na 3 kategorii szkód. Choć może można to rozwiązać montując dach na jakimś przegubie tak jak robi się mosty, szczególnie jeśli ten słup nie jest górą połączony ściągiem czy stropem z resztą domu...
    Projekt wentylacji masz skopany, ja bym to zrobił na flexach i centrala na strychu.
    Rozdzielacz podłogówki koniecznie jak najbliżej środka domu.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

Strona 2 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony