dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 58
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1147
  1. #41
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    strych ma mieć jeszcze jakieś funkcje poza suszarnia? bo jak ma być głównie suszarnią, to ja wolałabym kupić suszarkę kondensacyjną - mam taką ponad 3 lata i wszystko schnie w 2-3godz. miejsca zajmuje tyle, co pralka i kosztuje na pewno mniej niż schody+ścianka kolankowa+wykońćzenie wszystkiego - u nas cena była 3500 z tego co kojarzę

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał hajnel Zobacz post
    Witam,
    Płytę masz w miarę ok choć mogła by być lepsza.
    Ściągi do słupów są wskazane na 3 kategorii szkód. Choć może można to rozwiązać montując dach na jakimś przegubie tak jak robi się mosty, szczególnie jeśli ten słup nie jest górą połączony ściągiem czy stropem z resztą domu...
    Projekt wentylacji masz skopany, ja bym to zrobił na flexach i centrala na strychu.
    Rozdzielacz podłogówki koniecznie jak najbliżej środka domu.
    Czesc,

    płyte bede chciał zmienić - tzn dam ją do zaprojektowania do ppkonstruktor. Przede wszystkim bede chciał dać podłogówke w płyte a obecny konstruktor na to sie nie godzi..

    Co do wentylacji - na pewno bedzie na flexach, które puszcze po podłodze na strychu. BTW za to co nie można nazwać projektem WM - skasowali 500zł....

    Rozdzielacz - czy koło niego nie ,musi być zadnej pompki - boje sę hałasu jeśli dałbym go np w szafie w przedpokoju

    PS. ładnie Ci ten Twój domek wyszedł - obserwuje już dziennik od dłuższego czasu
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Czesc,

    płyte bede chciał zmienić - tzn dam ją do zaprojektowania do ppkonstruktor. Przede wszystkim bede chciał dać podłogówke w płyte a obecny konstruktor na to sie nie godzi..

    Co do wentylacji - na pewno bedzie na flexach, które puszcze po podłodze na strychu. BTW za to co nie można nazwać projektem WM - skasowali 500zł....

    Rozdzielacz - czy koło niego nie ,musi być zadnej pompki - boje sę hałasu jeśli dałbym go np w szafie w przedpokoju

    PS. ładnie Ci ten Twój domek wyszedł - obserwuje już dziennik od dłuższego czasu
    Seba z Damianem z ppkonstruktor ten projekt pewnie ładnie poprawią, muszę sobie z nimi pogadać o tych rurkach w płycie bo mi się to nie podoba w elemencie konstrukcyjnym w dodatku na szkodach górniczych....
    W rozdzielaczu trochę hałasują rotametry, pompkę się daje w kotłowni... NIemniej nie jest to jakiś wkurzających hałas.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał hajnel Zobacz post
    Seba z Damianem z ppkonstruktor ten projekt pewnie ładnie poprawią, muszę sobie z nimi pogadać o tych rurkach w płycie bo mi się to nie podoba w elemencie konstrukcyjnym w dodatku na szkodach górniczych....
    Co masz na myśli? Czemu rurki w płycie miałyby byc problemem przy szkodach? Pytałem ich o to i nie wspominali o jakichkolwiek problemach.
    Ja podobno ich na razie nie mam (wg pisma WUGu) ale sąsiad za płotem ma 1kat (wg pisma kopalni). Niemniej, napisali ze na pewno się pojawią po 2020 bo starają się o koncesje by brac w okolicy.
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał agao_83 Zobacz post
    strych ma mieć jeszcze jakieś funkcje poza suszarnia?
    strych ma być przede wszystkim graciarnią dlatego obnize go tyle ile się da (tak by od podłogi na 30cm styro do jętki było około 190cm)


    A to kolejne rozkminki podłogówki przy założeniu ze rozdzielacz wsadze do szafy w przedpokoju (w miare centralna część domu)

    13 obwodów:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podłogówka  13.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	68,5 KB
ID:	370057

    i 14 obwodów
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podłogówka 14.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	67,9 KB
ID:	370058

    14 wydaje mi się najsensowniej - garaz na osobnym obwodzie wiec jak nie bedzie konieczności to się go odłączy. Dodatkowo przy takim ułożeniu skrajne pętle w salonie przy oknach da rade zagęścić. Te białe plamy to szafy - tam nie bede dawał - bo po co? W kuchni pod meblami też brak grzania.
    Jeszcze nie wybrałem jak te rurki będą układane ale pewni ślimakiem lub meandrem.
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Dla mnie to po prostu ważny element konstrukcyjny i u siebie bym w niego ogrzewania nie wsadzał. To moje zdanie.
    Za dużo widziałem pękniętych fundamentów itp, ostatnio na forum ktoś pisze, że pękła płyta wykonana przez forumowego guru. Były już problemy z pękniętą rurką w płycie - trzeba to wykonać perfekcyjnie.
    Druga rzecz to wrzucając w płytę rurki w razie jakiejkolwiek awarii przy wysokości parteru 260cm masz bardzo małe pole manewru do zmian... Choć przypuszczam, że z samą rurką przez 50 lat nic się nie stanie...
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Podłogówka
    Dałbym rozdzielacz w tą ścianę pomiędzy salonem, a korytarzem - będzie najłatwiej układać. W czasie budowy możesz dać nadproże robiąc wnękę na rozdzielacz i bez problemu rozprowadzisz rurki w dwie strony. Na oko widzę tam 10 pętli plus garaż niekoniecznie zasilany z tego rozdzielacza. Wyjdzie 10-11 obwodów + garaż. W korytarzu nie trzeba oddzielnej pętli.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    hajnel niby masz rację, że płyta jest najważniejsza ale skoro konstruktor wyraza zgode to chyba nie powinno być to problemem i nie powinno osłabiać całej konstrukcji. Nie upieram się, ze ma być tak, cały czas zakładałem ze podłogówka będzie w wylewce na styro. Tyle,że to dodatkowe koszty (styro ma 150m2 podłogi + na to wylewka). Poza tym chce grzać prądem (PC PW lub bufor) wiec podłogówka w płycie to duży plus - tak też radził konstruktor, przy tym typie ogrzewania.
    Jak kiedyś z tymi rurkami się stało to przecież mogę to po prostu odciąć i położyć nowe rurki na płycie i zalać wylewką - zakładając, że zmieszczę się pod sufitem
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    W piątek odebrałem projekt z urzędu z kartką co projektant musi jescze zmienić.
    Same pierdoły szczerze mówiąc.

    Przeglądając projekt zauważyłem kwiatka...chyba ważnego :-/

    Na jednej stronie projektant pisze że dom nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia na szkody górnicze ( to wyjaśnia jedno z moich jutrzejszych pytań do niego - dlaczego w domu nie ma słupów/rdzeni żelbetowych)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161023_172426.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	61,7 KB
ID:	370861

    a 50 stron dalej, w opini z kopalni pisze, że na razie nie ale po 2020 bedą tam chcieć wydobywać i przewidują 3kat szkód...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161023_172522.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	62,2 KB
ID:	370862
    o tu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161023_172532.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	76,6 KB
ID:	370863

    Czemu tego nie wyłapali w urzędzie?
    Może ja czegoś nie rozumie???
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Mam już projekt płyty od PPKONSTRUKTOR:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pl1.jpg
Wyświetleń:	307
Rozmiar:	65,1 KB
ID:	371706
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pl2.jpg
Wyświetleń:	276
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	371707
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pl3.jpg
Wyświetleń:	213
Rozmiar:	71,0 KB
ID:	371708

    Widać, że się znają na tym co robią, Dodali rdzenie i słupy - nie było ich w pierwszym projekcie płyty - mimo iż przewidywana jest 3kat szkód. Zbrojenie górą i dólem pretami 10mm z oczkiem 150mm.

    Urząd mi oddał projekt - jakieś pierdoły projektant musi poprawić.
    Teraz mam dylemat czy zawieżć nowy projekt płyty do projektanta, który dom rysował(teraz on ma wszystkie kopie projektu bo wprowadza tam zmiany) by od razu to dodal do projektu nową wersje płyty czy załatwiać to potem z KIERBUDem, jak rusze z budową - w końcu zmiana posadowienia budynku to zmiana nieistotna.. Co radzicie?

    Grunt do roboty przygotowany - to zasługa mojego taty, który nie może wysiedzieć bez roboty i wybrał wszystko łopatą:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161031_130855.jpg
Wyświetleń:	273
Rozmiar:	78,8 KB
ID:	371709

    Teraz czekam na poprawiony projekt i potem na PNB - choc w tym roku pewnie nie zrobie nic:-/
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Olej starego projektanta jeszcze się obrazi i będzie robił problemy. Potem to załatwisz z kierbudem.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  12. #52
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Odpowiedz na zapytanie wysłałem wczoraj.

    Pełny szacunek dla Twojego ojca. Zdaję sobie sprawę jaki to ogrom pracy z tym humusem. Na przyszłość do robót ziemnych proponuję brać jednak koparkę. Nawet wg KNR'ów kosztorysowych wynika, że roboty ziemne wykonywane przez człowieka wychodzą o wiele drożej niż sprzętem zmechanizowanym. Roboty Wam na pewno nie braknie.

    Jeśli zdecydujesz się na rurki w płycie, to na pewno jej nie osłabisz w żaden sposób. Myślę, że dopiero rura o średnicy fi80 ma jakiś minimalny wpływ na płytę.

    Sprawdź w jakiej cenie dostaniesz EPS200. Może się okazać, że niewiele drożej dostaniesz XPS. W moim przypadku cena była praktycznie jednakowa.

    Zrezygnuj z "chudziaka" pod płytą, to niepotrzebny koszt.

    Pod wylewką EPS200 jest zdecydowanie niepotrzebny. Wystarczy EPS100, a nawet zwykły elewacyjny EPS70 (ja taki dawałem (30cm)pod zbrojoną posadzkę, o grubości 10cm).

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    Pełny szacunek dla Twojego ojca. Zdaję sobie sprawę jaki to ogrom pracy z tym humusem. Na przyszłość do robót ziemnych proponuję brać jednak koparkę. Nawet wg KNR'ów kosztorysowych wynika, że roboty ziemne wykonywane przez człowieka wychodzą o wiele drożej niż sprzętem zmechanizowanym. Roboty Wam na pewno nie braknie.
    wszyscy mu to mówią a on swoje, że nie bedzie siedział przed telewizorem, ze w domu na głowe dostanie i tym sposobem siedzi sobie tam całe dnie i coś robi. Teraz młotkiem trzaska stare kostki betonowe i utwardza podjazd gdzie ma być garaż. Oczywiście wpierw jedzie przyczepką po owe kostki- muszi je wygrzebać z gruzu, załadować, potem rozładować itd.. Taka krew i tego nie zmienisz

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    Jeśli zdecydujesz się na rurki w płycie, to na pewno jej nie osłabisz w żaden sposób. Myślę, że dopiero rura o średnicy fi80 ma jakiś minimalny wpływ na płytę..
    wiem, wiem,że nie osłabie - mam na to zgode konstruktora, Boje się jednak tego co bedzie jak jakaś rurka ulegnie uszkodzeniu...:-/ prawdopodobieństwo nikłe, ale jednak jest.

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    Sprawdź w jakiej cenie dostaniesz EPS200. Może się okazać, że niewiele drożej dostaniesz XPS. W moim przypadku cena była praktycznie jednakowa.
    .
    XPS Synthosa mam po 375
    EPS200 Yetico aqua 275 wiec różnca około 4000zł - kosztem tej różnicy chce dać wiecej EPS o 5cm

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    Zrezygnuj z "chudziaka" pod płytą, to niepotrzebny koszt..
    To chce zostawić na pewno, choćby z powodu gryzoni. Nie koniecznie musze go wylać 10cm ale zostać zostanie


    Co raz wiecej osób namawia mnie na kable zamiast rurek i powoli rozważam za i przeciw.
    Ogolnie mam kilka wariantów do rozważenia:
    1- PC PW + podłogówka = 35tyś
    2- podłogówka + jakiś kospel = ok 8-9tyś
    3- kable + sterowniki w pokojach = ok 8tyś
    4- bufor + podłogówka 20tyś

    4 raczej odrzucam na pewno
    2 i 3 inwestycja podobna, ale 2 jakby co można kiedyś zmodyfikować o PC
    1 chyba najsensowniejsza - ale czy tyle mi kasy zostanie???


    dzieki
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  14. #54
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad Podgórski

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    powiat Legionowski
    Posty
    351

    Domyślnie

    Witam

    dlaczego odrzucasz bufor? Ja właśnie kombinuję by buforem grzać dodatkowo CWU. Bufor ładowany w II taryfie.

    Bufor duży ale jak policzysz że masz załatwiony w nim bojler i "kospela" to już nie jest tak źle.
    Dziennik Budowy z komentarzami

    Dom parterowy, powierzchnia użytkowa 90.5m2
    Płyta fundamentowa 20cm + 20cm XPS. Ściany PRAEFA 15cm + 20cm styro grafitowego. Strop monolityczny 18cm + 40cm celulozy. Okna z ciepłym montażem MOWO.
    Ogrzewanie wodne bezpośrednio w płycie. CO + CWU ładowane w II taryfie.
    EAH 40kWh/m2rok (podobno)

  15. #55
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    uciu, też tak trochę mam jak Twój ojciec, ale staram się przed tym bronić.

    Jak jakaś rurka ulegnie uszkodzeniu, zawsze możesz jeszcze zastosować później kable grzewcze pod płytkami.

    Ja zamiast chudziaka, lub tłucznia dałem siatkę na gryzonie chociaż większość osób to bagatelizuje.

    Jakim sposobem wyszło Ci tak dużo za kable ze sterownikami?

    Cytat Napisał Konrad Podgórski Zobacz post
    Witam

    dlaczego odrzucasz bufor? Ja właśnie kombinuję by buforem grzać dodatkowo CWU. Bufor ładowany w II taryfie.

    Bufor duży ale jak policzysz że masz załatwiony w nim bojler i "kospela" to już nie jest tak źle.
    Dlaczego zastanawiacie się nad buforem ciepła przy tak ciepłych domach? Przecież przez 7 godz. (drogiego prądu) temperatura nie spadnie Wam więcej niż o 2st. Nawet jeśli będzie potrzeba trochę dogrzać w drogiej taryfie to i tak ogrzewanie niecentralne jest bardziej efektywne niż centralne (straty przesyłowe).

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  16. #56
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad Podgórski

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    powiat Legionowski
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    Dlaczego zastanawiacie się nad buforem ciepła przy tak ciepłych domach? Przecież przez 7 godz. (drogiego prądu) temperatura nie spadnie Wam więcej niż o 2st. Nawet jeśli będzie potrzeba trochę dogrzać w drogiej taryfie to i tak ogrzewanie niecentralne jest bardziej efektywne niż centralne (straty przesyłowe).

    Pozdrawiam
    Bartek
    Akurat u mnie bufor pozwoli używanie CWU w 100% z taniej taryfy, jest o co walczyć bo pracujemy z domu więc zużycie będzie na pewno też w ciągu dnia.
    Takie nagrzane 1000L to 50kWh zgromadzonej energii, co daje albo 12h grzania podłogówką albo 5-7 dni ciepłej wody z 1 grzania.
    Dziennik Budowy z komentarzami

    Dom parterowy, powierzchnia użytkowa 90.5m2
    Płyta fundamentowa 20cm + 20cm XPS. Ściany PRAEFA 15cm + 20cm styro grafitowego. Strop monolityczny 18cm + 40cm celulozy. Okna z ciepłym montażem MOWO.
    Ogrzewanie wodne bezpośrednio w płycie. CO + CWU ładowane w II taryfie.
    EAH 40kWh/m2rok (podobno)

  17. #57
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Ale ja (w obecnym domu) na kablach grzewczych też korzystam tylko z taniej taryfy w 100%. Mam dwójkę małych dzieci więc na pewno nie marzniemy.
    Bojler 140L też działa na programatorze tylko w taniej taryfie.
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  18. #58
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad Podgórski

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    powiat Legionowski
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    Ale ja (w obecnym domu) na kablach grzewczych też korzystam tylko z taniej taryfy w 100%. Mam dwójkę małych dzieci więc na pewno nie marzniemy.
    Bojler 140L też działa na programatorze tylko w taniej taryfie.
    Oczywiście da radę, po prostu kwestia wyboru i potencjalnych (być może nigdy nie wykorzystanych) zalet.

    Kable chciałem ale energia pierwotna nie pozwoliła, musiałbym dać 10kWp fotowoltaiki na dach aby przeszedł wniosek o PnB

    Zapraszam do siebie to chętnie bardziej wyjaśnię swoje przemyślenia
    Dziennik Budowy z komentarzami

    Dom parterowy, powierzchnia użytkowa 90.5m2
    Płyta fundamentowa 20cm + 20cm XPS. Ściany PRAEFA 15cm + 20cm styro grafitowego. Strop monolityczny 18cm + 40cm celulozy. Okna z ciepłym montażem MOWO.
    Ogrzewanie wodne bezpośrednio w płycie. CO + CWU ładowane w II taryfie.
    EAH 40kWh/m2rok (podobno)

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    uciu,

    Jakim sposobem wyszło Ci tak dużo za kable ze sterownikami?
    patrzyłem na kable elektry 200m ok 1500zł 1W/m

    Przy tych kablach to pewnie by dało rade ale raczej jakby miał bardzie "pasywny" dom...
    U Ciebie jest prawie pasywny, w dodatku dogrzewasz czasem kominkiem (5m3 drewna to tez ok 750zł). U mnie kominek to raczej od swieta bedzie
    Teraz budujesz nf15 wiec do takie standardu na pewno kable... u mnie jest 55W/m2 wiec różnica spora - i tego sie własnie boję. Dodatkowo żona lubi cieeepło wiec te 23st musze miec...niestety.

    Poza tym chyba nie bedzie sporej róznicy w inwestycji porównując rurki+ kospel + 2taryfa a kable + sterowniki + 2 taryfa.
    Cena za grzanie powinna być podobna a jak wyjdzie za drogo to zamiast kospela można pomysleć o PC...
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  20. #60
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad Podgórski

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    powiat Legionowski
    Posty
    351

    Domyślnie

    Tak spojrzałem czy taki bufor by ci w ogóle wszedł do pom. gospodarczego i rzuciło mi się w oczy że twoja pompa to sądząc po grubości ścian to ma wymiary 40x40cm. Jesteś pewien że to się zmieści?

    Projektant powinien wpisać docelowe sprzęty o realnych wymiarach do pomieszczeń
    Dziennik Budowy z komentarzami

    Dom parterowy, powierzchnia użytkowa 90.5m2
    Płyta fundamentowa 20cm + 20cm XPS. Ściany PRAEFA 15cm + 20cm styro grafitowego. Strop monolityczny 18cm + 40cm celulozy. Okna z ciepłym montażem MOWO.
    Ogrzewanie wodne bezpośrednio w płycie. CO + CWU ładowane w II taryfie.
    EAH 40kWh/m2rok (podobno)

Strona 3 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony