dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 46 z 58
Pokaż wyniki od 901 do 920 z 1147
  1. #901
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Prace troche przystopowały.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190724_142838_1.jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	432903

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190724_142845.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	104,8 KB
ID:	432904

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190724_142900.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	432905
    Tata ciągle tnie szczeble na żaluzję, ja właściwie cały tydzień nie zrobiłem nic .. bo 25go urodziła nam się córeczka i trzeba ogarniać dom, bo zona w szpitalu :-/
    Dziś, po pracy w planie 3 prania, prasowane, mycie podłóg.....

    Na dach chyba pójdzie rąbek bo różnica miedzy trapezem a rąbkiem to ok 150zł a będzie się ładniej prezentowl.
    Jeszcze nie wiem czym to pomalować - najlepiej na kolor szary - bo drewno mokre.
    Ale to na razie musi poczekać
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  2. #902
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Altanka cd...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190809_095141.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	433392

    nie chce sie w takim upale...
    Czekam na blache - zamówiłem rąbek blachotrapezu
    Pomalowałem na razie tylko to co się da (przeszkadza folia nabita na dach) szarą tikkurilą.

    Będę jeszcze zabudowywał części boków ale zepsuła mi się piła oraz w tym samym dniu szlifierka kątowa, natomiast dziś padł także regulator obrotów w oscylacyjnej.... Prawdopodonie braknie też impregnatu do drewna a to kolejne 2 stówki:-/
    Ładniej wyglądałoby by zabudować ją deską z modrzewia ciętą w rąbek ale taka deska to kolejny 1k zł wiec na razie mamy żaluzje z odzysku - z wyczyszczonych desek z budowy
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 09-08-2019 o 21:45
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  3. #903
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinollosso

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    SMI
    Posty
    115

    Domyślnie

    Przeglądałem Twój wątek i powiedz mi jak się sprawdza klej sikabond na dylatacjach? widzę że od tego czasu jesteś już po okresie grzewczym?.Sam się zastanawiam nad tym rozwiązaniem bo dylatacja wypada mi w połowie płytki 60x60:/

  4. #904
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Czesc, jak na razie Sikabond spisał się idealnie - nic nie pękło...nawet jak ustawiłem przez pomyłkę wodę w podłogę 45stopni.... i zorientowałem się jak już się sauna robiła i PC działał pełną mocą ...
    Cieżko się czyści ten klej z płytek - potem doszedłem do wprawy i płykę oklejałem najtańszą zółtą taśmą - troche zabawy ale nie było problemu z czyszczeniem.
    Aha jak dasz za mało kleju to potem bardzo ciężko oderwać wiec za wczasu przygotuj sobie jakieś szpachelki do podważania.
    Sikabond kupowalem przez OLX - było taniej niż na allegro,,a już nie mówie o lokalnej hurtowni

    Następnym razem dałbym go też do prysznica... wystarczy tylko on, jako 1 warstwa (uszczelnia i skleja mega mocno)
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 12-08-2019 o 22:40
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  5. #905
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinollosso

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    SMI
    Posty
    115

    Domyślnie

    A powiedz mi jeszcze do jakiej odległości od dylatacji kleiłeś płytki na tym kleju ? Mi wypada dokładnie w połowie płytki 60x60 i się zastanawiam czy wystarczy jak tylko te płytki przykleję na tym kleju. Pamiętasz może na jakim grzebieniu kleiłeś ? bo w którymś poście pisałeś o realnym zużyciu 2,8m2 z puszki 10l.

  6. #906
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Grzebień chyba 4mm (na puszcze było napisane jakiego użyć).
    Kleiłem tylko płytki wchodzące na dylatacje - wg mnie nie ma sensu wiecej bo jak ma pęknąć to tylko nad dylatacją.
    Aha robiłem 2 warstwy kleju jak pisali na opakowaniu - pierwszą wcierałem w podłogę izwykłą szpachelką - byleby złapało, drugą na to zębatą. Są na internecie filmiki.
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 13-08-2019 o 09:52
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  7. #907
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinollosso Zobacz post
    Przeglądałem Twój wątek i powiedz mi jak się sprawdza klej sikabond na dylatacjach? widzę że od tego czasu jesteś już po okresie grzewczym?.Sam się zastanawiam nad tym rozwiązaniem bo dylatacja wypada mi w połowie płytki 60x60:/
    jeśli jeszcze nie kupiłeś sikabond i masz w okolicy bricomana to tam znajdziesz go taniej niż na allegro i olx (379 duża puszka, 199 mała) - przez przypadek ostatnio go tam widziałem.

    A altanka prawie na ukończeniu... brakło mi impregnatu na część dachu a podłogę będę robił w przyszłym roku :-/
    Spad dachu mały, ze rąbka prawie nie widać.
    Impregnat ma ten sam kolor co blacha
    Na zdjęciach jeszcze bałagan....jak posprzątam to zrobię jakieś ładniejsze

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190819_070431.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	433705

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190818_184132.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	108,8 KB
ID:	433706

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190819_072510.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	433707

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190819_072733.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	433708

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190818_153729.jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	99,4 KB
ID:	433709
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  8. #908

    Domyślnie

    Chciałam podpytać czy pamiętasz jak montowałeś parapety zewnętrzne okien montowanych na poszerzeniach? Z tego co czytałam te poszerzenia to jakiś twardy styropian. Ja też mam poszerzenia z klinarytu i nie bardzo wiem jak mamy to zrobić. Koledzy z forum proponują montować je do czoła ramy okna, ale może miałeś jakieś inne rozwiązanie?
    Jak w końcu rozwiązałeś wentylację garażu? Też mam przepust w stropie, a potem rura doprowadzona do kominka na dach i zastanawiam się nad zrobieniem kratki na dole ściany przy bramie.

  9. #909
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    witam

    poszerzenia z klinarytu mam tylko pod oknami schodzącymi do ziemi - tam, przy montażu parapetów delikatnie podcinałem klinaryt od góry by wsunżąc 1-2mm parapet pod ramę okna - powstałą szczelinę wypełniłem uszczelniaczem SIKA. Parapety robiłem z klinkieru.

    Na normalnych oknach miałem gotową formatkę jak na zdjęciu - tam robiłem podobnie.

    Wentylację w garażu będę poprawiał we wrześniu Na razie mam tylko rurę która idzie przez strop, strych do kominka w dachu. Nie jest to zbyt wydajne bo powietrze nie ma gdzie wejść do garazu. Musze wykuć otwór na kratkę przy bramie. Rurę idącą od stropu do dachu planuje też ocieplić (ten kawałek, który widać na strychu). Zeszłej zimy miałem kilka razy tak, że robił mi się delikatny zaciek na ścianie pod kratką - przypuszczam że to wina tej nieocieplonej części na strychu - ciepłe powietrze jest zaciągane do kratki, ochładza się w lodowatej rurze (strych nieocieplony) i wytrąca się woda.......tak mi się wydaje, zobaczymy czy ocieplenie coś pomoże.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cieply_parapet_Fot_4-730x491.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	58,6 KB
ID:	433834
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  10. #910

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    rzecz w tym, że nasze okna oprócz okien w garażu, pom. gospodarczym i strychu wszystkie schodzą do ziemi. Masz może zdjęcie zrobione z bliska jak montowałeś te parapety?
    Identyczne rozwiązanie wentylacji garażu mamy zamiar zrobić (tylko jeszcze nie wiem, kiedy , pewnie będziesz przed nami), więc wrzuć proszę jakieś zdjęcia po realizacji.
    Powiedz jeszcze proszę, w jaki sposób przymocowałeś płyty OSB na strychu do styropianu? Też będziemy rozkładać 3 warstwy po 10 cm. Widziałam, że dawałeś folię na strop, a my mamy już wyciągnięte kable i rozłożone kanały WM, więc ciężko byłoby ją teraz rozłożyć. Czy można ją pominąć? Nasz strych to powierzchnia 200m2 i podobnie jak u Ciebie, wchodzimy z garażu schodami na górę. Nawet drzwi widziałam mamy bardzo podobne, a nawet powiedziałbym, że takie same. W ogóle to bardzo fajny ten Twój domek, o płytce na elewacji nie wspomnę. Też bym taką chciała, ale sami nie zrobimy, a i cenowo mało nie wychodzi pewnie.

  11. #911
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Przeglądałem zdjęcia i niestety nie mam żadnych zdjęć, na których byłoby widać montaż parapetów.
    Styropian pod oknem szlifowałem by było spad.
    Naklejałem na niego siatkę na klej i dawałem narożnik by bylo równo.
    Nożykiem podcinałem trochę klinaryt - przy ramie okna by delikatnie wsunąć pod ramę parapet. Nie wiem czy to konieczne, pewnie wystarczyło dosunąć parapet do ramy.
    Szczelinę miedzy parapetem i oknem wypełniałem Sikaflex 11FC.

    Płyty OSB położyłem luźno na podłodze. Dawałem między nie łączniki H do płyt OSB (tak sobie wpisz w googla - kupowałem na allegro na wymiar moich płyt). Łączniki przykręcałem do płyt jakimiś malutkimi wkrętami. Łączniki dawałem po to by była minimalna szczelina miedzy płytami, by płyty nie ocierały się o siebie przez co by nie uszkadzały się krawędzie. Płyty kupowałem za 1/3 ceny na OLX - był to odpad z jakiegoś transportu szyb.
    Ja też miałem kable na podłodze strychu w peszlach. Na to dawałem folię. W sumie to nie wiem jaki sens tej folii.... po prostu miałem ją to dałem. Wg mnie nie jest ona konieczna.

    Płytkę elewacyjną kupiłem tez okazyjnie na OLX...jechałem po nią 300km do Warszawy - jakiemuś deweloperowi została z budowy bloku. Było z tym masę roboty, szczególnie z fugowaniem. Ogólnie z daleka płytka wygląda ładnie ale z bliska, szczególnie ściana, na której się uczyłem pozostawia wiele do życzenia. Następnym razem zrobiłbym po prostu tynk w innym kolorze lub dał jakąś inną okładzinę, nie wymagającą fugowania. Są grafitowe płytki kamienne układane na ścisk itp.

    Powodzenia
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  12. #912

    Domyślnie

    Też się zastanawiam czy nie podciąć klinarytu i nie wsunąć go pod ramę, tylko że my już na poszerzeniach położyliśmy hydroizolację z EPDM.

    Jak chodzisz po tej podłodze na strychu to nie ugina się ona, bo w sumie te płyty nie są do niczego przykręcone?

    Dziękuję Ci za wszystkie informacje, czekam na zdjęcia z realizacji wentylacji garażu i pewnie kiedyś jeszcze podpytam o altankę, bo my mamy w planach taką samą konstrukcję, ale będzie pełniła rolę wiaty dostawionej do boku domu.

    Pozdrawiam

  13. #913
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Jak masz już przyklejone EPDM to bym tego nie niszczył. Dosuń parapet do ramy i sie nie przejmuj Tylko do samego okna bym nie dosuwał by można było tam jakąś masę uszczelniającą dać. Dostaw ze 2mm szpary, Daj w nią Sikaflex i będzie ok

    Podłoga na strychu może i delikatnie się ugina ale nie jest to w ogole odczuwalne przy chodzeniu. Słychać tylko skrzypienie w miejscu gdzie są skrzynki/rury z WM - nie da się tam dokładnie styropianu położyć. Ale jest to strych / graciarnia wiec nie przeszkadza to specjalnie. Na pewno lepsza by była wylewka Kwestia tego ile Cie wyjdą płyty OSB a ile wylewka. U mnie różnica była spora bo miałem tanie płyty.

    Narka
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  14. #914

    Domyślnie

    Jakoś nie mogę sobie wyobrazić montażu tych parapetów. Mamy np. 3 takie okna i naprawdę nie wiem co z tym zrobić.
    Nazwa:  okno sypialnia.jpg
Wyświetleń: 347
Rozmiar:  96,2 KB

  15. #915

    Domyślnie

    Proponuję napisać do producenta okien w jaki sposób przy takim (błędnym) montażu masz zamontować parapety. I mówię serio - sam pisałem do trzech różnych producentów (m.in. do drzwi - Wikęd i bramy - Krispol) i w każdym przypadku producent dołożył wszelkich starań i problem rozwiązał lub pomógł w rozwiązaniu. A, trzecim były okna - Vetrex, "otarłem się" o samego dyrektora
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  16. #916
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Z drugiej strony zalezy na jakiej wysokości będzie kostka na zewnątrz - zakładam, ze coś tam będzie?.
    Może warto dojechać nią do okien?
    U mnie (tam gdzie masz na zdjęciu wycięty styropian za fundamentu) miałem tam już właściwie tzn grubsze ocieplenie wiec bez problemu mieścił mi się parapet.
    Tutaj to widać
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190715_204525_1.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	98,4 KB
ID:	433856

    W oknach gdzie jest wyjście na taras po prostu do ramy okna dojechałem kostką,
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  17. #917

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Proponuję napisać do producenta okien w jaki sposób przy takim (błędnym) montażu masz zamontować parapety. I mówię serio - sam pisałem do trzech różnych producentów (m.in. do drzwi - Wikęd i bramy - Krispol) i w każdym przypadku producent dołożył wszelkich starań i problem rozwiązał lub pomógł w rozwiązaniu. A, trzecim były okna - Vetrex, "otarłem się" o samego dyrektora
    Wczoraj w tej sprawie dzwoniłam do montażysty okien i miał się dzisiaj kontaktować z producentem. Oczywiście obiecał dziś dać znać, ale się nie odezwał i nie odbiera telefonu ode mnie. Jutro znów spróbuję się z nim skontaktować.
    Jaki miałeś problem z drzwiami? Też mam 3 sztuki Wikęda.

  18. #918

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Z drugiej strony zalezy na jakiej wysokości będzie kostka na zewnątrz - zakładam, ze coś tam będzie?.
    Może warto dojechać nią do okien?
    U mnie (tam gdzie masz na zdjęciu wycięty styropian za fundamentu) miałem tam już właściwie tzn grubsze ocieplenie wiec bez problemu mieścił mi się parapet.
    Tutaj to widać
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190715_204525_1.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	98,4 KB
ID:	433856

    W oknach gdzie jest wyjście na taras po prostu do ramy okna dojechałem kostką,
    Oczywiście jest to jakieś rozwiązanie, ale kostki na około domu nie przewidywałam, a tak właśnie mam okna. Ze wszystkich stron. Taras planowaliśmy drewniany na legarach. No i chciałam mieć te parapety. O rany, zła jestem jak piorun. Mam nadzieję, że producent znajdzie jakiś sposób.

  19. #919

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Proponuję napisać do producenta okien w jaki sposób przy takim (błędnym) montażu masz zamontować parapety. I mówię serio - sam pisałem do trzech różnych producentów (m.in. do drzwi - Wikęd i bramy - Krispol) i w każdym przypadku producent dołożył wszelkich starań i problem rozwiązał lub pomógł w rozwiązaniu. A, trzecim były okna - Vetrex, "otarłem się" o samego dyrektora
    Chętnie się dowiem co jest błędnego w tym montażu

  20. #920

    Domyślnie

    Jacentyy kiedyś pisał, że parapet powinien wejść "pod" okno, tak żeby woda spływała z okna na parapet i nie miała możliwości podsiąknąć pomiędzy hydroizolację. Ma to logiczny sens dla mnie.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

Strona 46 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony