dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    Z sąsiadami rozmawiałam, to było włamanie w zeszłym roku na budowę do sąsiadki, zdążyli wywalić okno tarasowe i alarm się włączył, i po śladach było widać ze tylko do połowy salonu doszli i zawrócili. Nic nie zginęło.
    Więc jakiś sens chyba jest, może ciut większy niż atrapa kamerki.

    A sprawa ubezpieczenia domu, to przecież oczywiste, ale to inny temat niż alarm i monitoring przez firmę.

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Antymateria
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Szczyrk
    Posty
    252

    Domyślnie

    Na Twoim miejscu porozmawiałbym z lokalnymi instalatorami ile kosztuje alarm i co Ci doradzą. Zbierz wyceny, rozeznaj się w sytuacji.

  3. #23

    Domyślnie

    Zbieram wyceny i się rozeznaje

    Ale tak jak napisałam na początku, najwięcej to się po prostu stąd zawsze dowiaduję, tak jak teraz, pomimo różnych wypowiedzi, macie rację oboje.
    Naprawdę daje to do myślenia co piszecie, i laik może sobie rozważać jak to ma się do jego sytuacji, i co jeszcze musi się dowiedzieć, żeby do siebie dopasować rozwiązanie.

    Dendrytus napisał mi przyjdź z oferta, więc przyszłam


    A, i była jeszcze taka sytuacja u nas na wsi, teraz w czerwcu, ze po prostu wchodzili do domów złodzieje podczas gdy domownicy spali i po prostu zabierali to co znaleźli (podejrzewam ze biżuterię, pieniądze itp.) i wychodzili (wchodzili oknami i drzwiami, szczegółów nie znam).
    Ale wybierali tylko domy w których nie było psów oraz alarmów i kamer.
    I ponoć w dwóch sąsiednich wioskach były takie same przypadki.
    Brrr, ja pomyślę, ze ktoś obcy mi po domu miałby łazić w nocy...
    Ostatnio edytowane przez mada27 ; 18-07-2016 o 17:22

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Antymateria
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Szczyrk
    Posty
    252

    Domyślnie

    Każda oferta jest dobra, nawet od Dendrytusa Chłop ma wiedzę w temacie, ale i megalomanię niestety. Przepraszam, za zaśmiecane Ci wątku, ale pewne zachowania trzeba na forach tępić.

    Jeżeli masz aż tak wesołą okolice to trzeba dmuchać na zimne i się dobrze przygotować. U mnie dla odmiany cisza i spokój i oby tak zostało.

    Na początek martwiłbym się tym, że mogą zainteresować się Twoim garażem/pomieszczeniem budowlanym, kablami od elektryki i wszystkim co łatwo z budy wynieść i będzie na wino/piwo lub kilka stówek. Jeżeli masz garaż blaszaka to nie warto w nim chować nic cennego - nawet jak jest przykotwiony do ziemi. Podniosą i wyciągną co chcą.

    U siebie docelowo mam takie zabezpieczenia:
    - 2 kamery na zewnątrz front i tył, zapis na mini komputerze + dostęp online jak jestem w pracy
    - alarm wyjec widoczny na froncie domu
    - czujnik co2, gazu
    - 2 halogeny z przodu i z tyłu domu na czujkę z opóźnieniem
    - ubezpieczenie domu w tym od kradzieży
    - płot
    - rolety zwykłe (po prostu do zasłaniania okien, ale dają mały plus do bezpieczeństwa przy okazji)

    Do tego chyba dojdzie jakiś nieduży pies - byle szczekał
    Ostatnio edytowane przez Antymateria ; 18-07-2016 o 18:28

  5. #25

    Domyślnie

    Przy takich czasach dojazdu firmy to też bym sprawę olał... Złodziej jak chce to w 5 min zrobi co ma zrobić. Lepiej zainwestować kasę w bardziej rozbudowany system alarmowy i monitoring a może do tego jeszcze czujki zewnętrzne które już alarmują podejście do domu?
    Obowiązkowo alarm skonfigurowany na dwie strefy- góra i dół który włączasz jak śpicie na dole. Dogadaj się z jakimś znajomym który ma umowę z firmą ochroniarską i może posiada niewykorzystane naklejki firmy ochroniarskiej- to też straszak
    Mój kolega notorycznie miał nieproszonych gości na budowie a wystarczyło jak kupił atrapę syreny i do tego powiesił na elewacji tabliczkę agencji

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PaGo77

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-232
    Posty
    19

    Domyślnie

    Dobry wieczór.

    Drodzy, Potrzebuję dobrego zestawu alarmowego w rozsądnej cenie z 6 czujkami, w tym jedną dualną do salonu, gdzie będzie kominek. Alarm ma mieć funkcję powiadomienia na smartfona. Okablowanie w mieszkaniu już mam. Chcę kupić resztę i samodzielnie podłączyć. Czy możecie coś polecić, zaproponować? Czym warto się zainteresować? Na co zwrócić uwagę?

    Pozdrawiam
    Paweł
    Ostatnio edytowane przez PaGo77 ; 13-02-2018 o 22:25

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PaGo77

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-232
    Posty
    19

    Domyślnie

    Pomoże ktoś?

  8. #28

    Domyślnie

    Satel.
    ***** ***

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony