dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Altana - niesolidny wykonwaca, przygotowanie do rozmowy

    Witam

    Polecany w okolicy stolarz przestał zajmować się altanami. Znaleźliśmy kogoś z ogłoszenia na wykonanie altany i mebli ogrodowych..Pokazał swoją altanę przy domu - była w porządku, tak samo meble ogrodowe solidne ciężkie. Wybraliśmy jedną altanę ze zdjęć jakie miał. Stolarz, starszy człowiek, pozorował do fachowca, wzbudzał zaufanie. Altanę miał zrobić w jeden dzień, ale zmienił zdanie i rozłożył na 2 w międzyczasie padało. Chciałbym skonfrontować moje spostrzeżenia co do błędów wykonania z kimś innym, kto ma wiedzę na ten temat. Jutro mam rozmawiać z gościem, na razie przez telefon cisnął mi kit typu "że ja się nie znam"

    Mam nadzieję, że mogę wklejać galerię z dropboxa. Chciałbym omówić zdjęcia.

    https://www.dropbox.com/sh/ang1z22bp...o6pwjkAsa?dl=0

    Zdjęcie nr 1, 12, 13, 15 to stół, jego największa wada, że jest totalnie krzywy, nie ma żadnej linii prostej. Wykonawca mi opowiada, że stół krzywo leżał, ale się wyprostuje. W to nie wierzę. Jeśli się sam ma wyprostować to po co podkładał drewienka pod niego.

    Zdjęcie nr 2 nieoszlifowane deski przy stropie altany, Tak u siebie na 100% nie miał. Czy on da w ogóle radę to teraz naprawić? To przecież bardzo brzydko wygląda.

    Zdjęcie nr 3 nieoszlifowane deski na w całej altanie. On twierdzi, że to od deszczu i to normalne, że deska była dobra. Ja jestem na pozycji, że drewno przy zdawaniu przez niego powinno być gładkie, przygotowane do malowania. Ponadto niektóre deski są moim zdaniem szare. Moim zdaniem powinien je zeszlifować do zdrowego drewna albo wymienić

    Zdjęcie nr 4 i 5 dla mnie to nie jest naturalne spękanie tylko pęknięta deska do wymiany.

    Zdjęcie nr 7 ktoś mi powiedział, że w tym miejscu gdzie idzie ta brązowa linia to drzewo będzie pękać

    Zdjęcie 6 i 8 nie widać tego tak na zdjęciach ale są nierówności na wykończeniu "parapetu" altanki. Też nie wiem czy to da się rade naprawić.

    Zdjęcie nr 10 czy to drzewo przypadkiem nie gnije?

    Brakuje, jeszcze listwy na rynnę. Wykonawca stwierdził, przez telefon, że "nigdy jej nie robi". Tymczasem na zdjęciu z katalogu jest...

    Jeszcze nie płaciłem, myślę, że jutro przedstawię swoje uwagi i jeśli według niego jest ok, to niech sobie bierze wszystko a ja znajdę kogoś innego. 200 zł zaliczki trudno niech przepadnie. W ogóle stolarz wyciął numer bo nieumówiony przyjechał na dokończenie roboty, a my z żoną w pracy.. Na bramie działki kłódka i tylko kuzyn poratował sytuację, otwierając bramę,
    Ostatnio edytowane przez xyzm ; 15-07-2016 o 20:00 Powód: stylistyczne poprawki

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Takie zdjecia dodales ze za bardzo nic z nich ne wynika, stol faktycznie zwichrowany. Tak z ciekawosci na ile byla umowa za calosc?
    wybudowałem: http://pracownia-projekty.dom.pl/d5_...garazem_ce.htm
    powiększony do powierzchni 178m 2(140m mieszkalne)
    mury 25cm porotherm + 15 cm wełny fasrockk
    strop drewniany 30cm wełny megarock
    fundamenty 10cm xps
    posadzka 10cm eps
    ogrzewanie gazowe, piec viessmann vitodens 100

  3. #3

    Domyślnie

    Temat do zmaknięcia. Przeterminował się. Usuwam zdjęcia.

    Jeśli na zdjęciach nic nie widać to po co komu cena?

    Meble ogrodowe zwróciłem, zrobił poprawki altany chociaż np. zeszlifiwał drewno z zewnatrz a wewnątrz już olał i obniżyłem cenę za spóźnialstwo. W ogóle okazało się, że zapomniało mu się o zaliczce a potem udawał, że w cenie którą podawał chodziło mu o dopłatę niezłe jaja.

    Cena za prostokątną altanę 3.2m na 3.2m. słupki 11.5 cm 2800zł. Po obniżce. Kotwy moje. Nie był wykonawca zadowolony. Ja już teraz jestem bardziej. Altana nie jest zła a z meblami ogrodowymi ma nauczkę na przyszłość bo musiał dodatkowo jeździć.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony