dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 47
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 937
  1. #21

    Domyślnie

    dzięki aha26,
    może Olena, bedzie tak miła i zajrzy kiedyś do tego tematu i podpowie co nieco?

    aśG czy podnosiłas ścianę kolankową? ja u siebie podniosę do 110m.

    Latte.m

  2. #22

    Domyślnie

    Te się miałam zapytać o tą ściankę kolankową - myśmy nic nie podnosili.
    A co do Oleny to już do niej pisałam na priv z prośbą o przysłanie jakichś zdjęć ale to było jakieś 2 tyg.temu i nic Ale nie dziwię się jak się dziwczyna urzadza to nie ma czasu zaglądać na forum. Też bym nie miała. No ale może kiedyś tu zajrzy.....Na forum archonu było chyba parę jej zdjęć (tzn. jej domku)

  3. #23

    Domyślnie

    Nie ma chyba wielu budujących wg tego projektu?
    aśG jak decycja w sprawie kuchni?

    Latte[/url]

  4. #24

    Domyślnie

    Cześć Latte.m! Już myślałam że zostałam sama na placu boju! Nie wiem jak to jest z tymi budującymi lewkonie bo kilka osób jest. Na forum archonu pojawiają się i nie wiem czemu tutaj nie chcą się dopisać ( a może nie wiedzą)
    Zerknij sobie na to forum, tam Olena zamieściła dużo zdjęć wnętrz. Są superowe! Dzięki niej podjęliśmy decyzję co do kuchni - wejście do spiżarki robimy z korytarza, dzięki temu będziemy mieć fajny ciąg mebli na tej ścianie co miało być wejście do spiżarki. Naprawde super są te zdjęcia i dużo dają, bo tak to na papierze to naprawce inaczej to wszystko wygląda.

    A co u Ciebie? Ruszasz w tym roku? Pogoda taka niespecjalna, co prawda nie ma ulewnych deszczy, które by przeszkadzały robotnikom, ale raczej mokrawo.
    My chcieliśmy troche obsypać fundament i wyrównać teren ale nie ma kiedy bo cały czas mamy błotko na działce i koparka by się zakopała.

    Pozdrawiam i do następnego napisania!

  5. #25

    Domyślnie

    Nikt tu nie zagląda Zostałam sama na placu boju Nie szkodzi, wierzę że ktoś się znajdzie kto zechce budować ten domek. Zamieszczam moje, a raczej nasze z mężem postępy. Zdjęcia z października.Wejście do domku (którego jeszcze nie widać )

    [/img]

    I widok od ogrodu z wejściem do piwnicy.




    Niestety nie potrafię zamieścić zdjęcia ze strony archonu, które pokazuje jak ten domek ma wyglądać, ale jakby ktoś był zainteresowany to powyżej był podany link do strony.

    Pozdrawiam serdecznie

  6. #26

    Domyślnie Buduje ktos jeszcze???

    Hej a coz to nikt nie buduje juz tego domku???

  7. #27

    Domyślnie

    No właśnie.... ?

    Witaj Dorcia! Ty go budujesz? Bo ja tak sama tu zostałam, a monologów nie będę prowadzić. Może wątek się rozwinie?

    Pozdrawiam!

  8. #28

    Domyślnie

    Nic nie pisałam, bo nic sie nie działo,

    Teraz lada moment, jak ziemia trochę obeschnie, zaczynam kopanie fundamentów.

    Pozdrwiam budujących dom w lewkoniach.

  9. #29

    Domyślnie

    qqqqqqqqqqqqqq

  10. #30

    Domyślnie

    Pieknie się prezentuje Twój dom, robiłes jakies zmiany w projekcie?

    Pozdrawiam,
    Latte

  11. #31

    Domyślnie

    qqqqqqqqqqq

  12. #32

    Domyślnie

    Ja u siebie tez powiększę spiżarnię (tak do okna w kotłowni)

    Mam pytanie Ad 5: czyli u Ciebie do kuchni wchodzi sie tylko z przedpokoju?

    Ja u siebie zlikwidowałam wykusz, bedą 2 drzwi podwójnych w salonie.

    ścianę kolanową też podnosze o jeden bloczek, bedzie funkcjonalniej.

    Roman77 Jak możesz to wrzuc więcej zdjęc.

  13. #33

    Domyślnie

    Tak, wejście do kuchni z korytarza.Nie instaluję drzwi.
    Jestem przeciwnikiem łączenia kuchni z salonem, a juz kuchnia w salonie to dziwactwo i nie praktyczne.Ale to moje prywatne zdanie.
    Zlikwidowałem dodatkowe drzwi w salonie bo są zbędne i robią salon gdzie nie można żadnego mebla postawić.W budynku instaluję wentylację mech. i odkurzanie centralne.Robię sam CO i ewentualnie służę pomocą techn.
    Zdjęcia jak zrobię zamieszczę.

  14. #34

    Domyślnie

    Witam was serdecznie! Cieszę się że wątek ożył
    Latte.m, ty budujesz z dachem czterospadowym tak jak Roman? Bo ja buduję "stodółkę"

    Pozdrawiam i życze pogody, bo my ruszamy ze ścianami w czerwcu tak że teraz pogoda nie jest nam tak potrzebna jak wam.

  15. #35

    Domyślnie

    "stodółkę" oczywiście w odbiciu lustrzanym

    poczekam jescze kilka dni i kopię

    Buduję z Ytonga 36,5, także ściany pójdą szybko.

    Póki co planuję układ wnętrz, bo potem nie będę mieć na to czasu.

  16. #36

    Domyślnie

    Latte.m super że zaczynasz kopać, ale to cieszy A jak mury pójdą w góre to dopiero będzie radość
    Jak będziesz mieć zdjęcia to oczywiście pochwal się.

    Pozdrawiam!!!

  17. #37

    Domyślnie

    Coraz bardziej skłaniam się do zlikwidowania przejścia z kuchni do salonu (tak jak pisał Roman77). Kuchnia byłaby bardziej funkcjonalna i byłoby więcej miejsca. Co o tym myslicie?

    aśG jak planujesz u siebie z tą kuchnią?

    Pozdrawiam,

    Latte

  18. #38

    Domyślnie

    U mnie postanowione że nie robimy wejścia do spiżarki z kuchni.Wtedy mam całą jedną ściane i druga to ta z oknem. Wejście do jadalni pozostawiam tylko zmniejszyliśmy go o 30 cm Zawsze to "troche" dłuższa ściana w kuchni. Ty masz o tyle lepszą sytuacje że masz wydłużoną kuchnie a to już troche więcej ścian.
    To połączenie jadalni z kuchnią to sprawa gustu. Ja zawsze marzyłam o takim układzie. Będąc w kuchni nie jest się odciętym od reszty domowników. A brudne naczynia, które innym przeszkadzają to wydaje mi się że to nie jest taki problem, są zmywarki gdzie można je załadować i nie ma. A poza tym w tym naszym domku to zlewozmywak jest centralnie naprzeciwko dzwi wejścowych tak że jak będzie sterta garów w zlewie to i zlikwidowane przejście do jadalni nic nie da bo i tak każdy wchodzący ją zobaczy.
    Latte.m zobacz sobie na strone archonu. Jak wejdziesz na dom w lewkoniach albo w lewkoniach 2 to tam jest takie forum i tam jest dużo zdjęć wnętrz. Mi one bardzo dużo dały. Ludzie mają tak odwalone kuchnie że . Może one pomogą ci podjąć decyzje co do tego przejścia.
    Pozdrawiam i życze podjęcia dobrej decyzji przy niezbyt dużej eksploatacji mózgu pa

  19. #39

    Domyślnie

    Odnośnie kuchni, ja umiejscowiam kuchenkę, zlew, zmywarkę po lewej stronie. Zostawiam dostęp do okna.Okna w kuchni, spizarce, kotłowni, mam h=1,5 i na normalnej wysokości h=80 (oczywiście w kotłowni wyżej).h=110 parapetu dziwnie mi wygląda.Jeszcze ze dwa tygodnie i kładziemy dachówkę.Teraz stawiają kominy z klinkieru.

  20. #40

    Domyślnie

    Roman a jaką dachówke kładziesz? My nie wiemy co wybrać Tondach czy Creaton? Masz glazurowaną czy angobowaną? My chcemy marsylke ale nie ma glazurowanej tylko wszędzie angoby a boimy się żeby nie robił się mech na dachu. Jakie jest twoje zdanie na ten temat?

Strona 2 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony