dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33

Temat: Dom pawcika7

  1. #1

    Domyślnie



    Budowę D12b zacząłem w kwietniu 2001, no i z małą przerwą grudzień – marzec trwała do czerwca 2002.
    Co do samego projektu to nie mam większych zastrzeżeń, podczas pierwszych oględzin przed kupnem projektu nie miałem nawet żadnych, dopiero później wychodzi wszystko "w praniu".
    Zdecydowałem się na bloczki z betonu komórkowego 36 cm bez ocieplenia, niestety przez moją nieuwagę dostarczona mi je odmiany 600. Po różnego rodzaju konsultacjach postanowiłem dom ocieplić i zdecydowałem się na wełnę Rockwool o grubości 10 cm.
    Poza tym wprowadziłem kilka zmian:
    - powiększona kotłownia przez połączenie jej z małym WC - kotłownia teraz jest całkiem spora i może się w niej zmieścić dużo więcej gratów.
    - strop Teriva z bloczków z keramzytu.
    - drzwi wejściowe zmniejszone i zamiast dwuskrzydłowych mam 1-skrzydlowe 90 cm szer.
    - dodałem okno dachowe w pomieszczeniu z garderobą – przyda się kominiarzowi
    - A teraz coś na koniec – czyli o cenach:
    To są ceny warszawskie, wiec mogą się różnić od cen w innych rejonach kraju:

    2000 - kierownik budowy
    1500 - garaż na sprzęty
    850 - projekt wodny
    2500 - podłączenie wody
    500 - oplata za podłączenie wody (w gminie)
    700 - wytyczenie fundamentów
    1100 - 2 m3 desek na deskowanie fundamentów
    1000 - chudy beton
    3700 - normalny beton na ławy fundamentowe (19 m3)
    450 - rury kanalizacyjne i wodne ( nie zapomnij o tym przed zasypaniem fundamentów!!!)
    500 - izolacji p-wilgociowa
    500 - stemple drewniane
    Do zasypania fundamentów poszło ok. 180 ton piachu za ok. 2000 pln.
    3500 - beton na strop (ok. 19 m3)
    6500 - drewno na więźbę dachowa
    7000 - montaż więźby
    2000 - folia dachowa
    1300 - łaty (nie robiłem kontrłat - użyłem folii wysokoparaprzepuszczalnej "Topfol"
    2000 - projekt inst. elektrycznej
    20000 - koszt kompletnego pokrycia dachu z blachy Finco-stal wraz z orynnowaniem Wavin
    4000 - montaż dachu i rynien
    Fundamenty są z bloczków chyba 38 cm. Koszt betonu komórkowego łącznie ze wszystkimi potrzebnymi elementami to ok. 38 000 zł.
    Jak widać na razie jest to suma ok. 94 tys. zł, ale trzeba jeszcze dodać do tego koszt wybudowania domu, co w moim przypadku było ok. 20.000.
    Tak wiec wychodzi ok. 112.000, ale jest to suma czysto teoretyczna (buduje jeszcze ogrodzenie z klinkieru) Dodaj sobie jeszcze jakieś 15 % do podanej kwoty.
    Ważnym punktem w wydatkach na dom była ekipa. Szukając solidnej spotkałem się z osobami proponującymi od 40 tys. do 50 tys. zł. Wydało mi się to o dużo za dużo. W końcu znalazłem dalekiego wuja, który być może wolniej, ale na pewno solidniej chatę postawił. Ważne tez jest, ze mógł on na bieżąco proponować mi troszeczkę inne rozwiązania niż w projekcie, co uważam za rzecz bardzo istotna bo poprawiającą funkcjonalność domu.

    Po przerwie zimowej ekipa przyjechała 29 kwietnia i oto koszty wynikłe z dalszych prac:
    600 – 1,5 m3 desek
    120 – rury kanalizacyjne
    200 – przewód na instalacje alarmowa
    ok. 300 – przewody, peszel, puszki
    2100 - cala robocizna za elektrykę wraz z z położeniem przewodów pod instalację alarmową
    8500 – wełna + tynk
    6500 – koszt ocieplenia domu wraz z tynkiem
    1400 – brama garażowa
    Zamontowałem tez sobie sam instalacje c.o (Hepworth) co kosztowało mnie ok. 3000 za rurki i 2 rozdzielacze
    Przede mną jeszcze zakup rurek na zimna wodę co będzie kosztowało ok. 1000 zł.

    Jak na razie mam tylko jedna uwagę do projektu (wiem że większość czytających popuka się w czoło) Według mnie salon jest absolutnie nieustawny pod kątem sprzętu audio – wizualnego. Poza tym szczegółem dom bardzo mi się podoba i jeśli miałbym wybierać drugi raz to bym się nie zawahał.

    Pozdrawiam – pawcik7


    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: redakcja dnia 2002-08-23 15:42 ]</font>

  2. #2

    Domyślnie

    Hej Pawcik
    Bardzo mi się ten Twój domek podoba. Zwłaszcza kolorystyka.
    Mam pytanie? Z jakiego klinkieru (firma, kolor, faktura) zrobiłeś komin, słupki ogrodzeniowe. Super wyglądają. Jaki to kolor? Czekoladowy? Z czego planujesz ogrodzenie; deski, kute?
    Pozdrawiam i życzę rychłego zamieszkania.
    Super domek
    Zielona

  3. #3

    Domyślnie

    Acha! Mój mąż pierwsze co robił oglądając projekty domów to sprawdzał czy salon jest ustawny pod względem sprzętu audio-wideo.
    Zielona

  4. #4

    Domyślnie

    Tak na początek - pomylił mi się login (
    Co do kolorów: komin i całe ogrodzenie zrobione jest z cegły klinkierowej chyba Jopka koloru ceglanego .Kolorystycznie bardzo podoba mi się biały dom, ciemny dach i ogrodzenie - konserwatywnie i funkcjonalnie
    Ogrodzenie będzie z już zakupionych i zaimpregnowanych desek ( niestety kute ogrodzenie jest za drogie ) i będzie także koloru ciemnobrązowego

    pzdr.

  5. #5

    Domyślnie

    Pawcik7 - czy sa szanse zebys gdzies wrzucil wiecej zdjec Twojego domku? Np. od strony ogrodu?
    Bylbym bardzo wdzieczny.
    Pozdrawiam
    Adamski

  6. #6

    Domyślnie

    Pawcik7 twój dom upewnił mnie co do kolorystyki jaką chcę mieć. Powiedz mi tylko jeszcze czy tynki masz białe a dach ceglany ciemny matowy. Gratuluje gustu.

    Kruszek

  7. #7

    Domyślnie

    Witam.
    Co do gustu to ma go raczej moja żona - to ona wymyśliła ( najpierw budowę a potem kolory ). Tynk to biały " baranek " kupiony w zestawie z wełna Rockwoola. Dach to blachodachówka firmy Finco-stal kolor cos ala jasny brąz - matowy

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ryba

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1

    Domyślnie

    interesuje mnie bardzo koszt budowy(właśnie zaczynam)
    czy do podanej przez ciebie wyceny,możesz jeszcze dodac koszt stolarki (okiennej,drzwiowej)-jak sądzisz ile jeszcze potrzeba włożyc kasy-oprócz tego co podałeś-,żeby móc się wprowadzic ?

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Witam..
    Pawcik tez chce zrobic instalacje z Hepworta..prosze napisz jak one sie sprawuja...czy nie masz kłopotów..
    Ze względu na to ze u mnie nikt nie zrobi tego sam..mam wycenę z firmy na wszystkie instalacje , materiały, piec, grzejniki oraz odbiory..znaczy instalacje pod kluczyk)
    Pozdrawiam
    Teska

  10. #10

    Domyślnie

    Witajcie ludkowie.
    A więc :
    okna kupiłem w Sokółce - drewniane, kolor mahoniowy - zajebiste ale cena tez - coś ok. 13.000
    Drzwi kupiłem Gerdy za 3000 z montażem
    Na parterze drzwi będę miał tylko w łazience i w pokoju przylegajęcym do garażu. Generalnie takie drzwi drogie nie są
    W moim przypadku zostało mi do realizacji jeszcze przyłącze kanalizacyjne i gazowe. Trochę to będzie kosztowało niestety. W środku już mam gładź - zostaje jeszcze położenie podłogi ( widziałem fajną mozaikę za 16 pln/m2, pomalowanie ścian i powieszenie grzejników.
    Ile na to kasy wydam to nie wiem, dużo zależy od pomysłów inwestora - ja będę " jechał " po taniości
    Co do Hepwortha to instalacja poszła mi bardzo sparwnie, rurki się łatwo układa - ale nie mam ich jeszcze podłączonych do rozdzielaczy - myślę że też nie będzie to problemem. Na mój domek ( ogrzewanie i woda w łazience na dole + w kuchni ) poszło 250 m. rurki. 100 m. kosztuje ok. 400 pln - ale moge się mylić. Dokładnych cen już nie pamiętam - musiałbym pogrzebać ale najlepiej zadzwonić do punktu sprzedaży . Myślę że każdy da sobie radę z położeniem instalacji - firma daje materiały szkoleniowe na VHS. Trochę odwagi i... kilka pln w kieszeni zostaje

  11. #11

    Domyślnie

    fajny domek. pozdrowaśki

  12. #12

    Domyślnie

    fajny domek. pozdrowaśki

  13. #13

    Domyślnie

    fajny domek. pozdrowaśki

  14. #14

    Domyślnie

    Tak ten projekt jest extra. Czy ktoś widział D12B"Przytulny" gdzieś na Dolnym Śląsku. Chciałbym zobaczyć go w rzeczywistości.

  15. #15

    Domyślnie

    Tak ten projekt jest extra. Czy ktoś widział D12B"Przytulny" gdzieś na Dolnym Śląsku. Chciałbym zobaczyć go w rzeczywistości.

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    leader

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4

    Domyślnie

    extra jest ten domek

  17. #17

    Domyślnie

    Bardzo ładny domek. Naprawdę... Choć ja buduje drewniany.
    Pozdrawiam

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    a domek ładniusi..

  19. #19

  20. #20

    Domyślnie

    domek ok, jak możesz to wrzuć jakieś zdjęcia wnętrz.

    mam pytanie dlaczego z tyłu taki monolityczny płot? Jest tam raczej zielono i nie ma sąsiadów:
    http://foto.onet.pl/albumy/zdjecie.h...12b&k=10&nxt=0

    o widze, że sąsiada poniosła fantazja, jak można...:
    http://foto.onet.pl/albumy/zdjecie.h...12b&k=10&nxt=9

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony