dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 63

Temat: Dom 35m2

  1. #21

    Domyślnie

    300 tys za 72 m2 to bardzo drogo, lepiej poszukaj innej firmy...

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ipkis Zobacz post
    300 000 za 72m2 . Niestety szambo lub przydomowa oczyszczalnie musze budować .
    Ja wybudowałam 160m2 za 300 tyś trzy lata temu, ale co kto lubi...

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał ipkis Zobacz post
    Dziękuję za wyczerpujące wypowiedzi na moje zagadnienie .
    300000 za stan deweloperski wybudowany na mojej działce. W cenne wchodzi:
    -załatwienie wszelkich formalności z budową
    -doprowadzenie wszystkich mediów
    -budowa domu od A do Z (fundament, wylewki, ściany, dach, ocieplenie ścian oraz dachu, okna 3trzy. szybowe, pustaki klejone na jakąś piankę, parapety na zewnątrz, drzwi zewnętrzne)
    -gładź
    -ogrzewanie elektryczne podłogowe
    -wybudowanie przydomowej oczyszczalni ścieków

    Cenna nie obejmuje wykończenia wnętrza. Różnica między domem szkieletowym a murowanym to okolo 7 tys.
    Lepiej budować murowany czy ten szkieletowy?
    300000zł za 72m2 to jak dla mnie rozbój. Obecnie buduję w dobrym standardzie dom parterowy 106m2 powierzchni mieszkalnej + 50m2 garażu z pomieszczeniami gospodarczymi. Z tego co opisałeś nie mam jeszcze ocieplenia ścian oraz dachu, parapetów i drzwi zewnętrznych, gładzi (tynków) i oczyszczalni. Mam za to wszystkie instalacje, ocieplenie szlicht i posadzki. Do tej pory nie przekroczyłem 250tys zł więc Twoja cena wydaje mi się mocno zawyżona.

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Molinek

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-594
    Posty
    21

    Domyślnie

    Dom 5 na 7 czyli 35m2 można zbudować na zgłoszenie, bez: planów, bez odbiorów, bez kierownika itd itd.
    Oznacza to że ten domek jest dużo tańszy niż ten z pozwoleniem na budowę.
    Ostatnio edytowane przez Molinek ; 06-11-2018 o 20:18

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ja wybudowałam 160m2 za 300 tyś trzy lata temu, ale co kto lubi...

    chyba SSZ ? bo mi nie powiesz że z wyposażeniem

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    chyba SSZ ? bo mi nie powiesz że z wyposażeniem
    Dlaczego nie to było 5 lat temu sam wybudowałem w 2017r 105m po podłogach(79m pow zabudowy) w 200 tyś, z wyposażeniem 230.
    SSZ kosztował mnie nie całe 80 tyś robota oczywiście własna.
    Teraz stawiam prostą altankę na zgłoszenie robót nie wymagających pozwolenia na budowę o pow 30m2, koszt materiału ok 7 tyś.
    35m2 dom nie wyobrażam sobie tyle to co mój salon+ łazienka w małym domku.
    Ludzie kombinują jak mogą nie zawsze wiedzą co jest dla nich dobre.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Molinek Zobacz post
    Ręce opadają na te komentarze:

    Dom 5 na 7 czyli 35m2 można zbudować na zgłoszenie, bez: planów, bez odbiorów, bez kierownika itd itd.
    Ręce opadają. Nie możesz takiego domku zbudować bez kierbuda, projektu itp.
    Tak możesz zbudować jednie altanę na RODo.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Molinek Zobacz post
    Ręce opadają na te komentarze:

    Dom 5 na 7 czyli 35m2 można zbudować na zgłoszenie, bez: planów, bez odbiorów, bez kierownika itd itd.
    Oznacza to że ten domek jest dużo tańszy niż ten z pozwoleniem na budowę.

    Mało tego nie trzeba być budowlańcem aby zbudować to samemu.

    Domek jest parterowy ale jego rozpiętość nie może przekraczać 4.80cm wystarczy zrezygnować z poddasza i zbudować duża antresole, i mamy dodatkowe powiedzmy 20m2 co razem daje nam łącznie około 55m2 użytkowe a taki metraż wystarczy już spokojnie dla 2-3 a nawet 4 osób jeśli ktoś nie jest Karingtonem jak większość tu piszących to w takiej chaupie może mieszkać nawet całe swoje życie.

    Ale nie no bo trzeba przecież wybudować min 100m2 i zadłużyć się na całe życie, ludzie nie każdego stać na dom 100m2 tak samo nie każdy chce być niewolnikiem banków !.

    Ludzie ogarnijcie się takie myślenie to w dzisiejszych czasach ociera się o ciemnotę.
    Ciemnotą to jest budowanie "pseudo-domu" który jest wielką zagadką i wielką nie wiadomą i nie wiadomo ile wytrzyma i czy w przypadku katastrofy budowlanej nie zginie ktos albo cała rodzina ...

    Po to jest projekt wykonany przez architekta i wyliczony przez konstruktora aby nie doszło nigdy do jego zawalenia lub innej katastrofy budowlanej. Po to jest KB aby było zbudowane z godnie z projektem i ze sztuką budowlaną.
    Po to są odbiory aby mieć pewność że instalacje sa szczelne i bezpieczne i nie zagrażają życiu mieszkańców ..

    Budowa na "oko" , bez projektu , bez wiedzy , bez doświadczenia , bez nadzoru , bez odbiorów to zwykłe szaleństwo i mega głupota.

    Ale widać są ludzie którzy zaryzykują własne życie i swojej rodziny ...

    Ciekawy jestem kiedy dojdzie do pierwszych tragedii w budowanych "domach" na ROD i innych podobnych "domach" .
    Może wtedy przepisy wrócą do normalności , bo taka "samowolka" w XXI i w kraju UE powinna być zakazana.
    Ale jak dla kogoś własne bezpieczeństwo i własnej rodziny nie ma znaczenia , to czemu Państwo na siłę ma go uszczęśliwiać.
    Co najwyżej sam się "wyeliminuje" ..

    Jeśli dla Ciebie 100m2 dla 4 osobowej rodziny to jakiś kosmos i dla Ciebie taka osoba to jakis "karington" to wyrazy współczucia ...

    Taki "dom 35m2" nigdy nie będzie "pełnoprawnym domem" , będzie to pseudo-altana która udaje dom ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 27-08-2018 o 09:32
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    chyba SSZ ? bo mi nie powiesz że z wyposażeniem
    Do stanu deweloperskiego - zaczęte 5 lat temu, skończone 3 lata temu.
    Prosty projekt.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Niech sobie zbuduje " AC25K czyli zbuduj sam dom 50m2 za 25 tys zł, na dodatek bez formalności!" jako domek tymczasowy.
    Później będzie służył jako gościnny, na dodatek zdobędzie wiedzę i umiejętności które może wykorzystać przy stawianiu docelowego.
    Jeszcze zależy jaki to okres bo dla jednych to 2-3 lata dla innych 10.

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Molinek

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-594
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Ciemnotą to jest budowanie "pseudo-domu" który jest wielką zagadką i wielką nie wiadomą i nie wiadomo ile wytrzyma i czy w przypadku katastrofy budowlanej nie zginie ktos albo cała rodzina ...

    Po to jest projekt wykonany przez architekta i wyliczony przez konstruktora aby nie doszło nigdy do jego zawalenia lub innej katastrofy budowlanej. Po to jest KB aby było zbudowane z godnie z projektem i ze sztuką budowlaną.
    Po to są odbiory aby mieć pewność że instalacje sa szczelne i bezpieczne i nie zagrażają życiu mieszkańców ..

    Budowa na "oko" , bez projektu , bez wiedzy , bez doświadczenia , bez nadzoru , bez odbiorów to zwykłe szaleństwo i mega głupota.

    Ale widać są ludzie którzy zaryzykują własne życie i swojej rodziny ...

    Ciekawy jestem kiedy dojdzie do pierwszych tragedii w budowanych "domach" na ROD i innych podobnych "domach" .
    Może wtedy przepisy wrócą do normalności , bo taka "samowolka" w XXI i w kraju UE powinna być zakazana.
    Ale jak dla kogoś własne bezpieczeństwo i własnej rodziny nie ma znaczenia , to czemu Państwo na siłę ma go uszczęśliwiać.
    Co najwyżej sam się "wyeliminuje" ..

    Jeśli dla Ciebie 100m2 dla 4 osobowej rodziny to jakiś kosmos i dla Ciebie taka osoba to jakis "karington" to wyrazy współczucia ...

    Taki "dom 35m2" nigdy nie będzie "pełnoprawnym domem" , będzie to pseudo-altana która udaje dom ...
    A gdzie ja napisałem że taki domek ma zostać źle zbudowany i niby dlaczego miał by się zawalic? W dobie Internetu spokojnie można wszystko sprawdzić i zrobić wiele samemu poza tym każdy sam decyduję jak duży dom czy domek chce mieć. Idąc Twoim dziwacznym tokiem myślenia jeśli nie stać Cie na dom min 100 m to nie powinieneś zakładać rodziny co jest żałosne i śmieszne. Kolejna sprawa to sam projekt można go kupić za mniej niż 1000 zł. Właśnie wróciłem od takiego kolegi z podobnym myśleniem co Ty do tej pory jest sam bo wszystko ogranicza finansami. Pseudo to jest Twoje myślenie które narzuca Ci że trzeba myśleć tak jak każdy.

  12. #32

    Domyślnie

    Moim zdaniem dom 35m2 bez pozwolenie parterowy będzie za mały. Jeśli już coś takiego budować to z antresolą, coś jak tutaj: https://www.archon.pl/projekty-domow...m1b323de4d610d

    Zwróć uwagę, że 35m2 to nie powierzchnia w środku, tylko zewnętrzna po obrysie budynku. W środku jest około 25m2 a to jest naprawdę mało na kuchnie, salon, łazienkę, już nie mówiąc o sypialni i kotłowni (o których pisałeś w pierwszym poście).

    Moje rady odnośnie Twoich pytań:

    -jaki oraz jak głęboki fundament

    Odp: przemyśl fundament na palach. Robi się go tak, że kopiesz na głębokość przemarzania (sprawdź jaka jest u Ciebie) dół. Najlepiej byłoby użyć wiertnicy spalinowej - możesz taką wypożyczyć za nie duże pieniądze na jeden dzień. Następnie jeśli ma być tanio robisz szalunek np. 40cm na 40cm z desek na wysokość taką na jakiej ma stać budynek. Takich słupków robisz np. 16. Następnie do środka wkładasz zbrojenie i zalewasz betonem. Tak uzyskany fundament myślę, że będzie najtańszy jeśli chodzi o koszty oraz prędkość wykonania (myślę, że 2-3 dni dla 2-3 osób).

    -z jakich rodzajów pustaka ściany (oraz orientaciną ilość)

    Orientacyjna ilość? Chłopie jak Ci ktoś ma podać orientacyjną ilość jeśli nawet Ty nie masz jeszcze projektu? Jak pytasz o takie rzeczy to koniecznie zamów projekt a potem sobie sam policzysz. Czy tam w hurtowni powiesz, że potrzebujesz XXm2 to oni już to Ci przeliczą na palety. Natomiast ja na Twoim miejscu raczej zdecydowałbym się na szkielet drewniany. Wynika to z tego, że wówczas łatwiej będzie wykonać fundament (patrz fundament na słupach) no i więcej miejsca będzie w środku przy obrysie budynku 35m2. Myślę, że też ciut łatwiej może być go wykonać.

    -piec jaki wystarczy do ogrzania domu oraz wody

    Tylko ogrzewanie prądem ma sens. Zamiast murować komin, kupować piec, robić kotłownie (w tym domu nie ma na to miejsca) zrób kable grzewcze lub nawet zwykłe grzejniki na prąd podłączane do kontaktu. Natomiast kasę, którą w ten sposób oszczędzisz włóż w ocieplenie (minimum 20cm od dołu, 20cm ściany i 30cm dach), dobre okna, tak wszystko zrób aby nie było mostków cieplnych.

    -dach spadzisty zrobić lepiej betonowy czy z krokwi i blachy

    Krokwie i blacha.

    -jakie dokumenty będą mi potrzebne do wybudowania

    Na pewno projekt, mapka do celów projektowych na której nanosisz gdzie ma stać budynek. Najlepiej przejdź się do urzędu i dowiedź się dokładnie, lub poczytaj na necie.

  13. #33
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    A odwal ty się , chce budować mały domek to niech buduje i uj komu do tego , nawet troche sie dziwię że autor o to zapytał bo ja jak coś mnie rajcuje to robię nie pytając bo cuż mógłbym usłyszeć że pokój 2m2 i tym podobne dyrdymały , są eleganckie projekty tych małych domów i na 1000% jest to lepsze rozwiązanie niż kawalerka 25m2 bo tyle to mniej wiecej kosztuje np na Ślasku , ja bym stawiał ba być może nawet postawie a obecny dom sprzedam i na starość mniej roboty będzie ,

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    -piec jaki wystarczy do ogrzania domu oraz wody

    Tylko ogrzewanie prądem ma sens. Zamiast murować komin, kupować piec, robić kotłownie (w tym domu nie ma na to miejsca) zrób kable grzewcze lub nawet zwykłe grzejniki na prąd podłączane do kontaktu. Natomiast kasę, którą w ten sposób oszczędzisz włóż w ocieplenie (minimum 20cm od dołu, 20cm ściany i 30cm dach), dobre okna, tak wszystko zrób aby nie było mostków cieplnych.
    Z ociepleniem to zgodzę się pasi dać min 15/20/30 się w tak małym domku to proponuje klimatyzator z funkcją grzania za 2500zł plus drabinkę w łazience z grzałką.
    Jak masz kasę to na dach panele wszystko idzie zrobić samemu. Sam u siebie zwiększyłem o 15cm ocieplenie na dachu mam teraz 40cm i różnicy między 25cm znaczącej nie widzę. Lamda 0,32 i 035. 15/10/15. Do pewnego momentu jest sens później to są pomijalne różnice.
    Co do kosztów to niestety pewne koszty są stałe niezależne od wielkości domu, nie da się ich przeskoczyć.
    Robiąc samemu i posiadając działkę taki domek za materiał wyjdzie ok 60 tyś wszystko idzie policzyć.
    Panele niestety z LM casto.. za 20-35zł podkład za 8zł. Płytki do łazienki najtańsze po ok 30zł. Poszukiwanie materiałów z końcówek magazynowych itp. Polak potrafi.Sam kiedyś myślałem o takim domku będąc kawalerem jednak czasy się zmieniają...

    Pytanie jest jedno czy jakbyś chciał się tego pozbyć czy odzyskasz zainwestowaną kasę lub jej część.

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cześć.
    Uważam, że już jeden z kolegów wyżej podsunął całkiem dobrą myśl odnośnie domku holenderskiego. Ja bym poszedł ciut dalej i kupił nowy, jest kilka polskich firm, które robią takie domki z całkiem fajnym ociepleniem. Za 70 tys kupisz już z częściowym a może i całkowitym wyposażeniem. Jak już uzbierasz i postawisz dom docelowy to taki domek możesz z powodzeniem sprzedać.

    P.S. Gdybym z kimś rozmawiał na temat takiego domu (35m2) i powiedział by mi, że to kurnik itd, dostałby takiego "lepca", że by ukucnął. Jakby nie widział za co nastąpiłaby poprawka. To tak odnośnie jednego z wpisów powyżej (nicku autora nie warto pamiętać)

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    P.S. Gdybym z kimś rozmawiał na temat takiego domu (35m2) i powiedział by mi, że to kurnik itd, dostałby takiego "lepca", że by ukucnął. Jakby nie widział za co nastąpiłaby poprawka. To tak odnośnie jednego z wpisów powyżej (nicku autora nie warto pamiętać)
    Każdy buduje to na co go stać i dużo sensowniejszy jest dom 35m2 bez kredytu niż 100m2 z kredytem, którego nie będziemy w stanie spłacić.
    Jednak myślę, że osoby, które namawiają na większy działają w dobrej wierze. Autor tematu chce wybudować dom parterowy po obrysie zewnętrznym 35m2 (czyli około 25m2 w środku) w którym będzie salon z kuchnią, sypialnia, łazienka i kotłownia. No wybaczcie ale salon z kuchnią 12m2? Może dlatego, że mam kuchnie tej powierzchni jakoś tego nie widzę Gdzieś musi się zmieścić lodówka, pralka (bo w łazience może nie będzie miejsca?), kawałem blatu, szafki na talerze, kosz na śmieci itp. A gdzie miejsca na jakąś sofę, TV, stolik?
    Tak jak pisałem jeśli już coś takiego budować to musi być antresola i na antresoli można zrobić duży pokój sypialny, natomiast salon + kuchnia będzie miał wówczas około 20m2. Przy domu drewnianym myślę, że antresola znacznie kosztu nie podniesie no bo trochę drewna na strop + trochę wyższe ścianki kolankowe, natomiast da dużo komfortu bo metraż +80% za może (strzelam) 10% wyższe koszt budowy.

  17. #37
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Co ty człowieku bredzisz ?? to wg ciebie z 35m2 w środku robi się 25 m2 ?? to ile te ściany mają grubości 1,5metra , dajże spokój jak tak masz się wysilać to nic nie pisz bo co się odezwiesz to wychodzi nie dokończę .

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Co ty człowieku bredzisz ?? to wg ciebie z 35m2 w środku robi się 25 m2 ?? to ile te ściany mają grubości 1,5metra
    2cm tynku
    24cm muru
    1cm kleju
    20cm styropianu
    1cm kleju i siatki i tynku
    48cm x 2 ściany
    z 7m x 5m robi się 6,04x4,04=24,40m2

    Minus oczywiście ściany działowe.

    Małe domy mają mały sens. Część kosztów jest stała albo prawie stała niezależnie od wielkości. Koszt przyłączy ten sam, koszt geodety ten sam. Łazienka 4m2 nie będzie 2x tańsza, niż 8m2. Armatura i osprzęt ten sam (albo niewiele droższe większe lustro czy większa umywalka).

    Część kosztów zmienia się znacznie mniej, niż proporcjonalnie do powierzchni. Zależy nam na powierzchni, a płacimy za m2 muru, izolacji, stropu itd.
    Jak mamy po zewnetrznej 7x5m i 3m wysokości muru, to powierzchnia wewnątrz niech będzie nawet 25m2 a powierzchnia ścian (które kosztuja) to 72m2
    Dom 14x10m ma wewnątrz 118m2 (4,7x więcej powierzchni) a powierzchnia ścian zewnętrznych to 144m2 (tylko 2x więcej).

    Dokładając niewiele pieniędzy zyskujemy wiele m2.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 17-08-2019 o 13:39

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Co ty człowieku bredzisz ?? ... dajże spokój jak tak masz się wysilać to nic nie pisz bo co się odezwiesz to wychodzi nie dokończę .
    Nie wiem czy wiesz, ale wyszedłeś na kretyna.

  20. #40
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Na kretyna wychodzi ten który mieszka w kawalerce ale krytykuje bo chce komuś dopiąć , polukaj na jutubie na gościa Paweł Waga ,dom za 25 tys zł ,ma on też swoją stronę dom25tys.pl ma tam kilka projektów takiego domku i wierz mi ani jednym z nich salon nie ma 2 m2 tak jak twierdzisz , strych też jest użytkowy i razem robi sie 70m2. https://dom25tys.pl/

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony