dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 63

Temat: Dom 35m2

  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Na kretyna wychodzi ten który mieszka w kawalerce ale krytykuje bo chce komuś dopiąć , polukaj na jutubie na gościa Paweł Waga ,dom za 25 tys zł ,ma on też swoją stronę dom25tys.pl ma tam kilka projektów takiego domku i wierz mi ani jednym z nich salon nie ma 2 m2 tak jak twierdzisz , strych też jest użytkowy i razem robi sie 70m2. https://dom25tys.pl/
    Zapomniales tylko dopisac ze to jest samowola budowlana. Ale jak kogos stac moze i samowole sobie postawic. Najwyzje rozbierze

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Co jest samowolą budowlaną?
    Czytaleś prawo budowlane?
    Wiem że to dla niektórych jest trudne bo tam nie ma obrazków.
    To co jest w linku jest samowola budowlana. Jesli nie wiesz dlaczego przeczytaj ze zrozumieniem Warunki Techniczne Jakim Powinny Idpowiadac Budynki i Ich Usytuowanie.

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Na kretyna wychodzi ten który mieszka w kawalerce ale krytykuje bo chce komuś dopiąć , polukaj na jutubie na gościa Paweł Waga ,dom za 25 tys zł ,ma on też swoją stronę dom25tys.pl ma tam kilka projektów takiego domku i wierz mi ani jednym z nich salon nie ma 2 m2 tak jak twierdzisz , strych też jest użytkowy i razem robi sie 70m2. https://dom25tys.pl/
    Kretyni to kupują te jego projekty, nie czytając co kupują. Po raz kolejny okazuje się, ze połowa ludzi czytać ze zrozumieniem nie potrafi.
    Po pierwsze, to są jak sam gość określa "Budynki Rekreacyjne", nie domy. Mieszkać tam nie możesz, chyba ze pokątnie. Koniec, kropka.
    Po drugie, powierzchnia takiego domku nie może przekroczyć 35m2 i musi być parterowy, więc poddasze nie może być użytkowe. Sam gość pisze to na swojej stronie. Co mu nie przeszkadza wciskać jeleniom projektów z użytkowym poddaszem, w sumie to nie jego problem co zbudują, on kasę za projekt zgarnął.

    Niby twierdzi, że da się to przekształcić w budynek mieszkalny - czasem się się da, a czasem nie. A formalności i opłat przy tym jest tyle, ze normalne zgłoszenie/pozwolenie za budowę to przy tym pikuś, ale tego ci już nie napisze. Więc kombinując w ten sposób, że "przekształcę w budynek mieszkalny" odkładasz tylko opłaty i formalności w czasie, a ryzykujesz tym, że przekształcić się nie da - i zostajesz z bardzo droga altanką działkową.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Na kretyna wychodzi ten który mieszka w kawalerce ale krytykuje bo chce komuś dopiąć , polukaj na jutubie na gościa Paweł Waga ,dom za 25 tys zł ,ma on też swoją stronę dom25tys.pl ma tam kilka projektów takiego domku i wierz mi ani jednym z nich salon nie ma 2 m2 tak jak twierdzisz , strych też jest użytkowy i razem robi sie 70m2. https://dom25tys.pl/
    Chłopie Ty nawet przeczytać czegoś prostego ze zrozumieniem nie potrafisz. Gdzie ja pisałem o salonie 2m2? Pisałem o "kotłowni 2m2" o której pisał autor tematu - tłumaczyłem, że to nie ma sensu.
    Kolejna sprawa to musisz chłopie wiedzieć (a już Ci to kilka osób tłumaczyło, ale nie dociera), że obrys budynku 35m2 to jest metraż na zewnątrz budynku. Rozumiesz to czy nie? U mnie np. fundament miał 113m2, obrys zewnętrzny to 123,7m2 (bo dochodzi ocieplenie i elewacja) a w środku na parterze jest 95m2. Także w przypadku domów murowanych 35m2 po obrysie zewnętrznym da około 25m2 powierzchni w środku (bo odliczasz powierzchnie, którą zajmują ściany nośne, działowe, ocieplenie, komin). Rozumiesz to?
    Kolejna kwestia (ale co do tego to 100% pewności nie mam) nie możesz na górze mieć stropu i pełnego poddasza, musi zostać zrobiona antresola. Oznacza to, że realnie masz około 25m2 parteru + około 20m2 antresoli ze skosami. To, że ktoś Ci napisze na stronie, że dom ma 70m2 to nie oznacza, że ten dom tyle ma naprawdę, rozumiesz to?

    Nawet na tej Twojej stronie https://dom25tys.pl/produkt/projekt-...iany-dom25tys/ gdzie widać rzut parteru masz salon: 22,33m2, łazienka 2,72m2, razem 25,05? Dotarło? No i zrozum, że 25m2 na których autor tematu chciał mieć: salon z kuchnią, sypialnie, kotłownie i łazienkę to słaby pomysł. Jeśli jeszcze nie dociera to oznacz sobie na działce kwadrat 5 metrów na 5 (moje auto ma 5m długości) i wydziel sobie tam te 4 pomieszczenia, powodzenia.

    Jeszcze co do tych kretynów, którzy kupują kawalerkę. Taki kretyn kupuje, mieszka i o nic się nie martwi. A gość, który buduje taki dom nigdy nie wie czy ktoś tego nie zgłosi i nie będzie płacił jakiś kar. Ten kretyn mieszka sobie legalnie, ma swój adres zamieszkania i normalnie przychodzą do niego listy czy paczki. Natomiast gość z budynku gospodarczego ma oficjalnie status bezdomnego. Kretyn z mieszkania dojeżdża do pracy w 10 minut a po pracy nic go nie interesuje. Wielki "ynteligent" z budynku gospodarczego kosi trawę w lato, zimą odśnieża drogę, jest wkurwiony gdy okazuje się, że w miesiącach z dużymi opadami szambowóz nie może dojechać do szamba.
    Żeby nie było, nie twierdzę, że sama idea jest zła, ale nie jest to legalne i na pewno też nie takie kolorowe jak twierdzą osoby, które zarabiają na sprzedaży takich projektów. Wszystko ma swoje plusy i minusy, nie można być zaślepionym.
    Moim zdaniem jeśli już budować taki dom samemu to jest to jakaś opcja jeśli mamy już działkę. Natomiast jeśli nie mamy działki, nie znamy się na budowie + do tego dochodzi brak umiejętności np. czytania ze zrozumieniem to lepiej będzie kupić kawalerkę.
    Ostatnio edytowane przez Frofo007 ; 18-08-2019 o 10:38

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Nie masz zielonego pojęcia o budowaniu budynków rekreacyjnych na zgłoszenie.

    Wyłączenie obowiązku uzyskania pozwolenia na budowę
    Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:
    2a) wolno stojących parterowych budynków rekreacji indywidualnej, rozumianych jako budynki przeznaczone do okresowego wypoczynku, o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy czym liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać jednego na każde 500 m2 powierzchni działki;
    Cytujesz przepisy ktorych albo nie rozumiesz albo nie umiesz przeczytac ze zrozumieniem wiec wytlacze ci lopatologicznie- budynkow parterowych tzn. bez poddasz czy innych prob obejscia tego ograniczenia. Wiec proby kombinowania z poddaszami i udawania ze jest sie madrzejszym niz inni koncza sie samowola budowlana. Wiec zanim zaczniesz sie kolejny raz wymadrzac sprawdz o czym piszesz i do czego sie odnosisz.

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Chłopie Ty nawet przeczytać czegoś prostego ze zrozumieniem nie potrafisz. Gdzie ja pisałem o salonie 2m2? Pisałem o "kotłowni 2m2" o której pisał autor tematu - tłumaczyłem, że to nie ma sensu.
    Kolejna sprawa to musisz chłopie wiedzieć (a już Ci to kilka osób tłumaczyło, ale nie dociera), że obrys budynku 35m2 to jest metraż na zewnątrz budynku. Rozumiesz to czy nie? U mnie np. fundament miał 113m2, obrys zewnętrzny to 123,7m2 (bo dochodzi ocieplenie i elewacja) a w środku na parterze jest 95m2. Także w przypadku domów murowanych 35m2 po obrysie zewnętrznym da około 25m2 powierzchni w środku (bo odliczasz powierzchnie, którą zajmują ściany nośne, działowe, ocieplenie, komin). Rozumiesz to?
    Kolejna kwestia (ale co do tego to 100% pewności nie mam) nie możesz na górze mieć stropu i pełnego poddasza, musi zostać zrobiona antresola. Oznacza to, że realnie masz około 25m2 parteru + około 20m2 antresoli ze skosami. To, że ktoś Ci napisze na stronie, że dom ma 70m2 to nie oznacza, że ten dom tyle ma naprawdę, rozumiesz to?

    Nawet na tej Twojej stronie https://dom25tys.pl/produkt/projekt-...iany-dom25tys/ gdzie widać rzut parteru masz salon: 22,33m2, łazienka 2,72m2, razem 25,05? Dotarło? No i zrozum, że 25m2 na których autor tematu chciał mieć: salon z kuchnią, sypialnie, kotłownie i łazienkę to słaby pomysł. Jeśli jeszcze nie dociera to oznacz sobie na działce kwadrat 5 metrów na 5 (moje auto ma 5m długości) i wydziel sobie tam te 4 pomieszczenia, powodzenia.

    Jeszcze co do tych kretynów, którzy kupują kawalerkę. Taki kretyn kupuje, mieszka i o nic się nie martwi. A gość, który buduje taki dom nigdy nie wie czy ktoś tego nie zgłosi i nie będzie płacił jakiś kar. Ten kretyn mieszka sobie legalnie, ma swój adres zamieszkania i normalnie przychodzą do niego listy czy paczki. Natomiast gość z budynku gospodarczego ma oficjalnie status bezdomnego. Kretyn z mieszkania dojeżdża do pracy w 10 minut a po pracy nic go nie interesuje. Wielki "ynteligent" z budynku gospodarczego kosi trawę w lato, zimą odśnieża drogę, jest wkurwiony gdy okazuje się, że w miesiącach z dużymi opadami szambowóz nie może dojechać do szamba.
    Żeby nie było, nie twierdzę, że sama idea jest zła, ale nie jest to legalne i na pewno też nie takie kolorowe jak twierdzą osoby, które zarabiają na sprzedaży takich projektów. Wszystko ma swoje plusy i minusy, nie można być zaślepionym.
    Moim zdaniem jeśli już budować taki dom samemu to jest to jakaś opcja jeśli mamy już działkę. Natomiast jeśli nie mamy działki, nie znamy się na budowie + do tego dochodzi brak umiejętności np. czytania ze zrozumieniem to lepiej będzie kupić kawalerkę.
    SZACUN.
    Obejrzałem kilka jego filmów na youtubie, wrzuciłem kilka komentarzy i też zostałem zbesztany, że zazdroszczę i szukam dziury w całym. Tłumaczenie, że poddasze jest ale nie użytkowe to robienie ludzi za durni. Nie użytkowe? To po co te okna na szczytach?
    Poza tym on to częściowo zbudował na fundamentach z jakieś stodoły czy obory.

  7. #47

    Domyślnie

    Ja u siebie na etapie adaptacji przerobiłem dom z poddaszem użytkowym na dom z poddaszem nieużytkowym Różnica polegała na wykreśleniu słowa "użytkowe", zastąpieniu go "nieużytkowe" i zmianie parametrów powierzchni budynku. Taki "myk" zastosowałem dlatego, że jak w przyszłości będę potrzebować "górę" to mogę złożyć papiery i kosztem 20tyś + schody mieć zrobione dodatkowe 95m2 powierzchni. Obecnie na poddaszu nieużytkowym mam okna 1,5m szerokie na 2,2m wysokie, okna dachowe, wentylacje mechaniczną, ogrzewanie podłogowe z termostatami itd. Ogólnie wszystko jest w stanie deweloperskim, będzie kasa to się zmieni kwalifikacje w urzędzie i zrobi.

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Widzę że Ty uważasz że na poddaszu nieużytkowym powinno być ciemno.
    Czy ty chociaż wiesz co to w przepisach budowlanych znaczy określenie "nieużytkowe"?
    A czy znasz znaczenie słowa parterowy?
    " Należy przy tym zwrócić uwagę, że przez pomieszczenia przystosowane do przebywania w nich ludzi rozumie się nie tylko wnętrza mieszkalne (sypialnie, pokoje dzienne itp.), ale także pomieszczenia pomocnicze (służące m.in. do komunikacji wewnętrznej, do celów higieniczno-sanitarnych, a także do przechowywania garderoby oraz żywności), pomieszczenia gospodarcze oraz techniczne. Na poddaszu nieużytkowym nie można też urządzić lokalu o charakterze użytkowym, o innym przeznaczeniu niż wcześniej wymienione" To prosta definicja żebyś zrozumiał
    Tylko Ty Frofo możesz to zrobić zgodnie z przepisami i w razie kontrolii jesteś czysty.
    Aha. Jeszcze jedna rzecz, o której kiedyś pisałem. Kto będzie odpowiadał jeśli nie daj Bóg kiedyś się to zawali i ucierpią ludzie? Ok, projekt był (nie wiadomo co to za projekt i co on zawiera) ale nad budową żaden kierownik nie musi sprawować pieczy.
    Ostatnio edytowane przez swierol ; 19-08-2019 o 19:45

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Na tej samej zasadzie mógł wybudować domek 60-70m2 (również na zgłoszenie). Nie wyszedłby dużo drożej, bez kombinacji, bardziej funkcjonalny, bez betonowych stropów.
    Ale gość chciał coś udowodnić i chyba sam nie wiedział co.
    U mnie w starostwie legalnie by to nie przeszło.

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Ja rozumiem ale widać, że Ty nie chcesz.... Szkoda dyskusji z Tobą.
    Frofo masz racje, że 35m2 to bardzo mało jak na dom. Grubość ścian można minimalnie zniwelować (np przez zastosowanie silikatów). Pralnia, suszarnia, kuchnia wszystko w "salonie" ale cena jest cena.

  11. #51

    Domyślnie

    Pewnie ani jeden ani drugi nie zna się dobrze na prawie budowlanym (jak ja), ale będą się kłócić o to kto ma racje

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    To, co jest kondygnacją to i sądy nie są zgodne. Dla jednego oczywiste, że jak jest strop i nad nim jakaś przestrzeń (nawet nieużytkowa) to jest kondygnacja, dla innego musi być użytkowa, żeby była kondygnacja.

    Kto chce, niech sprawdza z której szkoły są sędziowie na jego terenie, jak się PINB przyczepi i uzna za samowolę.

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    A jakbym postawił dom na słupku 1m nad ziemią. Taki domek na kurzej nóżce. To jaka będzie powierzchnia zabudowy?

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.204

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stermaj Zobacz post
    A jakbym postawił dom na słupku 1m nad ziemią. Taki domek na kurzej nóżce. To jaka będzie powierzchnia zabudowy?
    Powierzchni zabudowy - jest wyznaczona przez rzut pionowy zewnętrznych krawędzi budynku na powierzchnie terenu. Do pow zabudowy nie wlicza sie pow. drugorzędnych tj. ram dachów, schodów zewn. markiz.

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    "To co dla mnie jest sufitem, dla kogoś jest podłogą..." to chyba z "Chłopaki nie płaczą"

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Powierzchni zabudowy - jest wyznaczona przez rzut pionowy zewnętrznych krawędzi budynku na powierzchnie terenu. Do pow zabudowy nie wlicza sie pow. drugorzędnych tj. ram dachów, schodów zewn. markiz.
    No to kicha z moich kombinacji

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Aż tak bardzo nie, coś bardziej z bajek bym wolał.

  18. #58

    Domyślnie

    Witam. Niewiedza ludzi doprowadza do tego, że później słyszę na mieście oszołomów, że dom to kosztuje pół miliona, bo tyle wzieła firma . Co do tematu domu 35m2 poddasze użytkowe nie jest kondygnacją, a ludzie , którzy piszą o samowoli ,mają bardzo małą wiedzę na temat budowy domów.

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał wlesie Zobacz post
    Witam. Niewiedza ludzi doprowadza do tego, że później słyszę na mieście oszołomów, że dom to kosztuje pół miliona, bo tyle wzieła firma . Co do tematu domu 35m2 poddasze użytkowe nie jest kondygnacją, a ludzie , którzy piszą o samowoli ,mają bardzo małą wiedzę na temat budowy domów.
    Jak dobrze, że są wszystkowiedzący na świecie!
    Na jakiej podstawie stwierdzasz, że poddasze użytkowe nie jest kondygnacją i dom nie może kosztować pół miliona?

    https://www.locja.pl/haslo/kondygnacja,151
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.204

    Domyślnie

    Cytat Napisał wlesie Zobacz post
    Witam. Niewiedza ludzi doprowadza do tego, że później słyszę na mieście oszołomów, że dom to kosztuje pół miliona, bo tyle wzieła firma . Co do tematu domu 35m2 poddasze użytkowe nie jest kondygnacją, a ludzie , którzy piszą o samowoli ,mają bardzo małą wiedzę na temat budowy domów.
    Fajnie że się zalogowałeś na FM i nas tu uświadamiasz. Ale piszesz głupoty. Poddasze jest kondygnacją.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony