dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie

    Mam kawał (14ookw) ziemi do zagospodarowania, jest w niezłym stanie - wczesniej było tu pole, jesienią poprosiłam sąsiada -
    przeorał i zbronował, ale są nierównosci terenu.( i mnóstwo perzu) Skąd bierzecie ziemię w takich przypadkach? Czy nadaje się do tego ziemia wybierana z dna stawu (mam sporo w okolicy)

  2. #2

    Domyślnie

    a czy taka denna ziemia przypadkiem nie "jadzie jak cholera"???

  3. #3

    Domyślnie

    Tego właśnie nie wiem, jutro pojadę i popytam.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    napewno..'jadzie"

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    może jakieś małe własne złoże ropy?

  6. #6

    Domyślnie

    a co tam jedzie? Jak wymieszasz z posiadaną, to co tam ma jechać?

  7. #7

    Domyślnie

    Oczywiście,ze się nadaje.
    Wcześniej radzę pozbyć się perzu.

  8. #8

    Domyślnie

    Mój tata mówi, że nawet jak "jadzie", to "nie długo pojadzie", wypłukana przez deszcze i śniegi,
    za to jest bardzo żyzna (z reguły, chyba, ze wybierana ze stawów solankowych )

  9. #9

    Domyślnie

    Mój tata mówi, że nawet jak "jadzie", to "nie długo pojadzie", wypłukana przez deszcze i śniegi,
    za to jest bardzo żyzna (z reguły, chyba, ze wybierana ze stawów solankowych )

  10. #10

    Domyślnie

    czemu to mi się pisze dwukrotnie???

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    A może tak bardziej serio?... Mam działkę jak nad morzem, tzn., sam piasek. I żadnych żyznych stawów dookoła....
    Gdzie można kupić w miarę tanio ziemię ogrodniczą w ilościach np. 3 ciężarówek?

    Dzięki i pzdr.

    M.

  12. #12

    Domyślnie

    Tez mam taka sytuacje, tzn piaskowa nadmorska dzialke. Dlatego oszczednie gospodaruje cienka (ok.10 cm) zyzna warswa wierznia.
    Ziemie zebrana z fundamentow, sciezek i tarasow porozrzucalem na uprawiana czesc dzialki. Ze wzgledu na kiepska ziemie dostosowalem uprawiana roslinnosc : zamiast pieknego trawnika bede mial poprostu niewymagajaca lake, do tego posadzilem iglaki, dosadze jeszcze troszke tui i samosiejek lisciastych.
    Planuje tez zalozyc kompostownik i nim uzyzniac glebe, wspomagajac jakims sztucznym nawozem,

  13. #13

    Domyślnie

    ewentualnie mozna jeszcze pytać w oczyszczalniach ścieków - niektóre z nich sprzedają kompost (osad kompostowy) - u mnie tak było...podczas wymiany wodociągu rozkopano mi w zeszłym roku ogród... zastrzegłem sobie w umowie przedwstępnej że muszą przywieżć czarnoziem... - kupili kompost w oczyszczali właśnie...przywieżli i jest ok...

    pozdrowka
    snow

    Ps. co do osadów z jeziorek - wszystko zależy w jakim stanie to jeziorko było - bo jeśli było to składowisko opon i puszek po konserwach to nie wiem czy bym sie zdecydował...
    w osadzie z oczyszczalni też fiołków nie ma ale jest to przyjanmniej sama treść organiczna (i już przegnita)

    s.



  14. #14

    Domyślnie

    Też miałam problem skąd wziąć ziemię do ogrodu, ale poradzono mi, Żeby kupić "Autogiełdę" - faktycznie jest tam sporo ofert sprzedaży ziemi.Ijeszcze sporo innych ciekawych ogłoszeń ; a zawsze wydawało mi się, że w autogiełdzie ogłaszają się chętni do sprzedaży lub kupna samochodu!!!

  15. #15

    Domyślnie

    Też miałam problem skąd wziąć ziemię do ogrodu, ale poradzono mi, Żeby kupić "Autogiełdę" - faktycznie jest tam sporo ofert sprzedaży ziemi.Ijeszcze sporo innych ciekawych ogłoszeń ; a zawsze wydawało mi się, że w autogiełdzie ogłaszają się chętni do sprzedaży lub kupna samochodu!!!

  16. #16

    Domyślnie

    Asia, przez nasze Wilczedoły jeżdżą chłopaki dużymi autkami i zwożą ziemię z wszystkich stron świata. Może widziałaś takie duże czerwone łódki ? Taniej nie kupisz. Sam zwabiłem trzy sztuki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony