dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 10
Pokaż wyniki od 181 do 191 z 191
  1. #181

    Domyślnie

    Nie mogę znaleźć zdjęcia z jednostki wewnętrzej Midei tam czujnik był przed wymiennikiem ale nie był do niego przyczepiony, była jakaś odległość w mm od lameli na "specjalnym" uchwycie pewnie podobnie jak u Ciebie, czasem jest z przodu wymiennika widoczny zaraz po otwarciu obudowy, czasem jest u góry ale zawsze w miejscu gdzie ma wlecieć powietrze z pomieszczenia.
    Co firma to obyczaj, jedni czyszczą kompleksowo inni udają że to robią.
    Producent nie jest głupi, nie daje gwarancji 5 letniej na produkty, których nie jest pewien. Gree ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

  2. #182
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil.szymczak Zobacz post
    Nie mogę znaleźć zdjęcia z jednostki wewnętrzej Midei tam czujnik był przed wymiennikiem ale nie był do niego przyczepiony, była jakaś odległość w mm od lameli na "specjalnym" uchwycie pewnie podobnie jak u Ciebie, czasem jest z przodu wymiennika widoczny zaraz po otwarciu obudowy, czasem jest u góry ale zawsze w miejscu gdzie ma wlecieć powietrze z pomieszczenia.
    Co firma to obyczaj, jedni czyszczą kompleksowo inni udają że to robią.
    Producent nie jest głupi, nie daje gwarancji 5 letniej na produkty, których nie jest pewien. Gree ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny.
    W moim chińskim klimatyzatorze ten czujnik jest na górze wymiennika, przyczepiony do plastikowej "płytki", która niby chroni go przed temperaturą od wymiennika. Edit, zrobiłem foto:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	czujnik.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	401177
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	czujnik2.jpg
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	78,3 KB
ID:	401178

    U moich rodziców w U-Crown czujnik jest położony w połowie lameli i po prostu sobie wisi (a wcześniej, przed wizytą "drugiego" technika, był skitrany pomiędzy wymiennikiem a obudową i był zetknięty z lamelą). Edit, jest też foto u moich rodzicieli:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	czujnik3.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	54,0 KB
ID:	401179

    Przełożyć go ponad to "coś" zielone?

    Czy ktoś może zrobić fotkę tego czujnika (umiejscowienia i sposobu osadzenia) w U-Crown? Wygląda to tak jak na fotce powyżej?
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 17-11-2017 o 16:50
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  3. #183
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pio_tr-1

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-746
    Posty
    10

    Domyślnie

    Zdjęcie z mojego U Crown. Czujki nie widać, kabelek idzie do modułu WiFi.
    A z tym błędnym działaniem i domysłami co do czujki to raczej kiepski kierunek.
    Nowy sprzęt, uszkodzone może być 1001 podzespołów. Nie wnikając w szczegóły, chociażby płyta główna.
    Od tego jest gwarancja i serwis.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20171207_234352a.jpg
Wyświetleń:	218
Rozmiar:	98,7 KB
ID:	402631

  4. #184
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    Mają być dwa U-Crowny... w salonie 30m2 3,5kW, w sypialni mieszczącej się na poddaszu 25m2 2,6kW . Mam takie zapytanie: czy robić to na dwóch jednostkach zewnętrznych czy na jednej multi ?... Jakie są plusy i minusy tych rozwiązań? Cenowo multi tańsze, ale czy parametry nie dostają w łeb ? Oczywiście chcę również nimi dość mocno grzać... główne ogrzewanie to kable grzewcze. Proszę o podpowiedzi.

  5. #185
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Fuego

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    14

    Domyślnie

    To u syna Gree Amber na R32 dwie jednostki wychodziły taniej, podział też salon większy i jednostka mocniejsza i sypialnia mniejsza i jednostka słabsza.
    wybraliśmy dwie nie tylko z powodu ceny lecz biorąc pod uwagę że to podstawowe ogrzewanie lepiej mieć dwie niezależne jednostki w razie awarii niż jedną.
    W sypialni rzadko się uruchamia bo budynek dobrze ocieplony, multisplit nie jest w stanie zejść do tak niskiej modulacji jak pojedyncza jednostka i chyba cop jest też lepszy.
    Na dzień dzisiejszy uważamy że wybór był słuszny.

    Pozdrawiam Fuego

  6. #186

    Domyślnie

    Panowie przeczytałem cały wątek ale dla pewności chcę jeszcze podpytać. Chodzi o główne źródło ogrzewania do domku drewnianego całorocznego, w którym na stałe bedzie mieszkać 1 osoba. Powierzchnia: parter czyli salon z aneksem 35m2 + na poddaszu 2 sypialnie po 15m2 powierzchni użytkowej - domek ocieplony wełną 15cm. Wstępnie wybór padł na Gree u crown 3,5mW na parterze i jakaś mniejsza osobna jednostka na górę do jednej sypialni (tej, która bedzie na stałe użytkowana). W łazience jakiś konwektor elektryczny. I teraz pytanie...jak to najlepiej i rozsądnym kosztem rozwiązać? Zastosować w salonie i sypialniach po jednym dodatkowym konwektorze czy wystarczy sama klima?

  7. #187

    Domyślnie

    Zorientuj się, czy Gree oferuje U-Crowna z dwoma jednostkami wewnętrznymi. Jeden "wiatrak" na zewnątrz i 2 nawiewy wewnątrz.
    Jeśli tak, to jedna na dół,druga na górę gdzieś pomiędzy pokojami.

    Dla komfortu jakieś maty grzewcze w podłogę łazienki.

    Dla czytających: U Crown ma się świetnie, chłodzi w te upały zacnie. Zimą chodził na zasadzie dogrzewania dla komfortowej temp. Tzn. chodził mój podstawowy system grzewczy, a klima w zależności od potrzeb. I jest super.

    pzdr
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  8. #188

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Dla czytających: U Crown ma się świetnie, chłodzi w te upały zacnie. Zimą chodził na zasadzie dogrzewania dla komfortowej temp. Tzn. chodził mój podstawowy system grzewczy, a klima w zależności od potrzeb. I jest super.

    pzdr
    U mnie na parterze U Crown to główny system grzewczy (podłogówka działa tylko w łazience).
    W tym roku podczas upałów zaczęła kapać woda z jednostki wewnętrznej, było to już tak uciążliwe, że od połowy sierpnia nie dało się już z klimy korzystać.
    Zobaczymy co powie finalnie serwis.

  9. #189

    Domyślnie

    Ło masz....szkoda.

    U mnie na razie, odpukać, wszystko OK.
    Daj znać co powie serwis.

    pzdr
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  10. #190

    Domyślnie

    A kanalizacja drożna?

  11. #191

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    A kanalizacja drożna?
    Tak, woda schodzi bez problemu.
    Najprawdopodobniej się coś przy tej tacce ściekowej nad łopatkami wywiewu rozszczelniło, że woda zamiast do odpływu to leje się na tą dolną cześć z łopatkami od kierowania nawiewem.

Strona 10 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony