dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Domyślnie

    Moje marzenie żeby mieć cały dom (elewacje) z klinkieru spełnia się. Czy Wam podobają się klinkierowe domy?

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: redakcja dnia 2002-08-26 10:35 ]</font>

  2. #2

    Domyślnie

    Scenariusz będzie taki : wypowie się kilka lub kilkanaście osób, jak zwykle przeciwników i zwolenników. Potem włączy się anonimowy, który wrzuci prowokujący komentarz i wywoła burzę, a w końcu i tak stanie na tym, że na temat gustów się nie dyskutuje. Jeśli Tobie się podoba, nie koliduje z warunkami zabudowy i chcesz taki dom, to buduj! Klinkier to cegła szlachetna, jeśli dobrze zrobiona. Powodzenia

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Mnie się taki kolor bardzo podoba.

  4. #4

    Domyślnie

    na podstawie moich obserwacji wynika ,że dom do klinkieru albo jest stworzony albo nie.Innymi słowy jeżeli jest zaprojektowany w klinkierze to OK ,bo klinkier sam w sobie to rzecz jedna z bardziej pięknych i nazwijmy to najprostszych w obsłudze. natomiast zdecydowanie odradzałbym własne adaptacje elewacji zawartej w projekcie, bo taka czynność kończy się dla postronnych obserwatorów takiego domu nabieraniem wstrętu do tej szlachetnej cegły.
    HEJ!

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    A mnie się taki kolor nie podoba.

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Dom jest zaprojektowany pod klinkier przez dobrych architektów, cały w parterze z częściowo płaskim dachem. Dzięki za opinie i mam nadzieję, że za dwa lata będę się mógł nim pochwalić na łamach Muratora. Zresztą projekt był już raz w Muratorze. Pzdr!

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    profesor A

    Zarejestrowany
    Dec 2001
    Posty
    8

    Domyślnie

    Oczywiście klinkier najbardziej trwała elewacja,a czy znasz system Iso Klink Pur czyli połączenie kształtki klinkierowej z warstwą pianki pouliteranowej twardej(czyli dwa w jednym)warstwa dociepleniowa plus piękna i trwała elewacja,oczywiście istnieje w wielu wariantach kolorystycznych m/in puasek sahary.

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    profesor A

    Zarejestrowany
    Dec 2001
    Posty
    8

    Domyślnie

    Przepraszam za pisownię puasek =piasek

  10. #10

    Domyślnie

    Nie znam technologi klinkier z pianką. Jesli możesz to podaj jakieś namiary, będę wdzięczny.

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    profesor A

    Zarejestrowany
    Dec 2001
    Posty
    8

    Domyślnie

    Producent systemu ALHAR 42-700 Lubliniec
    ul.M.C.Skłodowskiej 87-89
    tel.(034)3565036/0601385787 Firma IRMAR generalny wykonawca

  12. #12

    Domyślnie

    Dzięki, sprawdzę to.

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    A ja poczekam na klinkier o szerokości min. 42 cm, P+W na zaprawę klejową, o współczynniko przenikania ciepła U=0,25 to pociągnę jednowarstwowo bez dociepleń i tynków.

  14. #14

    Domyślnie

    Profesorze, gdzie można to obejrzeć i zapoznać się z cenami?

  15. #15

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    winston

    Zarejestrowany
    Jun 2002
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Byłem na tej stronie. Poprosiłem o cennik. Teraz mają promocję. Płyty, które oferują (bardzo duży wybór) mają wyzmiary 60cmx80cm.
    Kosztują bagatela - w promocji 80 zł./szt.
    Pozostałem zwolennikiem tradycji.
    Pozdrawiam.

  17. #17

    Domyślnie

    Za tę cenę, też nie jestem już taką tradycjonalistką-estetką! Dziękuję, rezygnuję !

  18. #18

    Domyślnie

    GACKI !!!
    Kiedy zakładałaś ten wętek miełem już wymarzony cokół z klinkieru (zrobiony w czerwcu 2002r. ), a we wrześniu 2002 rozpocząłem budowę reszty elewacji, też z klinkieru, ocieplając jednocześnie budynek 10cm styropianu.
    Ja wybrałem specyficzny sposób budowania systemem gospodarczym, co roku tyle na ile mnie stać...
    Pozdrawiam.
    ps. w tym roku okna !!!

  19. #19

    Domyślnie

    A mnie, do pieknie wykoncypowanej elewacji z klinkierowej w dwoch kolorach, dokleil sie sasiad z takim brzydactwem, ze plakac sie chce. .
    Nadal obstawalbym jednak przy klinkierowej, jesli tak Ci sie podoba. Nasza byla jednak klopotliwa w murarce: tak ciezka, ze zapadala sie przy ukladaniu.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Doki - czemu zapadała? Gdzie zapadała? To nie stoi na fundamencie?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony